Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Kazım, Arjantin'in dev kulübünden gelen teklifi geri çevirdi.

Sarı lacivertlilerin genç yıldızı için eski menajeri Arjantin kulübü adına teklif getirdi. Kazım, “Beni almaya güçleri kolay kolay yetmez. Üstelik Boca, F.Bahçe’den büyük değil” dedi.

Galatasaray zaferinde pay sahibi olan ve bu sezonki performansıyla Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum’un vazgeçilmezleri arasına giren Kazım Kazım, Boca Juniors’un transfer teklifini geri çevirdi. Arjantin’de bulunan genç oyuncunun eski menajeri ve yakın dostu Aytaç Erenler, önceki gün Boca Juniors-River Plate derbisinden sonra biraraya geldiği sarı lacivertli kulübün başkanı Jorge Amor Ameal ile sohbet ederken laf dönüp dolaşıp Kazım’a geldi.

Boca başkanı, ay yıldızlı formayı da giyen ve her geçen gün yıldızını daha da parlatan Kazım’ı izlediklerini ve transfer edebileceklerini dile getirdi. Bunun üzerine Erenler de “Kendisine fikrini sorayım” dedi. Güçleri yetmez Galatasaray derbisinde alkışlanan Kazım’ı, Arjantin’den arayan Erenler, hemen konuya girdi: “Tebrik ederim. Her geçen gün daha iyi duruma geliyorsun. Boca Juniors seni istiyor. Teklif getirecekler ve ciddiler.” Kazım ise hiç düşünmedi, “Bu imkansız. Boca Juniors asla Fenerbahçe’den büyük değil.

Üstelik ben Türkiye’ye alıştım. Burada da çok mutluyum. Fenerbahçe ise benim için numberone. Beni almaya kimsenin gücü kolay kolay yetmez” cevabını verdi. Boca’nın Kazım hamlesi ise başlamadan erken bitti.

Boca'nın tarihçesi Baglietto, Scarpatti, Sana ile Farenga kardeşlerin 3 Nisan 1905’te kurmuş olduğu Arjantin’in köklü futbol kulüplerinden biridir. İsmini bulunduğu şehirden alır. Boca’nın kurucu başkanı, limana gelen ilk geminin renklerini alacaklarını söyler. İlk gemi bir İsveç gemisidir ve Boca sarı lacivert renkleri kullanmaya başlar. Ezeli rakibi River Plate’dir.