emlaklik & sedatyucel

POLAT : "25 milyon nakde ihtiyacımız var"

"25 milyon nakde ihtiyacımız var" Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, önlerindeki 2 yılın zorluklar ve sıkıntılarla geçeceğini, pembe olmayacağını söyledi. Galatasaray Lisesi'nde yapılan aylık Divan Kurulu toplantısında bir konuşma yapan, kulüp başkan yardımcısı ve seçimlerdeki başkan adayı Adnan Polat, ''Bana bu görevi verirseniz, en iyisini yapmaya çalışacağım. Önümüzdeki iki yıl pembe 2 yıl olmayacak. Zorlukların, sıkıntıların olacağı 2 yıl olacak. Galatasaray'ın mevcut mal

Bu konu 630 kez görüntülendi ve 1 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: POLAT : "25 milyon nakde ihtiyacımız var"

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 630 kez incelendi.


Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Song POLAT : "25 milyon nakde ihtiyacımız var"

  "25 milyon nakde ihtiyacımız var"
  Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, önlerindeki 2 yılın zorluklar ve sıkıntılarla geçeceğini, pembe olmayacağını söyledi.

  Galatasaray Lisesi'nde yapılan aylık Divan Kurulu toplantısında bir konuşma yapan, kulüp başkan yardımcısı ve seçimlerdeki başkan adayı Adnan Polat, ''Bana bu görevi verirseniz, en iyisini yapmaya çalışacağım. Önümüzdeki iki yıl pembe 2 yıl olmayacak. Zorlukların, sıkıntıların olacağı 2 yıl olacak. Galatasaray'ın mevcut mal ve insan varlığı, zorlukların üstünden kolayca gelebilir. Yeter ki, kulübümüzde erozyona uğrayan birlikteliği tesis edelim. Bu birlikteliği sağlarsak, güzel günler bizi bekliyor. Galatasaray Kulübü'nün örf, adet, gelenek ve kültürüyle, mali, idari ve sportif tesisleri konusunda yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum'' diye konuştu. 25 Şubat'ta başkan adaylığını açıkladığını hatırlatan Polat, o günden bu yana kağıt üzerine bir çalışma yapamadığını, çünkü Galatasaray'ın devam eden işleriyle ilgilendiğini kaydetti. Mali sıkıntılarının sürdüğünü ve bunu bire bir yaşadığını anlatan Adnan Polat, ''Mali durumumuzun sıkıntıda olduğunu biliyorum ve bunu bire bir yaşıyorum. Son 2 sene bizim için mali açıdan zor bir dönemdi. Bu dönemde başlattığımız idari reformu devam ettireceğiz. Tek bir merkezden yönetilen ve tamamen iç içe olan bir yapıyı, şirketler bazında ayrıştırdık. Tüm şirketlerimiz halen uluslararası bağımsız denetimden geçmektedir. Burada eksik kalan, Galatasaray Kulübü'nün de aynı şekilde denetlenmesiydi, bunu da yeni dönemde yaptık'' dedi. Kurumsallaşmayı ve iletişimi doğru bir zemine oturtmak istediklerini anlatan Adnan Polat, ''Galatasaray'da bilgi alma özgürlüğünü üyelere sonuna kadar kullandıracağız. Seçimlerden biz çıkarsak, böyle bir öneri getireceğiz'' ifadesini kullanırken, tüzük tadilatını mayıs ayında bitirmek istediklerini söyledi.

  -''25 MİLYON DOLAR NAKDE İHTİYAÇ VAR''-

  Polat, mevcut banka borçlarının, cari borçların olmaması halinde, Galatasaray'ın, bu yıl sağladığı gelirlerle, giderlerini karşılayabilecek durumda olduğunu savundu. Bu dengenin, ancak futbol ve basketbolda yapılacak büyük transferlerle bozulabileceğini anlatan Polat, mevcut borçların olmaması halinde gelir-gider dengelerini kurabildiklerini dile getirdi. ''25 milyon dolarlık nakit açığımız var'' diyen Polat, şöyle devam etti: ''Bunu sağlayalım ki, bazı projelerimizi hayata geçirebilelim. Yönetime gelir gelmez taze öz kaynak koymalıyız. Bu da 25 milyon dolar. Bunu koymazsak sıkıntılı bir şekilde, günlük yaşamak zorundayız. Bunu sağlamazsak, parayı düşünmekten başka iş yapamaz hale gelirsiniz. Bunu saklamak yerine, açık açık konuşmalısınız. 24 Mart sabahı bu ihtiyaç orada hazır bekliyor olacak ve bu sorunu ortadan kaldırmak zorundasınız.''

  -SEYRANTEPE'DEN 250 MİLYON DOLAR GELİR-

  Seyrantepe Stadı'nın inşa aşamasına geçmesi ve inşaatın yükselmesiyle birlikte VIP koltukları ve locaların satışına başlayabileceklerini dile getiren Polat, buradan 250 milyon dolara varan gelir elde edebileceklerini söyledi. Polat, 10 bin civarında olan VIP koltukları ve locaların satışı için bir firmanın kendilerine 70-100 milyon dolarlık kaynak sağlama sözü verdiğini belirterek, ''Bu anlaşma olmazsa, kendimiz pazarlayacağız. Bir banka ile 5 yıllık kombine biletine kredi vermesi için anlaştık. Buradan 250 milyon dolar gelir elde edebiliriz. Hesabımızda yüzde 100 yanılsak bile 125 milyon dolar kazanabiliriz. Seyrantepe yürüyor, gecikme yok. Mimarlar Odası'nın imar planı iptali var. Ama Mimarlar Odası'nın İstanbul'un her yerinde böyle davaları var. Hukukçular sorun olmayacağını söylüyor'' şeklinde konuştu.

