Hakan Şükür GSTV’ye Konuştu

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Kaptanı Hakan Şükür, Trabzonspor maçında alınan galibiyeti, kupada oynayacakları Gençlerbirliği maçını ve Galatasaray Cafe Crown basketbol takımını GSTV'ye değerlendirdi.

Trabzonspor maçında oyunun büyük bölümünde üstün oynadık, arkadaşlarım çok koştu, mücadele etti; biliyorsunuz son haftalarda bizden istenen bu. Dün futbol takımının dışında sahadaki en önemli şey seyirciydi. Maçın başından sonuna kadar sabırla büyük bir destek verdiler, hepsine çok teşekkür ediyoruz. Böyle olduğu sürece seyircimize mücadelemizi göstereceğiz. Trabzonspor maçının ilk yarısında top bizi sevmedi, çok pozisyon kaçırdık, ama önemli bir galibiyet aldık. Trabzonspor çok genç, diri ve önemli bir takım ve iyi bir galibiyet aldık, ama bu maçın dışında kupada da önemli bir maçımız var. Gençlerbirliği güçlü bir takım, iki takım da maçlarını oynadı ve yorgunluk olacak tabii ki ama ayağımıza kadar gelen final şansını kaçırmak istemiyoruz. Öncelikle bir gol atmalıyız ve durumu eşitlemeliyiz, sonra da goller bulup finale çıkmalıyız. Seyircimiz de yine tribünleri doldurmalı, çünkü finale giden bir takımın tribünlerinin dolu olması lazım.

Soru: Galatasaray Cafe Crown basketbol takımı ülkemizi gururla temsil etti. Neler söyleyeceksiniz?

Hakan Şükür: Ben maçları sık sık takip ediyorum gidemesem de, Avrupa'da buraya kadar gelinen nokta büyük başarı ve bu başarıda antrenör Murat Özyer'in büyük emeği olduğunu düşünüyorum. Temennim, Avrupa'da bu noktalara geldikten sonra ligi şampiyon bitirelim. Çünkü çok şampiyonluklar kazanmış bir ekibiz, diğer branşlarda da müthiş bir atılım içindeyiz ve bunların da devamını diliyorum, bilhassa tekerlekli sandalye basketbol takımımız büyük bir özveri içinde oynuyor. Hepsini tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.

kaynak: Galatasaray.com