emlaklik & sedatyucel

Hasan Şaş Hayatı |Hasan Şaş ve VUKUATLARI

Tam adı Hasan Gökhan Şaş. 1 Ağustos 1976 Adana Karataş doğumlu. Futbola Akdeniz Karataşspor'da başladı. Profesyonelliğe Adana Demirspor'da adım attı. 3 sezon mavi lacivertli formayı giydikten sonra 1995'te Ankaragücü'ne transfer oldu. Burada da 3 sezon oynadıktan sonra 1998'de Galatasaray'a geldi. O günden beri de sarı kırmızılı formayı terletiyor. Orta sahanın her yerinde oynayabilen Hasan Şaş, 47 defa milli formayı giyip 3 de gol kaydetti. Milli takımımızın 2002 Dünya Kupası'nda üçüncü

Bu konu 3963 kez görüntülendi ve 2 yorum aldı ...

Konuyu değerlendir: Hasan Şaş Hayatı |Hasan Şaş ve VUKUATLARI

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3963 kez incelendi.

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Hasan Şaş Hayatı |Hasan Şaş ve VUKUATLARI

Tam adı Hasan Gökhan Şaş. 1 Ağustos 1976 Adana Karataş doğumlu. Futbola Akdeniz Karataşspor'da başladı. Profesyonelliğe Adana Demirspor'da adım attı. 3 sezon mavi lacivertli formayı giydikten sonra 1995'te Ankaragücü'ne transfer oldu. Burada da 3 sezon oynadıktan sonra 1998'de Galatasaray'a geldi. O günden beri de sarı kırmızılı formayı terletiyor.

Orta sahanın her yerinde oynayabilen Hasan Şaş, 47 defa milli formayı giyip 3 de gol kaydetti. Milli takımımızın 2002 Dünya Kupası'nda üçüncü olmasında büyük pay sahibi idi. Aynı yıl FIFA tarafından 2002 Dünya Kupası'nın en iyi 6., France Football tarafından da Avrupa'nın en iyi 11. futbolcusu seçildi.

Kişisel müzesinde UEFA Kupası ve Süper Kupa da dahil olmak üzere çok sayıda kupa bulunan Hasan Şaş, yeşil sahalardaki başarısı kadar 'kabarık vukuat' dosyasıyla da ünlü.

Bu dosyanın içinde doping, rakiplerle kavga, kendi takım arkadaşıyla kavga, güvenlik görevlileri ile kavga, trafik kazaları, hatta bir fuhuş davasında tanık olarak ifade verme bile var.

İşte size kronolojik olarak Hasan Şaş'ın vukuat dosyası. Bunlar, belgeleriyle sabit olanlar. Yani kesinleşenler. Bir de iddialar var tabii. Mesela, bu sezonun başında antrenörü Ahmet Akçan'a saldırıp dövmeye kalktığı gibi...

İŞTE HASAN ŞAŞ'IN VUKUATLARI...

17 Şubat 1999 (A-ferin yüzünden 6 ay ceza aldı)

Sakaryaspor ile oynanan Türkiye Kupası maçından sonra yapılan doping kontrollerinde, yasaklı madde kullandığı tespit edildi. Hasan, "Grip olduğum için maç günü doktor kontrolünde A-ferin adlı ilacı kullandım. İlacın içeriğinde doping maddesi bulunduğunu bilmiyordum" savunmasını yaparak, bilinçli olarak doping yapmadığını belirtti. Ancak, yine de 6 ay ceza almaktan kurtulamadı.

16 Nisan 2004 (Hasan-Necati kavgasının ilk raundu)

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki Denizlispor maçının bitiş düdüğünün ardından, kendisine pas vermediği gerekçesiyle Necati Ateş'e herkesin gözü önünde çıkıştı.