  -''RİVA'NIN DEĞERİ YÜKSELİYOR''-

  Riva arazisi ile ilgili her türlü yetkiyi kongreden aldıklarını hatırlatan Adnan Polat, ''O gün 80 milyon dolardan yüksek gelir veren gelmedi. O zaman satsaydık, belki banka borçları kalmayacaktı, belki o zaman camiamızın üzerindeki demoralizasyon ortadan kalkacaktı, ancak biz kulübün zaafından yararlanmak isteyenlere araziyi ucuza vermek istemedik'' dedi. Polat, Riva arazisinin değerinin, 2 sene içinde yüzde 50 artarak 150 milyon dolara çıktığını dile getirerek, ''Biz biraz daha direnip bu araziyi elimizde tutsak, kesinlikle daha yüksek rakamları alabiliriz. Önümüzdeki dönemde yapmalıyız, çünkü iki şirketin birleşmesi, banka borçların kapanması lazım. Riva geliriyle sportif faaliyetlere de kaynak aktarmayı düşünüyoruz'' ifadesini kullandı. Başkanlıktan çekildiklerini açıklayan Adnan Öztürk ve Taner Aşkın ile son 3-4 gün içinde görüşmelerinin olduğunu anlatan Polat, ''İkisi de seçilmemiz halinde maddi, manevi destek vereceklerini belirttiler. Bu benim için çok önemli'' diye konuştu.

  -''İKİ KUPAYI DA ALACAĞIZ''-

  Halen kulübün başkan yardımcılığı görevini yürüten Adnan Polat, toplantı sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise oluşturacağı yönetim kurulu listesinin kısmen belli olduğunu ama tamamlanana kadar bunu açıklamayacağını belirterek, şunları kaydetti: ''Önümüzde gerçekten çok zor 2 sene var. Churchill'in dediği gibi kan ve gözyaşı şeklinde değil ama hakikaten sıkıntılı 2 sene olacak. Düşündüğümüz projeleri hayata geçirirsek, ondan sonrası için Galatasaray'ın önü çok açık olacak. Hayata geçmemesi için de hiçbir neden yok. Benim burada tek ihtiyacım, camiamızın birlikteliği. Seçimdeki katılımın yüksekliği bunun göstergesi olacak.'' Taraftarların futbolda yıldız transfer beklentisinin sorulması üzerine Polat, ''Bu sezon yaptığımız 14 transferin neredeyse 10'u yıldız futbolcu olarak ortaya çıktı. Öncelikli olarak Galatasaray'ın mali, idari ve tesis yapılanması sorunlarını çözüp, mali büyümeyi sağlamlaştırdıktan sonra, düşündükleri oranda büyük yatırımlara gireriz. Aksi takdirde devamlılığı olmayan maceraya girmiş oluruz'' şeklinde cevap verdi. Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'la ilgili bir soruyu da Polat, ''Feldkamp'ın sözleşmesi var, göreve devam ediyor. Galatasaray'da futboldan bahsediyorsak, hem ligde, hem de kupada en yukarılarda mücadele ediyoruz. İki kupayı da alacağımızı düşünüyorum. İnşallah öyle olur. Feldkamp'ın sözleşmesini de zamanı gelince konuşuruz'' cevabını verdi.

  -DİVAN KURULU BAŞKANLIĞINA 3 ADAY-

  Divan Kurulu başkanlık seçimi 9 Nisan Çarşamba günü yapılacak. Divan Kurulu başkanlığına, halen başkanlık görevini yürüten İrfan Aktar ile Anıl Büyükeroğul ve Yılmaz Toköz aday oldu. Toplantıda, eski başkanlardan Ali Tanrıyar nezaretinde renk seçimi de yapıldı. İrfan Aktar ''Kırmızı'', Anıl Büyükeroğul ''Sarı'' ve Yılmaz Toköz de ''Gri'' rengi çekti. Öte yandan, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, 22 Mart'ta yapılacak seçimde aday olmayacağı için son kez Divan Kurulu toplantısına katıldı. Bu toplantıda eski başkanlardan Faruk Süren ve Mehmet Cansun da bulundu. Kulüp başkan adaylığından çekilen Taner Aşkın ve Serdar Eder, Divan Kurulu toplantısına katılırken, Adnan Öztürk'ün sadece yazı göndermesi dikkati çekti.
  12.03.2008

  Kaynak : AA


 2. #2

  Standart

  Saol TeşkküRlEr

Benzer Konular

 1. "Bal" ve "Ayrılık" Oscar ödülü aday adayı seçildi !
  Konu Sahibi Xpty Forum Sanat Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 20.Eylül.2010, 21:22
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 24.Kasım.2009, 14:14
 3. "O" işte.. En Acıtanı "O"..
  Konu Sahibi Black Forum Şiirler
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 20.Eylül.2008, 20:11
 4. ..Yine "Ne Çok" Ve "İmkansızı" İstemekteyim...
  Konu Sahibi HiLaL Forum Resimli Şiirler
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 27.Haziran.2008, 01:03
 5. "Seni Seviyorum" Dedim.."Bende Seni" Dedi..!
  Konu Sahibi HiLaL Forum Resimli Şiirler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Haziran.2008, 18:27