emlaklik & sedatyucel

Düz Liseler Anadolu Lisesi Oluyor! | Eğitim Haberleri | 07.05.2010

DÜZ LİSELER ANADOLU LİSESİ OLUYOR !!! http://img5.mynet.com/ha5/l/lise.jpg Milli Eğitim Bakanlığı’nca 81 ile gönderilen genelgeye göre, tüm düz liseler Anadolu Lisesi’ne dönüştürülecek. Bakan Çubukçu, “kalite ve verimliliğin artırılması amacıyla” böyle bir uygulamaya gidileceğini belirtti Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun talimatıyla 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle, tüm düz liseler Anadolu Lisesi’ne dönüştürülüyor.

Bu konu 2093 kez görüntülendi ve 11 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Düz Liseler Anadolu Lisesi Oluyor! | Eğitim Haberleri | 07.05.2010

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2093 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Yeni Düz Liseler Anadolu Lisesi Oluyor! | Eğitim Haberleri | 07.05.2010

  DÜZ LİSELER
  ANADOLU LİSESİ
  OLUYOR !!!


  Milli Eğitim Bakanlığı’nca 81 ile gönderilen genelgeye göre, tüm düz liseler Anadolu Lisesi’ne dönüştürülecek.

  Bakan Çubukçu, “kalite ve verimliliğin artırılması amacıyla” böyle bir uygulamaya gidileceğini belirtti
  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun talimatıyla 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle, tüm düz liseler Anadolu Lisesi’ne dönüştürülüyor.

  KALİTE VE VERİMLİLİK İÇİN


  Bakan Çubukçu, “Kalite ve verimliliğin artırılması amacıyla” genel liselerin de gerekli alt yapı ve öğretmen ihtiyacıyla ilgili tedbirlerin alınması suretiyle, kademeli bir şekilde Anadolu Lisesi statüsüne kavuşturulması yönünde çalışma başlattı. 81 il valiliğine gönderilen “Genel liselerin Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmesi” konulu genelgede Çubukçu, şunlara dikkat çekti:
  “Ortaöğretimde yüzde 47.2, mesleki ve teknik ortaöğretimde yüzde 52.8 olmak üzere ortaöğretim kademesinde yüzde 100 okullaşma oranına erişimin hedeflendiği dikkate alındığında; okullaşmanın ortaöğretimde yüzde 1.84, mesleki ve teknik ortaöğretimde yüzde 21.54, ortaöğretim toplamında ise yüzde 23.38 oranında 2012 yılına kadar arttırılması gerekmektedir.”


  NÜFUSA GÖRE OKUL SAYISI

  Çubukçu’nun tespitleri ve öngörüleri şöyle devam ediyor: “Anadolu Lisesi’ne dönüştürülen okullar dışında kalan genel liselerin binalarıyla her türlü müştemilatı valiliklerce uygun görülen mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının hizmetine sunulacak.
  Merkez nüfusu 10 bin ile 20 bin arasında olan yerleşim biriminde 1 Anadolu Lisesi, 20 bin ile 40 bin arasında olan yerleşim birimlerinde 2 Anadolu Lisesi, 40 bin üzerinde olan yerleşim birimlerinde öğrenci potansiyeli ve gelişmişlik düzeyi dikkate alınarak uygun sayıda Anadolu Lisesi olacak şekilde planlanacak, diğer genel lise binaları ile mesleki eğitim desteklenecektir.”
  Çubukçu imzalı genelgeye valilikler 17 mayıs tarihine kadar illerindeki duruma ilişkin bilgilendirmede bulunacak.


  BAKALIM LİSELİLER NE DİYECEK BU İŞE ???

  stormhawks47 ve gergin68 bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  "genel liselerin de gerekli alt yapı ve öğretmen ihtiyacıyla ilgili tedbirlerin alınması suretiyle, kademeli bir şekilde Anadolu Lisesi statüsüne kavuşturulması yönünde çalışma başlattı."
  demiş de bu iş için adının değişmesi mi lazımmış illa, neden en baştan doğru düzgün öğretmen göndermemişler de şimdi adını değiştirip alt yapıyı sağlamlaştırıyorlarmış? Zaten görevleri eğitim seviyesinin yüksek olması değil mi, bunun için adının değişmesine niye ihtiyaç duyuyorlar??
  Ben Anadolu Lisesi mezunuyum, okuldaki kaliteyi artırmayacak olduktan sonra adını Anadolu Lisesi yapsalar ne fark edecek??

 3. #3

  Standart

  "Eşeğe altın semer vursan yine eşektir." diye bir söz var... "düz liseleri", değil "anadolu lisesi" , "fen lisesi" yapsınlar bakalım... okul ismi değiştirilerek kalite artar mı? böyle saçmalık olur mu? Eğitim sorununu çözemedikleri gibi yaptıkları "makyaj" dan öteye gitmiyor... yazık çok yazık...

 4. #4

  Standart

  Bir anadolu lisesinin alt yapısına ve donanımına sahip almayan liseleri anadolu lisesi yaparak eğitimi yükseltebilirler mi ?Yoksa yöneticiler tabela değiştirerek eğitimin kalitesini artırabileceklerini mi sanıyorlar ?Bu bir saçmalık mı yoksa doğru bir girişim mi ?Bir Düz Lise öğrencisi olarak kafam karışmadı değil...

 5. #5

  Standart

  bence saçmalık...

 6. #6

  Standart

  hiçbirşey farketmez

 7. #7

  Standart

  İlteriş Han,sakaboy,Mysterio yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorum.Şimdiye kadar alt yapı neden güçlü değildi okullarda keşke alt yapı düzeltilse ama bu dediklerine kendileri bile inanmıyorlar bahse girerim...

 8. #8

  Standart

  Madem altyapı takviyesi yapılacak normal düz liselere isim değiştirilmeden yapılsın bu takviye düz liselerinde isimleri duyulsun sınav sıralamasında bi lisenin başarılı olması için ihtiyacı olan isim deil altyapıdır.Mysterio'ya kesinlikle katılıorum isim değişikliği hiç bişi değiştirmicek aksine anadolu liselerininde adı kötülenicek çünkü her zaman olduğu gibi yeterli altyapı sağlanamayacak.

 9. #9

  Standart

  isim değiştirmekle her şey halledilseydi travestiler kadın olurdu.

 10. #10

  Standart

  ÖbÜr dÜnyada elİm yakanda nİmettt

Benzer Konular

 1. Cevap: 3
  Son Mesaj : 16.Ekim.2010, 14:53
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Ocak.2010, 18:27
 3. 500 Bin çocuğa Anadolu Lisesi hayal oldu
  Konu Sahibi Derya Forum Eğitim Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Eylül.2008, 00:11
 4. Genel lise yerine Anadolu Lisesi açılacak
  Konu Sahibi CrueL Forum Eğitim Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 23.Nisan.2008, 14:37
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Şubat.2008, 23:08