Necati sert karşılık verince, üzerine yürüyüp, eliyle vuracakmış gibi yaptı. Antrenör Metin Yıldız araya girip, ikisini ayırdı. Zorla soyunma odasına götürülen Hasan Şaş, "Seninle sonra görüşeceğiz" diyerek Necati'ye tehditler savurdu

25 Eylül 2005 (En iyi arkadaşıyla Samsun'da kavga etti)

Samsunspor deplasmanında ilk yarının son dakikasında Hasan, kazandıkları bir korner atışını Heinz ile paslaşarak kullanınca ofsayta düştü. Necati, Hasan'a, "Niye orta yapmadın, biz içeride boştuk" diye sitem edince ortalık karıştı.

Hasan, çok sert bir tepki gösterince, iki futbolcu birbirlerinin üzerine yürüdü. İkili kafa kafaya tokuşurken bu arada Hasan'ın tokat attığı görüldü. Takım arkadaşları Orhan Ak ve Samsunspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca tarafından güçlükle ayrılan Hasan ve Necati, soyunma odasında da atışmaya devam edince Eric Gerets'ten fırça yedi.

Fırçanın ardından öpüşüp barışan iki futbolcu daha sonra Necati'nin attığı gole birlikte sevindi. Necati maçtan sonra kavgayı soranlara, "Hasan benim en iyi arkadaşım. Hatamız, tartışmanın saha içinde olması" dedi.

29 Ekim 2005 (Selçuk Dereli şikayet etti)

22 Ekim 2005'te Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan Denizlispor karşılaşmasından sonra hakem Selçuk Dereli'ye küfür ve hakaret ettiği gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 3 maç ceza aldı. Hasan Şaş, olayla ilgili olarak PFDK'ya gönderdiği savunmasında, "Ben hakeme sadece 'Hocam tebrik ederim, şimdi mutlu musunuz?' dedim" ifadesini kullandı.

27 Kasım 2005 (Ağabeyi statta olay çıkardı)

ALİ Sami Yen Stadı'ndaki Fenerbahçe maçının devre arasında, Hasan Şaş'ın ağabeyi Hakan Şaş, basın tribününe yönelerek, Vatan gazetesi muhabiri Harun Muslu ile Fanatik gazetesi yazarı İsmet Tongo'yu sordu. Muslu ve Tongo için ağza alınmayacak sözler söyleyen Hakan Şaş, "Aklınızı başınıza alın. Söylediklerinize dikkat edin, bir daha Hasan hakkında bir şey yazarsanız sizi pişman ederim" diyerek tehditler savurdu. Hakan Şaş'ın ardından Hasan Şaş'ın başka akrabaları da gazetecilere hakaretler yağdırdı. Gazetecilerin tepki göstermesi üzerine stadın güvenlik görevlileri Hakan Şaş'ı tribünden uzaklaştırdı.

22 Ocak 2006 (Uçakta Necati'ye saldıranlarla kavga etti)

Konyaspor maçı dönüşü takımın uçağında bulunan bir grup taraftar Necati Ateş'e saldırınca Hasan Şaş da olaya müdahale etti. Taraftarlarla, önce uçağın içinde, ardından ifade vermek için karakola giderken apronda kavga etti. Görgü tanıkları Hasan'ın olaya müdahil olmasının kavgayı daha da büyüttüğünü söylediler. Bu olayın ardından Galatasaray uçağına taraftarların girmesi yasaklandı.

25 Şubat 2006 (Sizin yüzünüzden G.Saray benim içi bitti)

ALİ Sami Yen Stadı'ndaki Vestel Manisaspor maçının ilk yarısında numaralı tribünden bir grup taraftarın kendisine küfür etmesine sinirlenerek, antrenör Erdal Keser'e, "Beni çıkarın" diye işaret etti. Teknik heyet kendisine kulak asmayıp oyuna devam ettirdi. 79. dakikada oyundan çıkarken aynı taraftarlar tekrar küfür edince Hasan çileden çıktı. Maçı yedek kulübesinden seyreden Hasan, bu sırada takımının attığı golden sonra kulübeden çıkıp taraftarlara, "Sizin yüzünüzden Galatasaray benim için bitti" diye bağırdı. Maçtan sonra Hasan, bu sözlerinde ciddi olup olmadığının sorulması üzerine, "Birkaç çapulcu yüzünden Galatasaray'dan ayrılmam. Gerçekten çok sinirlenmiştim" dedi.

