emlaklik & sedatyucel

Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

http://www.anadolu.edu.tr/images/au_logo_01.gif Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir örgün lisans veya ön lisans programında kayıtlı öğrenciler veya bu programlardan mezun olanlar, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları lisans veya ön lisans programından farklı olmak kaydıyla açıköğretim lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirler. Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek

Bu konu 1397 kez görüntülendi ve 1 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

  5 üzerinden 4.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 1397 kez incelendi.


Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Arrow Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı  Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir örgün lisans veya ön lisans programında kayıtlı öğrenciler veya bu programlardan mezun olanlar, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları lisans veya ön lisans programından farklı olmak kaydıyla açıköğretim lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirler.

  Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamaz. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dahil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.

  Yukarıdaki koşullarda açıköğretim programlarına kaydolan örgün öğretim öğrencileri veya mezunları, örgün öğretimden açıköğretime veya açıköğretimden örgün öğretime ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramaz.

  Örgün öğretimin herhangi bir programına yerleştirilmiş olan adaylar, yukarıdaki koşullara uymak suretiyle, aynı öğretim yılında kendi alanları dışındaki bir açıköğretim programına kayıt yaptırabilirler.

  ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde okuyan öğrenciler de yukarıdaki olanaklardan aynen yararlanırlar.

  Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) ile Türkiye’deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.

  Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denklik belgesi alanlar da başvurabilirler.

  Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarında hâlen kayıtlı olan öğrenciler ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıramazlar.

  Bir yükseköğretim programından mezun olamayan, herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayan veya açıköğretim programlarında okumakta olanlar yukarıdaki olanaklardan yararlanamazlar.

  Bir örgün yükseköğretim programında okuyan veya bu programlardan mezun olanlardan, açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

  Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler, bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dahil tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

  Bir örgün yükseköğretim programında okuyanlar ile bu programdan mezun olanlardan açıköğretim programlarına kayıt yaptıranlar, Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısını, Anadolu Üniversitesi’ne %100 fazlasıyla öderler.

  Yukarıdaki koşullara uyan adaylar İkinci Üniversite kayıt türünden yararlanabilirler. Adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı yapılmaktadır. İnternet başvuru ve kayıt tarihleri basında, AÖF bürolarında ve http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” kısmında duyurulacaktır.

  2010-2011 öğretim yılı planlanan internet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

  İnternet Başvuru Tarihi : 25 Ekim 2010 – 26 Kasım 2010
  AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi : 25 Ekim 2010 - 23 Kasım 2010
  AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi : 24 - 25 - 26 Kasım 2010


  Adaylar, http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde “İkinci Üniversite” linkini tıklayarak internet başvurularını yapabilirler. (Site internet başvuru tarihleri içerisinde aktif hale getirilecektir.)

  İnternet sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmaz.

  Not: Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Programına “İkinci Üniversite” kapsamında planlanan internet başvuru ve kayıtlar 18 – 23 Ekim 2010 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Umut_Dostu ve BeBeGiM bunu beğendi.

 2. #2

  Genel Yönetici

  Standart

  ben ikinci öğretim okuyan bir öğrenciyim ama hala kafamda bi soru var
  örgün öğretim Öğrenci ve öğretmenlerin derse katılmasını zorunlu kılan eğitim şeklidir.ama ikinci öğretim okuyan öğrenciler 1. öğretimlere göre hep bi farklılık hisseder
  acaba bizde ikinci öğretim kapsamına giriyormuyuz
  bilgisi olan varmı?

Benzer Konular

 1. İki Üniversite Bitirenler
  Konu Sahibi doganhu Forum Eğitim Haberleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 14.Haziran.2009, 16:56
 2. Bir Üniversite Profösörü Öğrencilerine Şu Soruyu Sorar
  Konu Sahibi WisEaglE Forum Resim | Şiir | Fıkra
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 02.Ağustos.2008, 10:12
 3. İzmir'e 6. üniversite
  Konu Sahibi Derya Forum Eğitim Haberleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 14.Mart.2008, 22:35
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 05.Mart.2008, 12:29
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj : 05.Şubat.2008, 17:35