Galatasaray'ın golcü oyuncusu ümit Karan, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu. şampiyonluk kutlamalarında sorularımızı yanıtlayan Karan, Tümer'in Fenerbahçe'ye transfer olmasının gayet normal olduğunu belirterek, "Buna benzer hareketi ben de yapabilirim. çünkü biz profesyoneliz" dedi.


Golcü oyuncu, Tümer'in Fenerbahçe'ye transferini "Profesyonel futbolcular istediği takımlara gider" diye değerlendirirken,
"Tümer'in yaptığı profesyonelce bir hareket. Her profesyonel futbolcu, istediği takıma gider. Ancak, Beşiktaş'ın tepkisini de normal karşılıyorum" şeklinde konuştu.
Galatasaray Kulübü ile 1 yıl daha sözleşmesinin olduğunu vurgulayan ümit Karan, "Benim bir sezon daha sözleşmem var. Ama, Beşiktaş yada Fenerbahçe'den transfer teklifi alsam, değerlendirmeye alırdım" ifadelerini kullandı.
şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Türkiye Kupası olmak üzere 3 kulvarda mücadele edeceklerini ifade eden ümit Karan, "Yöneticilerimiz ve hocamız görüştükten sonra bazı transferler yapılacaktır. 3 Kulvarda mücadele edeceğiz. Bu yüzden transfer şart. Ama, kesinlikle forvet hattına transfere gerek yok. çünkü Dünya'nın en iyi golcülerine sahibiz. Bu yüzden bu bölgeye transfere gerek yok." diye konuştu.