16 Nisan 2006 (Hakan Şükür'ü hiç dokunmadan sakatladı)

Ç.Rizespor maçının 80. dakikasında Hasan Şaş, kendisine yapılan bir harekete faul düdüğü çalmadığı gerekçesiyle hışımla hakem Tolga Özkalfa'nın üzerine doğru koşar. Takım kaptanı Hakan Şükür de Hasan Şaş'ın hakeme itiraz etmesini, dolayısıyla sarı kart görmesini engellemek için hakemin bulunduğu yere doğru depar atar. Fakat bu depar Hakan Şükür'ün sakatlanmasına neden oldu; tecrübeli futbolcu bir gün antrenmana çıkamadı.

22 Nisan 2006 (Stadın güvenlikçisiyle tekme tokat kavga etti)

Fenerbahçe'ye 4-0 yenildikleri maçtan sonra soyunma odası girişindeki körükte, özel güvenlik memuru Nufel Bülbül ile tekme tokat kavga etti. Galatasaray yöneticilerinin şikayeti üzerine gözaltına alınan Nufel Bülbül, Kadıköy İskele Polis Amirliği'nde verdiği ifadesinde, "Maçın bitiminde tünel girişinin hemen önünde arbede oluştu. Ayırmak için gittiğimde Hasan Şaş ile karşılaştım. O esnada yanlışlıkla ayağına bastım. Hasan Şaş beni itekleyerek giriş tünelinin duvarına yapıştırdı. 'Ananı Avradını S......' dedi. Bende tokat attım" dedi. Olayların görgü tanığı olan Güvenlik Proje Koordinatörü Cemil Caner de Hasan Şaş’ın körüğün içindeki tüm insanlara küfür ettiğini iddia etti.

2 Mayıs 2006 (Otomobiliyle çocuğa çarptı paniğe kapılıp kaçtı)

Takım arkadaşları Necati Ateş, Volkan Aslan ve Sabri Sarıoğlu ile birlikte Türkiye Kas Hastalıkları Derneği yararına Zeytinburnu Olivium Center’da düzenlenen imza gününe katılan Hasan Şaş, çıkışta özel otomobiliyle kaza yaptı. Kendi kullandığı otomobiliyle Lokman Ekinci adlı 13 yaşında bir çocuğun sağ ayağını ezen Hasan, paniğe kapılıp olay yerinden kaçarken, yaralı çocuk da alışveriş merkezinin görevlileri tarafından Zeytinburnu Avrasya Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağ ayak tarak kemiği kırılan Lokman Ekinci’nin aile fertleri, Hasan’dan şikayetçi olmadı. Ancak, olay polise intikal ettiği için, hakkında kamu davası açılan Galatasaraylı futbolcu, polis tarafından aranmaya başladı. Hasan ertesi gün Zeytinburnu Merkez Karakolu’na giderek ifade verdi. Bu arada Hasan'ın, 1998 yılında da Ankara’da arkadaşının aracıyla 12 yaşındaki Cemal Kaymakçı adlı bir çocuğa çarparak hafif yaralanmasına sebep olduğu belirtildi.

4 Ağustos 2006 (Necati ile üçüncü ve son kavga)

Hasan Şaş-Necati Ateş kavgalarının üçüncü ve son raundu... Hasan Şaş, aynı zamanda 2006-2007 sezonunun açılış maçı olan Ankaraspor karşılaşmasının 15. dakikasında bir penaltı vuruşundan yararlanamayan Necati’ye, devre arasında, "Atamıyorsan, kullanma be kardeşim. Niye koştura koştura penaltı noktasına gidiyorsun?" diye çıkıştı. Necati de, "Sana ne" karşılığını verince iki futbolcu birbirlerinin üzerine yürüdü. Mehmet Güven sakinleştirmek istedi, ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine diğer futbolcular ve teknik heyet araya girerek kavgayı yatıştırdı. Olaya çok sinirlenen teknik direktör Erik Gerets, iki futbolcuyu da devre arasında oyundan çıkardı.

