Fenerbahçe’nin eski yıldızlarından Serhat Akın, geçirdiği ağır sakatlığın ardından tekrar eskiye dönmek için mücadele ediyor. Geriden kalan sezonda Kocaelispor ve Konyaspor’da forma giyen Serhat, bu sezon kesinlikle Avrupa’ya transfer olacağını ve gelecekte Fenerbahçe’ye tekrar dönmek istediğini söyledi.

BECKHAM’IN TAKIMIYLA ANLAŞAMADIK

Radyospor’da “Aydın Cingöz ile Haber Aktif” programına katılar milli futbolcu, ünlü İngiliz futbolcu David Beckham’ında formasını giydiği Los Angeles Galaxy’den transfer teklifi aldığını ancak kabul etmediğini açıkladı. Serhat Akın, “Benimle 5 yıllık sözleyme imzalamak istediler. Amerika ben ve ailem için iyi bir tercih olabilirdi ama beş yıllık bir anlaşmada kazanacağım para benim için önemliydi. Parasal konularda anlaşamadığımz için transfer gerçekleşmedi” dedi. Yeni sezonda Türkiye’de oynamak istemediğini ifade eden Serhat Akın, “Uzun bir sakatlığın ardından bu sezon kötü bir sezon geçirdim. Tekrar milli formayı giymek istiyorum.Türkiye’de oynamayı düşünmüyorum. Hollanda’ya gidebilirim” diye konuştu.

DAUM DOĞRU BİR TERCİH
Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğü tekrar Daum’u getirmesini yorumlayan Serhat Akın, “Daum’un gelmesi beni şaşırtmadı. Daum başarılıyken gönderildi. Neden gönderildiğini de anlamadım. Daum, ateşli bir teknik adam. Türkiye’de kesinlikle bu dönemde de başarılı olacaktır. Duam hem futbolcu phsikolojisini biliyor hem de oyuncuları diri tutuyor” dedi.

TORRES VE XAVİ’YE TAKTİK VERMEK KOLAY
Daum’un takımı ayakta tutacak bir yapıda olduğunu söyleyen Serhat Akın, Aragones’e ilişkinse ilginç değerlendirmelerde bulundu. Milli futbolcu, sözlerine şöyle devam etti: “Aragones çok başarılı bir teknik adam olarak Türkiye’ye geldi ama İspanya ile şampiyon olurken elinde İniesta, Xavi, Torres gibi utbolcular vardı. Bu futbolcular ve İspanya takımı zaten teknik adama ihtiyaç duymadan da şampiyon olabilecek güçteydiler. İspanya milli takımında taktik vermek çok önemli değil. Torres’e, Xavi’yi çok rahat taktik verebilirsiniz.”

BEŞİKTAŞ OLMADI FENERBAHÇE’YE DÖNECEĞİM

Beşiktaş’a transferinin bir türlü olmadığını söyleyen Serhat Akın, “Öncelikli hedefim Avrupa’da oynamak ve eski Serhat Akın olmak. Profesyonel bir futbolcuyum, Beşiktaş’ta da, Fenherbahçe’de de oynayabilirim. Gönlüm her zaman Fenerbahçe’den yana bir gün tekrar sarı-larcivertli formayı giyebilirim. Beşiktaş ile yaklaşık üç yıldır temas halindeyim. Beşiktaş’a transferim için sürekli görüşmeler oldu ama bir türlü olmadı” dedi.

Alıntı : RadyoSpor