Yeni sezon hazırlıklarının İstanbul etabını tamamlayan Galatasaray, kamp çalışmaları için Almanya'ya gitti. Atatürk Havalimanı'ndan kalkan uçakla Düsseldorf'a giden Sarı-kırmızılı kafile, oradan kamp yapacakları Duisburg şehrine geçecek. EURO 2008'de forma giyen oyuncular ve yeni transferler kampa 12 Temmuz'da katılacağı için kafilede yer almadı.

Havalimanında açıklamalarda bulunan Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, yerli transfer yapmayacaklarını, ancak 2 veya 4 tane yabancı oyuncu alacaklarını söyledi.
Almanya'da Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına kadar çok iyi hazırlanacaklarını belirterek, "Şampiyonlar Ligi ön eleme maçımız var. Almanya kampında bu maça çok iyi hazırlanmak istiyoruz. İyi bir kadromuz olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden koyduğumuz hedeflere ulaşacağımızdan hiç şüphem yok" dedi.
Kaleci Charles Itandje transferinde de sona yaklaştıklarını vurgulayan Adnan Sezgin, "Kaleci ile ufak detaylar kaldı. Transfer netleştikten sonra kulüpten açıklama yapacağız. Oyuncunun kulübü ve kendisiyle anlaştık. Menajerler arasında bir sorun olduğu için bu transfer uzadı" diye konuştu.
Transfer konusunda ise Adnan Sezgin, yerli bir oyuncu almayacaklarını ifade ederek, "Yerli transferler yapmayacağız. Türkiye'den kadromuza katmak istediğimiz hiçbir futbolcu yok. Yalnız 3 veya 4 tane yabancı oyuncu alacağız" şeklinde konuştu.
Sezgin ayrıca, Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman'la ilgilenmediklerini ifade ederek, transfer etmek istediğikleri oyuncuların arasında olmadığını dile getirdi. Adnan Sezgin son olarak, bir basın mensubunun Hakan Şükür'ün son durumu hakkında bir sorusuna, "Yönetim kurulumuzun bu konudaki açıklaması gayet net" dedi.