Fenerbahçe’den Paris St. Germain takımına transfer olan Sırp golcü Mateja Kezman, yeni takımına imza attıktan sonra ilk kez konuştu.

Fransız basınından L’Equipe’nin röportajında Kezman yeni takımı hakkında çok şey bildiğini ve Paris’te olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

İşte Kezman’ın yeni takımının Stadı Parc des Princes’de verdiği röportajın tamamı:

Soru: Kezman, artık bir PSG futbolcususun.

Kezman: Evet. Bundan dolayı da çok mutluyum. PSG’de oynamak benim çocukluk hayalimdi. Bu büyük bir rüya gibi. Buradan yıllar boyunca inanılmaz oyuncular geldi ve geçti. Ronaldinho, Rai, Okocha gibi. Ben de artık atacağım gollerle takımıma kupalar kazanmasında yardımcı olmak ve gelecek yıl Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum.


"ÇOK ŞEY BİLİYORUM"

Soru: Yeni takımın hakkında neler biliyorsun?

Kezman: Çok fazla şey. Çünkü Monaco ve Bordeaux ile oynanan ilk iki lig maçını izledim. Çoğu futbolcu daha önce beraber veya karşılıklı oynadığım kişiler. Makalele benim çok iyi bir arkadaşım. Burada bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Bana göre takımda büyük bir potansiyel var. Ben de tecrübemi ve yeteneğimi takımıma yardımcı olmak için kullanacağım.


"BENZER ŞEYLERİ TÜRKİYE'DE DE YAŞADIM"

Soru: Pedro Pauleta gibi takımda sembol olmuş bir oyuncunun yerine geldin. Bu konuda neler hissediyorsun?

Kezman: Bu baskıyı seviyorum. Pauleta bir efsaneydi. Onun yerine ben transfer edildim ama bu beni korkutmuyor. Çünkü benzer şeyleri Türkiye’de de yaşadım.


"PSV'DE MUHTEŞEM BİR HOCAM VARDI"

Soru: PSV, Chelsea veya Atletico’daki Kezman’a bakınca hangi takımdaki formunu daha çok beğeniyorsun?

Kezman: PSV’e oynerken kesinlikle muhteşem bir hocam vardı ve bana çok yardımcı oluyordu. Diğer kulüplerde durum biraz daha farklı oldu. Ama İngiltere ve Türkiye’de şampiyonluklar yaşadım.


"YENİ BİR BAŞLANGIÇ"

Soru: Bu transferin senin kariyerinde yeni bir başlangıç olabileceğine inanıyor musun?

Kezman: Tabi ki bu benim için altın değerinde bir şans. 29 yaşındayım ve kariyerimin en üst noktasındayım. Önümüzdeki 2-3 yıl ise en olgun senelerim olacak. Bu yeni bir başlangıç ve elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım.


"OYNAMAYA HAZIRIM"

Soru: Fizik olarak hazır mısın?

Kezman: Testlerim olumlu geçti. Hazırlık maçlarında da oynadım. Takıma girmeye ve oynamaya hazır durumdayım.


"GEÇMİŞ, GEÇMİŞTE KALDI"

Soru: Son iki sezonun nasıl geçti?

Kezman: Geçmiş geçmişte kaldı. Yeni bir hedef, yeni bir başkan ve yeni bir hocam var. Yeni bir projenin parçasıyım ve umarım burada başarılı olurum.


"LAKABIMI SEVİYORUM"

Soru: ‘Batman’ senin lakabın. Bunun hikâyesini anlatır mısın?

Kezman: Bu bana PSV’de oynarken takılmış bir lakap. Kezman ve Batman’i birbiriyle özdeşleştirdiler. Stadyumda bu filmin müziği çalardı. Taraftarların da çok hoşuna gitmişti. Biraz komik ama beni mutlu ediyor.