emlaklik & sedatyucel

Aslan Bombayı Patlattı

Galatasaray transfer bombasını patlattı Ganalı oyuncu Barusso sözleşme imzaladı 30.01.2008 18:46 Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi internet sitesinde konuyla ilgili şöyle bir açıklama yer aldı: "Ahmed Barusso Galatasaray'da AS Roma'da forma giyen Gana Milli Takım oyuncusu Ahmed Barusso kiralık olarak Galatasaray'a transfer olmuştur.

Bu konu 750 kez görüntülendi ve 8 yorum aldı ...

Konuyu değerlendir: Aslan Bombayı Patlattı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 750 kez incelendi.

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Song Aslan Bombayı Patlattı

Galatasaray transfer bombasını patlattı

Ganalı oyuncu Barusso sözleşme imzaladı

30.01.2008 18:46
    Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi internet sitesinde konuyla ilgili şöyle bir açıklama yer aldı:

"Ahmed Barusso Galatasaray'da

AS Roma'da forma giyen Gana Milli Takım oyuncusu Ahmed Barusso kiralık olarak Galatasaray'a transfer olmuştur.

AHMED BARUSSO HAKKINDA

26 Aralık 1984 doğumlu Ahmed Barusso, İtalya'da Manfredonia, Rimini ve Roma kulüplerinde forma giydi. Halen Gana Milli Takımı ile birlikte Afrika Kupası'nda mücadele eden Barusso'nun İtalya kariyeri 18 yaşında Manfredonia'da başladı. 3 yıl formasını giydiği Manfredonia'da 2 şampiyonluk yaşayan Barusso, 2006-2007 sezonunda Serie B(2.Lig) ekiplerinden Rimini'ye transfer oldu. Rimini'de oynadığı futbolla Serie A kulüplerinin transfer listesine giren Barusso, sezon başında AS Roma kulübüyle sözleşme imzaladı. 1.85 boyundaki Barusso, orta sahada görev yapıyor."

kaynak: habertürk

-------------------------------------------

Ahmed Barusso Galatasaray'da

AS Roma'da forma giyen Gana Milli Takım oyuncusu Ahmed Barusso kiralık olarak Galatasaray'a transfer olmuştur.

Konuyla ilgili ayrıntılı açıklamayı yarın resmi sitemizden takip edebilirsiniz.

Galatasaray Spor Kulübü
    İletişim Koordinatörlüğü

AHMED BARUSSO HAKKINDA
    26 Aralık 1984 doğumlu Ahmed Barusso, İtalya'da Manfredonia, Rimini ve Roma kulüplerinde forma giydi. Halen Gana Milli Takımı ile birlikte Afrika Kupası'nda mücadele eden Barusso'nun İtalya kariyeri 18 yaşında Manfredonia'da başladı. 3 yıl formasını giydiği Manfredonia'da 2 şampiyonluk yaşayan Barusso, 2006-2007 sezonunda Serie B(2.Lig) ekiplerinden Rimini'ye transfer oldu. Rimini'de oynadığı futbolla Serie A kulüplerinin transfer listesine giren Barusso, sezon başında AS Roma kulübüyle sözleşme imzaladı. 1.85 boyundaki Barusso, orta sahada görev yapıyor.

galatasaray.org

İŞTE CİM BOM'UN YENİ BOMBASI!..

Uzaktan attığı etkili şutlarla tanınan Barusso'yu izlemek için aşağıdaki videoyu izleyin!..

saqa34, electron ve MaRMaRaLi bunu beğendi.

hayırlı olsun şu videoyu ilk mesaja taşırsın eline takesso eline sağlık...

bakalım bu da patlamaz ellerinde umarım
    DeKaN, tulumcu58 ve electron bunu beğendi.

Song Barusso'dan Mesaj Var..

