Yurtta Galatasaray coşkusu

Galatasaray'ın Turkcell Süper Ligi'nin 33. haftasında deplasmanda Sivasspor'u 5-3 mağlup ederek, şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde etmesinin ardından Ankara'da Sarı-kırmızılı taraftarlar büyük sevinç yaşadı.Şampiyonluk adaylarından Sivasspor'u çekişmeli bir mücadelenin ardından mağlup eden Galatasaray'da, Sarı-kırmızılı taraftarlar başkent sokaklarına döküldü. Maçın bitiş düdüğüyle toplanmaya başlayan Sarı-kırmızılı taraftarlar, en büyük kutlama için Bahçelievler 7. Cadde'yi tercih etti. Burada toplanan yaklaşık bin dolayında taraftar büyük coşku yaşadı. Yolun büyük bir kısmını trafiğe kapatan taraftarlar, tezahüratlarla galibiyet coşkusunu yaşadı. Yoldan geçen araç sürücüleri de, korna çalarak
Sarı-kırmızılı taraftarlara destek verdi. Cadde üzerinde yürüyerek galibiyet coşkusunu kutlayan Sarı-kırmızılı taraftarların sevinç gösterileri ilerleyen saatlere kadar devam etti.

BARTIN
Turkcell Süper Lig'de Galatasaray'ın deplasmanda Sivasspor'u 5- 3 mağlup ederek şampiyonluk için büyük avantaj elde etmesinin ardından, Bartın'da Galatasaraylı taraftarlar sokaklara döküldü.

Maçın bitiş düdüğünün ardından sokaklara dökülen taraftarlar, galibiyeti doyasıya kutladı. Bir grup taraftar da araçlarıyla konvoy oluşturdu. Yukarı Çarşı'daki havuzun başında toplanan Galatasaray taraftarları da, "Şampiyon Galatasaray, En Büyük Cimbom" şeklinde tezahürat yaptı.
HAKKARİ
Turkcell Süper Lig'in 33. hafta maçında Galatasaray, Sivasspor'u deplasmanda 5-3'lük skorla yenmesi taraftarlarını sevince boğdu. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte Hakkari'de sayıları 500'ü bulan Galatasaraylı taraftarlar, kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesini bir süre trafiğe kapatıp, takımları lehine tezahüratlarda bulunup, halaylar çekti.

Galatasaray'ın, deplasmanda Sivasspor'u 5-3'lık skorla yenmesi ve son haftaya Fenerbahçe'nin 3 puan önünde girerek, şampiyonluk koltuğuna oturması yurt genelinde olduğu gibi Hakkari'de de taraftarlarını sevince boğdu. Maçın son dakikalarına doğru , Hakkari'de bazı taraftarlar, sevinçten bazı iş yerlerinin kepenklerini tekmelerken, maçın bitiş düdüğüyle de kent merkezinde toplanmaya başladılar. Sayıları 500'ü bulan Galatasaraylı taraftarlar kent merkezinin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesini yaklaşık 10 dakika boyunca araç trafiğine kapattı. Kent merkezinde takımları lehine tezahüratlar yapıp, Galatasaray bayrakları taşıyan fanatik taraftarlar, ardından halay çekip çılgınlar gibi eğlendi. Fanatiklerin galibiyet sevinci zaman zaman sürücülere de zor anlar yaşattı. Hakkari'deki galibiyet sevinci geç saatlere kadar sürdü.
DENİZLİ
Turkcell Süper Ligi'nin bitimine bir hafta kala Sivasspor'u deplasmanda 5-3 yenerek son haftaya ezeli rakibi Fenerbahçe'nin 3 puan önünde giren Galatasaray matematiksel olarak şampiyonluğu garantilemese de, taraftarları Sivasspor maçından sonra tüm yurtta olduğu gibi Denizli'de de şampiyonluk kutlaması yaptı.

Sivasspor maçından sonra sokaklara çıkan binlerce sarı kırmızılı taraftar, "Şampiyon cimbom, en büyük Galatasarayö tezahüratlarıyla gecenin geç saatlerine kadar eğlendi. Denizli'de, Galatasaraylılar'ın coşkusu nedeniyle kent içi trafik kilitlendi. Kent içi trafik akışını sağlamak isteyen polisler ile taraftarlar arasında zaman zaman tartışma yaşandı.