3 Ekim 2006 (O kadınları maçlardan tanırım)

İSTANBUL polisinin düzenlediği "Barbie Operasyonu" kapsamında tanık olarak İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ifade veren Hasan Şaş, mahkemedeki aşırı rahat tavırları ve çıkışta gazetecilere yağdırdığı hakaretlerle dikkat çekti. Hasan Şaş ifadesinde, "Ankara'dan misafirler gelmişlerdi. Gelen misafirler kadına ihtiyaçları olduğunu söylemişlerdi. Amcamın oğlu Necati de telefonumu alarak Dinçer adında birini aramış. Benim bundan daha sonra haberim oldu. Onlarla para karşılığı beraber olmuş değilim" dedi. Hasan Şaş, hakimin "Mağdur kadınları tanıyor musunuz?" sorusuna "Tanımıyorum" diye cevap verdikten sonra gazetecilere dönerek, "Maçlardan tanırım" dedi ve güldü. Hasan, adliye çıkışı, "Maçtan tanırım dediniz. Ne maçı bu?" sorusunu soran bir gazeteciye, "Sana buradan bir kafa koyarım" diye bağırdı ve ardından "Salaklar" dedi.

17 Şubat 2007 (Hakemle tartıştığı için Gerets'ten ceza aldı)

Galatasaray'da, hakemle tartıştığı için para cezası alan ilk futbolcu oldu. Dönemin teknik direktörü Eric Gerets, aniden Hasan Şaş'ı takımdan kesti... Önce Beşiktaş derbisinin kadrosuna alınmadı. Ardından, Trabzonspor maçında yedek oturtuldu ve Konyaspor deplasmanına da hiç götürülmedi. Hasan Şaş'ın kesik yemesinin nedeni sonradan anlaşıldı. Gerets, 17 Şubat 2007'deki Gaziantepspor maçında hakemle tartıştığı için Hasan Şaş'ı bir raporla yönetime şikayet etti. Belçikalı hoca, raporunda "Sinirli hareketleriyle takımın motivasyonunu bozuyor. Para cezası verilmesini istiyorum" dedi. Yönetim de bunun üzerine Hasan Şaş'a 20 bin Euro para cezası verdi.

19 Mayıs 2007 (Oynamadığı maçta Lugano'ya saldırdı)

Yer Ali Sami Yen Stadı, maç yine bir Fenerbahçe derbisi... Sakat olduğu için tribünde oturan Hasan Şaş, maçtan önce aniden sahaya atlayıp, ısınma antrenmanı yapan Fenerbahçeli Lugano'nun üzerine yürüoü. Uruguaylı futbolcuya bir yandan tehditler savurup üzerine yürüyen Hasan Şaş, güçlükle yatıştırıldı. Bu olay sonrasında bir grup Fenerbahçe taraftarının Hasan Şaş'a Ataköy'deki Atrium alışveriş merkezinde saldırmak istediği, ancak güvenlikçilerin tedbir alarak kavga çıkmasını engellediği ileri sürüldü.

4 Kasım 2007 (12 yıllık oda arkadaşı Ergün'e küfür etti)

Yeşil sahaların en beyefendi futbolcularından biri olan, Galatasaray'da iken 12 yıl kamplarda aynı odayı paylaştığı Ergün Penbe'ye Gaziantepspor maçında küfür etti. Ergün, olaydan duyduğu üzüntüyü şu sözlerle anlattı: "Hasan Şaş benim 12 yıl boyunca can ciğer dostum, oda arkadaşımdı. Ben bugüne kadar futbol hayatımda hiçbir oyuncudan, rakibimden küfür yemedim. Ama sonunda oda arkadaşımdan yedim. Bu da beni daha çok üzdü. Hasan üstelik hakemin yanında küfür etti, hakem de cesaret edip kart gösteremedi." Hasan Şaş'ın buna verdiği yanıt ise son derece manidardı:"Ergün abi ayıp etti. Bu olay sahada kalmalıydı."

simarik_77 bunu beğendi.

ne kadar çok vukuatı varmış teşekkürler berkay
    simarik_77 bunu beğendi.

TeşEkküRleR

LinkBacks (?)

1. 10.Ekim.2012, 20:17