Galatasaray'ın milli futbolcusu Arda Turan, "Hakan Şükür ağabeyin burada olmasını çok isterdim" dedi.2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda sergilediği futbolla büyük beğeni toplayan Galatasaray'ın milli futbolcusu Arda Turan, Hakan Şükür'ün takımdan ayrılmasından dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getirirken, kendisinin de artık tecrübeli bir oyuncu olduğunu söyledi.

Arda Turan, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, yeni sezonla ilgili beklentilerini aktardı. Turan, ''Öncelikle Hakan ağabeyin burada olmasını çok isterdim. Çünkü onu kişisel olarak da futbolcu olarak da çok seven bir insanım. Kendime gelince de artık takımın tecrübeli oyuncularından olduğumu düşünüyorum. Yaşım genç olabilir ama ben tecrübeli bir futbolcuyum'' diye konuştu.

Hedefinin 3 kulvarda da sonuna kadar gitmek olduğunu ifade eden Arda, ''Bütün gücümüzle bunun için savaşacağız. Genç bir takım olmamızın tabii ki avantajları var. Ben de dahil hepimiz arzuluyuz ve başarıya açız. Kendi adıma da hiç şüphem yok. Çünkü ben çalıştığım sürece, kendimi iyi hissettiğim sürece Galatasaray takımında oynayacağımı düşünüyorum. Öyle bir öz güvenim var. Şartlar neyi getirecektir zamanla göreceğiz'' dedi.

''ÖNEMLİ OLAN YURT DIŞINDAKİ BAŞARI''
Galatasaray'la geride kalan sezonda kazandıkları şampiyonluğu çok iyi yaşayamadığı için bu sezon bir kez daha şampiyon olmak ve bunun keyfini çıkartmak istediğini belirten Arda, asıl hedefin Avrupa'da elde edilecek başarı olduğunu kaydederek, ''Yıllardan beri herkes birbirini yeniyor. Önemli olan yurt dışındaki başarımız. Ülkemizi temsil etmeliyiz. Hedef Avrupa olmalı. Euro 2008 bunun bir örneği. Bunu kulüp takımlarında da yaparsak ne mutlu bize diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

''TEKLİFLER VAR''
Kendisine transfer teklifleri geldiğini doğrulayan ve önemli olanın kulübün vereceği karar olduğunu anlatan Arda, ''Bana yapılan transfer teklifleri tabii ki var ama öncelikle kulübün buna izin vermesi lazım. Galatasaray böyle bir şey düşünmediğini açıkladı. Ben zaten hiç bu işlerle ilgilenmiyorum ve işimi yapmaya çalışıyorum. Ama tabii ki tekliflerin olması veya yurt dışından istenilmek güzel bir şey. Galatasaray'la sözleşmem bittiği zaman Türkiye'den bir kulüpte oynamam çok zor bir ihtimal. İmkansız denilebilir. Yine de hayatta büyük konuşmamak lazım. Yurt dışına gitmediğim sürece ve Galatasaray beni kovmadığı sürece ayrılmak istemiyorum. Galatasaray'dan başka bir takımın formasını giymek istemem. Ben 10 yaşımdan beri buradayım. (Galatasaraylıyım) diyen birçok insandan daha iyi Galatasaraylı olduğumu düşünüyorum'' dedi.