2+1 yıllık sözleşmeye imza atan Portekizli yıldız oyuncunun, Galatasaray'dan senede 1.2 milyon Euro ücret alacağı ifade edildi.
22.7.2008Bugün kampa gelebilir
Harry Kewell’i transfer ederek taraftarını heyecanlandıran Galatasaray’ın ikinci bombası Fernando Meira’nın bugün Almanya kampına katılması bekleniyor. Futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel’in, kulübü Stuttgart’ı ikna etmesinden sonra Sarı-Kırmızılı ekiple 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzalayan Portekiz Milli Takımı stoperinin, senelik 1.2 milyon Euro ücret alacağı ifade edildi. Başkan Adnan Polat’ın, Meira’nın transferi gerçekleştikten sonra tatilini yarıda kesip İstanbul’a döndüğü belirtildi.
Başkan öyle mutlu ki
Başkan Adnan Polat’ın çok mutlu olduğu ve yakın çevresindekilere, “Galatasaray Kulübü’ne uzun yıllar hizmet edecek önemli bir oyuncu kazandırdığımızı düşünüyorum. Meira çok yönlü ve kalitesini ispatlamış bir oyuncu. Ayrıca gönderdiğimiz Song’un bize maliyeti yıllık 1.8 milyon Euro’ydu. Biz Song kadar kaliteli, tecrübeli ve kendisini ispatlamış bir oyuncuyu daha ucuz bir maliyetle transfer ederek hem kulübün çıkarlarını koruduk, hem de takım içindeki adaleti korumaya devam ettik” dediği ileri sürüldü.