Teknik direktörümüz Christoph Daum Steaua Bükreş maçının ardından yaptığı basın toplantısında Fenerbahçemizin iyi bir futbol ortaya koyduğunu söyledi. Daum,"Takımımı kutlamak istiyorum. Eksiklerimiz vardı ancak buna rağmen, iyi oynadık. Çok top kaybı yaptık. Rakibin yakaladıkları pozisyonları da biz hazırladık. Bizim yakaladığımız pozisyonlarda ise ya isabet eksikliği vardı, ya da çok iyi kaleci kurtarışları vardı. Maçı biz kontrol ettik ama buna rağmen yenik duruma da düşebilirdik" dedi.

İlk yarıdaki eksikleri devre arasında konuşarak çözdüklerini söyleyen Daum, "İkinci yarıda zaman zaman iyi ataklar da yaptık. Sonra Roberto Carlos'un güzel pasıyla birlikte golü de bulduk. Bu golde Carlos'un payı çok büyük. Tabii Kazım golü attı ama en büyük pay Carlos'undu" dedi.

Gol attıktan sonra daha iyi paslaşmalarla daha iyi pozisyonlar yakalayabileceklerini umduğunu kaydeden Daum, "Ancak bunu gerçekleştiremedik. Bunu daha iyi yapmamız gerekiyor. Ancak Gaziantep'te aldığımız yenilgiden sonra bu maçta alınan galibiyet çok önemliydi. Antep yenilgisinden sonra da buradan galibiyetle ayrılıyoruz. Bu durum, takımın gücünü ve bazı hatalarını düzeltebildiğini gösteriyor" ifadesini kullandı.

Steaua Bükreş takımı oyuncularının maçın ardından kendi futbolcularını alkışlamasına da değinen Alman teknik adam, "Bazen iyi oynarsınız ve maçtan galibiyetle ayrılırsınız. Ama bugün gördüğüm şey inanılmaz bir şeydi, apayrı bir şeydi. Steaualı oyuncular iki kola ayrılıp bizim futbolcularımızı beklediler ve alkışladılar. Gerçekten centilmen bir davranıştı. Onlara çok teşekkür etmek istiyorum" dedi.
Daum, Galatasaray maçı sonrasında da aynı olay olur mu sorusuna "Aynı olay umarım Türkiye'de de bir gün yaşanır. Henüz buna hazır mıyız bilemiyorum. Umarım ileride böyle şeyler olur, bu tür şeylerin konuşulması lazım" yanıtını verdi.

Gruptaki son durum hakkındaki bir soruya ise teknik direktörümüz "Puan durumuna baktığınızda her takım gruptan çıkabilir. Bizim grupta yapacağımız çok şey var, 6 puanla lider olunmaz. Bizim bundan sonra ilk hedefimiz eksik futbolcuların takıma dönmesini sağlamak ve derbi maç için bir an önce hazır olmak" yorumunu yaptı.

Steaua'yu da değerlendiren Daum, "Genç ve yeni bir takım. İleriye yatırım yapan bir ekip. Daha önce de, bu maçta da pozisyon yakalayan bir takım. Bu pozisyonları gole çevirebilirlerse, onlar için her şey mümkün olur" yorumunda bulundu.

Takımın pas trafiğinin son dönemde çok iyi olması hakkındaki bir yorum üzerine de Daum, "Paslaşmamızdan memnunum ama pas trafiğinin de bir hedefi olmalı. Son hedef tabii golü atmak. Ancak bazen şov yapan kişiler de oluyor, bunu istemiyorum. Her zaman topa sahip olmak istiyoruz. Zaten gol atmak istiyorsanız top sizde olmalı. Ama gol atmak yerine şov yapıp top kaybedecekseniz bunu kabul edemem. Bunu takımda gördüğümüzde bazı şeyleri konuşmak gerekiyor" dedi.

Mehmet Topuz ve Özer hakkında da yorumda bulunan Daum, "Mehmet Topuz daha önce de Emre olmadığı zaman oynuyordu. Özer Hurmacı için ise yaşadığı sakatlıktan sonra çok iyi bir başlangıçtı. Her futbolcu her zaman hazırdır, her zaman hepsine ihtiyacımız var. Önümüzde uzun bir sezon var ve her futbolcuya ihtiyacımız var" dedi.

Daum son olarak Rumen futbolunu da değerlendirirken, "Rumen futbolunda son yıllarda bazı değişiklikler olmuş. Daha önce tüm dev takımlar Bükreş'teydi. Şimdi diğer küçük şehirlerden de güçlü takımlar çıkabiliyor. Timisoara gibi ekipler Avrupa'da da başarılı olabiliyor. Rumen futbolu böyle devam ederse sanırım Avrupa'da daha başarılı duruma gelebilir. Rumen futbolcuların kalitesi de zaten tartışılmaz. Avrupa'da dev takımlarda oynayan bir çok futbolcuları var. İleride Rumen futbolunun geleceğini iyi görüyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Fenerbahce.org