emlaklik & sedatyucel

Din eğitimi anaokulundan başlamalı

Din eğitimi anaokulundan başlamalı İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Korkut, neslimizin muhafazası için din eğitiminin anaokulundan başlayarak yapılmasını talep etti. İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Hüseyin Korkut, kesintisiz eğitimin, sadece imam hatip liseleri için değil, bütün orta öğretimin önündeki sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla gözden geçirilmesi ve kademeli hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Beyoğlu

Bu konu 831 kez görüntülendi ve 1 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Din eğitimi anaokulundan başlamalı

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 831 kez incelendi.


Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart Din eğitimi anaokulundan başlamalı

  Din eğitimi anaokulundan başlamalı

  İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Korkut, neslimizin muhafazası için din eğitiminin anaokulundan başlayarak yapılmasını talep etti.

  İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Hüseyin Korkut, kesintisiz eğitimin, sadece imam hatip liseleri için değil, bütün orta öğretimin önündeki sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla gözden geçirilmesi ve kademeli hale getirilmesi gerektiğini söyledi.
  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen 6. İmam Hatipliler Kurultayı, 2010 yılı Kuran Okuma Yarışması birincisi Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Beytullah Özdemir'in Kur'an-ı Kerim okumasının ardından, İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.

  İmam hatip neslinin kadim medeniyetin temsilcisi olarak yarınlara daha güçlü, daha mutlu yürüyeceğini dile getiren Önder Genel Başkanı Korkut, ''Milletimizin sahiplenmesiyle bugüne gelen okullarımız, zaman zaman önüne çıkan engelleri aşmış ve bundan sonra da aşacaktır'' dedi.

  İmam hatip liselerinin birçok sorunla karşı karşıya kaldığını belirten Korkut, bu sorunların başında, imam hatip lisesi mezunu olan öğrencilerin alan ve diplomalarıyla ilgili zorluklar, 1990'lı yıllardan itibaren önlerini kesme çalışmaları, kat sayı engeli, kesintisiz eğitim, kılık kıyafetle ilgili sorunlar, ilahiyat fakültelerinin kontenjanlarının sınırlandırılmasının geldiğini söyledi.

  İmam hatip okullarının önündeki sıkıntıların kaldırılmasıyla ilgili zorlu bir mücadele sürdürdüklerini anlatan Korkut, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''1999 yılında katsayı engeli ve arkasından başörtüsü engeli çıkınca, başarılı öğrencilerimizin dünyanın nitelikli üniversitelerinde okuma fırsatı bulmaları için gayret ettik. Bugün yüzlercesi mezun oldu ve ülkemize hizmet için dönmeye başladı. Önemli bir kısmı yüksek lisans çalışmasını tamamlamış durumda ve bir kısmı da doktora çalışmalarını sürdürmektedir."


  ''DİN EĞİTİMİ ANAOKULUNDAN BAŞLAYARAK YAYILMALI''

  Başarılı imam hatip lisesi öğrencilerine yurt dışında eğitim bursu sağladıkları gibi yurt içinde de destek verdiklerini anlatan Korkut, dernek bünyesinde spor faaliyetlerini koordine edecek bir birim oluşturduklarını, gençlerin önündeki kat sayı engelini aşmalarında bir fırsat olacak akademilere hazırlık kurslarını düzenlediklerini kaydetti.

  ''Kesintisiz eğitim, sadece imam hatip liseleri için değil, bütün orta öğretimin önündeki sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla gözden geçirilmeli ve kademeli hale getirilmelidir'' diyen Korkut, şöyle devam etti:

  ''Beşikten mezara ilmin, eğitimin önemini şiar edinmiş bir inancın mensupları olarak elbette eğitimin süresiyle ilgili itirazımız yok, ama özellikle zorunlu eğitim, gerek kılık kıyafetle ilgili gerekse değerlerimize yaslanmış bir müfredatla ilgili dizayn edilmezse zorluklarımız devam edecektir. Din eğitim ve öğretiminin bütün orta öğretime anaokulundan başlayarak yayılması, neslimizin muhafaza edilmesi ve geleceğe taşınması açısından önemlidir.''

  Korkut, tarihi yarımada içinde bir kız imam hatip lisesinin açılması gerektiğini de belirtti. İmam hatip liselerinin uluslararası vizyonunun geliştirilmesi gerektiğini dile getiren Korkut, bu liselerin Pakistan, Afganistan, hatta Avrupa'ya ulaştırılması beklediklerini söyledi.


 2. #2

  Standart

  Yok canım doğuştan başlaması lazım... Çok doğru düzgün öğretiyorlar ya süper bir eğitim süper bir öğretim varya...
  Dinkültürü ve ahlak bilgisi öğretmnlerinin ekders ücretimi az gelmiş anlamadım ki (

Benzer Konular

 1. PHP Eğitimi
  Konu Sahibi MYDONOZ Forum Yazılım Programlama & Web Tasarım
  Cevap: 22
  Son Mesaj : 04.Eylül.2012, 15:39
 2. Dreamveawer Eğitimi
  Konu Sahibi FTH Forum Yazılım Programlama & Web Tasarım
  Cevap: 25
  Son Mesaj : 27.Şubat.2010, 21:29
 3. Tuvalet Eğitimi
  Konu Sahibi Derya Forum Rehberlik & Anne-Baba-Çocuk Eğitimi
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 01.Mayıs.2008, 12:47
 4. Etkili Ana Baba Eğitimi
  Konu Sahibi Derya Forum Türkçe - Edebiyat - Kitap Özetleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14.Mart.2008, 01:05
 5. Konuşma Eğitimi
  Konu Sahibi Derya Forum Rehberlik & Anne-Baba-Çocuk Eğitimi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 04.Şubat.2008, 23:47