G.Saray'ın yeni transferi Barusso, sezon sonu şampiyonluk ipini göğüsleyeceklerini söyledi

Galatasarayın yeni transferi Ganalı milli futbolcu Ahmed Apimah Barusso, iddialı açıklamalarda bulunarak, "Sezon sonunda mutlu sona biz ulaşacağız" dedi. Sarı-kırmızılı ekibin ara transfer döneminde kadrosuna kattığı, ancak Afrika Uluslar Kupası maçları nedeniyle henüz Türkiye'ye gelemeyen Ahmed Apimah Barusso, Gana Milli Takımı'nın kampında İhlas Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Afrika Uluslar Kupası maçları nedeniyle henüz Türkiye'ye gidemediğini kaydeden Barusso, "Türkiye'ye gidip, yeni takımıma katılacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Galatasaray'a faydalı olmak istiyorum. Takımım şampiyonluk mücadelesi veriyor ve inanıyorum ki, sezon sonunda mutlu sona biz ulaşacağız" ifadelerini kullandı.
    Galatasaray taraftarı ile ilgili olarak Ganalı milli futbolcu, "Taraftarımız hakkında duyduklarım beni heyecanlandırıyor. Çok ateşli bir taraftara sahipmişiz" derken; Barusso, Sarı-kırmızılı taraftarlara Türkçe mesaj da göndererek, "Merhaba Türkiye, Merhaba Galatasaray, Şampiyon Galatasaray" dedi.
    Bu arada, Gana Milli Takımı'nın Nijerya'yı 2-1 yenerek yarı finale yükseldiği karşılaşmada Ahmed Barusso forma giymedi.

kaynak : İHA
    electron, DeKaN, Takesso ve 2 kişi daha bunu beğendi.

Song Cimbom Barusso'ya kavuşuyor

Galatasaray, yeni transferi Ahmed Barusso'ya nihayet kavuşuyor.

Galatasaray Futbol AŞ. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Afrika Kupası'nda Gana forması giyen Barusso'nun bu gece İstanbul'da olmasını beklediklerini açıkladı.

Sarı-kırmızılı takımda Kamerunlu oyuncu Rigobert Song'un ise yarın İstanbul'da olacağı bildirildi.

electron, tulumcu58 ve DeKaN bunu beğendi.

Updated Barusso İstanbul'da

Galatasaray'ın yeni transferi Barusso , gece geç saatlerde İstanbul'a geldi. Afrika Kupası'nda Gana forması giyen Barusso saat 00.50'de tarifeli uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi.

electron, tulumcu58 ve DeKaN bunu beğendi.

GALATASARAY'IN RESMİ İNTERNET SİTESİNDEKİ HABER
    Basın Toplantısı: Ahmed Barusso
    Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in de hazır bulunduğu törende, Ahmed Barusso, basın mensupları için sözleşmeye imza attı.

Ahmed Barusso ve kulübü Roma ile daha önce anlaşmaya vardıklarını belirten Adnan Sezgin, Afrika Uluslar Kupası maçları nedeniyle Barusso'nun gecikmeli olarak takıma katıldığını belirterek, "Barusso dün gece itibariyle İstanbul'a geldi ve ilk antrenmanına çıktı. Hem kulübümüze hem de kendisine hayırlı olmasını diliyorum. Kiralık olarak bu transferi gerçekleştirdik ve sezon sonunda da transfer önceliği yine bizde. Umarım iyi giden takımımıza bir katkı da ondan gelir" diye konuştu.

İmza töreninde 15 numaralı formayı giyen Ahmed Barusso, Galatasaray'da kendisini oynar şekilde görmek istediğini söyledi.

Ağır sayılabilecek bir sakatlık geçirdiğini ve önemli yıldız oyuncuları bulunan Roma'da forma şansı bulamadığını aktaran Barusso, "Bu durumu kabullenmem gerektiğini düşünüyorum. Roma Kulübü Başkanı bana böyle bir teklif geldiğini söylediğinde oturup konuştuk. Galatasaray'ın büyük bir kulüp olduğundan bahsettik. Bu da benim gelmemde etkili oldu. Takımın taktiksel anlayışı içinde kendime yer bulacağımı düşünüyorum. Gelmemde asıl etkili olan şey de bu" şeklinde konuştu.

Ahmed Barusso, Galatasaray'la anlaştıktan sonra aralarında Galatasaraylı Nonda ve Song ile Fenerbahçeli Appiah'ın da bulunduğu birçok oyuncuyla konuştuğunu belirtti. Tüm görüşmelerinde Galatasaray ile ilgili çok güzel şeyler anlatıldığını dile getiren Ganalı futbolcu, "Özellikle genç oyunculara kendilerini gösterme şansı tanıyan bir yapısının olduğu söylendi bana. Elimden geleni yapıp, takıma faydalı olmaya çalışacağım. Kendimi gösterme imkanı bulacağımı düşünerek buraya geldim" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da forma şansı bulup bulamayacağı konusunda nasıl bir fikri olduğunun sorulması üzerine Barusso, "Takımlarda en az 25 oyuncu bulunuyor. Bir maç için 18 oyuncu seçiliyor ve bunların içinden de 11 kişi maçın başında sahaya çıkabiliyor. Bu işin doğasında oynayamamak da var" diye konuştu.

Barusso "Bir teknik direktör kadrosundaki oyuncuların özelliklerini en iyi şekilde tanıyarak kadrosunu yapar. Oyuncuların yapması gereken, her hafta ilk 11'de oynamayabileceklerini de düşünerek çalışmaktır. Teknik direktör, takımla ilgili en iyi şeyi bilir. Biz de tercihlere saygı gösterip, tercihlerden biri olmak için çalışmalıyız" dedi.

Galatasaray'la anlaşmasının ardından basında, Roma'ya geri dönmek için mücadele edeceği şeklinde haberlerin yer aldığının sorulması üzerine de Barusso şunları söyledi: "Bu şimdi alınması gereken bir karar değil. Ama karar alma günü geldiğinde, elimden geldiğince iyi düşünmeye çalışacağım. Galatasaray takımı ile birlikte başarılara ulaşmak için sabırsızlanıyorum. Öncelikli hedefim bu. Başarılar isteyen oyunculardan kurulu bir takımda olduğumu biliyorum. Sezon sonunda da Galatasaray'da devam etmemem için hiçbir neden göremiyorum" diye konuştu.

Ayrıca, bir lakabının bulunmadığını kaydederek kendisine Barusso ya da Ahmed denilebileceğini söyleyen Ganalı oyuncu, Fenerbahçe ile yapacakları derbinin Galatasaray için büyük önemi olduğunun söylenmesi üzerine de, "Derbi maçların psikolojilerinin farklı olduğunu bilmek lazım. Mücadele hırsından çok, kazanma hırsı ortaya çıkar ve derbi kazanış bir takımın oyuncuları da kendilerini Dünya Kupası'nı kazanmış gibi hisseder. Önümüzdeki Fenerbahçe derbisinde iyi oynayacağımıza ve kazanacağımıza inanıyorum, temennimiz bu" diyerek sözlerinin tamamladı.

Barusso daha sonra sarı-kırmızılı formayla basın mensuplarına poz verdi.

beşiktaşın ferdinand olayı gibi olcak herhal buda yani kiralık tan sonra gs isterse alabilecekmi bu oyuncuyu hayırsa neden bonservisiyle birlikte geleceğe yönelik bi transfer yapılmaz kiralık olayını hiç doğru bulmuyorum...

TooL Nickli Üyeden Alıntı
    beşiktaşın ferdinand olayı gibi olcak herhal buda yani kiralık tan sonra gs isterse alabilecekmi bu oyuncuyu hayırsa neden bonservisiyle birlikte geleceğe yönelik bi transfer yapılmaz kiralık olayını hiç doğru bulmuyorum...
    yok abi Roma satarsa alabilecek.. Bence de neden bonservisiyle almadık ama sakatlanmasaydı geleceğin orta sahaları arasında gösteriliyordu.. Ya Kral olur Ya yalan olur