emlaklik & sedatyucel

Muhteşem Yüzyıl Dizisi Hakkında | Duyuru

http://www.cshtr.org/images/36747859528835687552.jpg Bu akşam Show TV de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl isimli dizinin gerçek olayları çarpıtarak ve SADECE reyting amacı güden konuları anlatmaktadır. Site yönetimi olarak bizler bilinçli bireyler yetişmesi için üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışıyoruz. Böyle sadece insanların beynini yıkamak üzerine yapılmış bir eseri sizlere sunarak sizlere ihanet etmek istemiyoruz. Hepimiz Osmanlı torunuyuz bununla gurur duyuyoruz. Evet hepimiz geçmişimizi

Bu konu 13690 kez görüntülendi ve 105 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Muhteşem Yüzyıl Dizisi Hakkında | Duyuru

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 13690 kez incelendi.


Sayfa 9 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 106 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Genel Yönetici

  Önemli Muhteşem Yüzyıl Dizisi Hakkında | Duyuru  Bu akşam Show TV de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl isimli dizinin gerçek olayları çarpıtarak ve SADECE reyting amacı güden konuları anlatmaktadır. Site yönetimi olarak bizler bilinçli bireyler yetişmesi için üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışıyoruz. Böyle sadece insanların beynini yıkamak üzerine yapılmış bir eseri sizlere sunarak sizlere ihanet etmek istemiyoruz. Hepimiz Osmanlı torunuyuz bununla gurur duyuyoruz. Evet hepimiz geçmişimizi biliyoruz. (Merak edip araştırdığımız kadar.) Evet doğrudur KOSKOCA Osmanlı Devleti bir kadın yüzünden çöküşe sürüklenmiştir ama bunun yanı sıra oldukça iyi yanları da vardır. Herkese mümkün olduğunca adil olmuştur. Her kim haksızlığa uğramışsa ona destek olmuştur.
  Uzun lafın kısası Osmanlı'nın SADECE REYTİNG amaçlı konularını ele alan bu dizinin paylaşımı sitemizde yapılmayacaktır.
  CSHTR.com Yönetimi Adına
  geompac


 2. #81

  Standart Saraya alınan yahudiler!

  Herkes haklı...

 3. #82

  Standart

  gerçekten ne yapmak istediklerini yazmışsınız.çok doğru bir yazı.bu onurlu duruşunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum...daha bu siteye kaydolalı 2 gün oldu ama şimdiden ne kadar büyük bir aileye geldiğimi anladım...

 4. #83

  Exclamation

  yorumsuz:

  Aslında olayı nereden eleştirmeye başlamak lazım bilmiyorum.. Hani derler ya, deveye “neren eğri” demişler de, o da “nerem doğru” ki demiş ya, işte öyle bir şey.

  Meşhur fıkradır. Hocaya, ‘Hocam, hangi padişahın kızının Kerbela’da köpekler tarafından yenildiği iddia ediliyor’ Hoca da yanıtlamış: ‘Evladım padişah değil peygamberdir, Kerbela değil Kenan’dır, kızı değil oğludur, köpek değil, kurttur’ Sorunun her tarafı yanlış, ne tarafını düzelteyim’.

  Bunun başka versiyonu da var: Adamın biri, bir şeyler bildiğini ima ederek, biraz da huzurda bulunanlara hava olsun diye: “Hocam!” demiş. “Hani bir peygamber vardı ya! Onu, amcaları kaçırıp, havuza atmışlardı. Sonra onu, oradan, eşkıyalar alıp götürmüştü... O, Musa Peygamber miydi?” Hoca, “Ben bunun neresini düzelteyim! Bir kere O, Musa değil, Yusuf Peygamberdi. O’na, amcaları değil; kardeşleri tuzak kurmuştu. Sonra O’nu havuza değil kuyuya atmışlardı. Onu, eşkıyalar değil; oradan geçen bir kervan bulmuş ve alıp götürmüştü.” Bu fıkranın bir üçüncü şekli daha var.

  Yine benzer bir olay karşısında hoca “Neresini düzelteyim ben bunun? Bir kere o ‘minare’ dediğin ‘minare’ değil ‘arş-ı âlâ’.. ‘Keçi’ değil ‘koç’. Gökten düşmedi Cebrail tarafından indirildi... ‘Kızı’ değil değil ‘oğlu’. Çoban değil Hz. İsmail, ‘Sünnet düğünü’ değil ‘Kurban Bayramı’. ‘Kasap’ değil, Hz. ‘İbrahim’. Neresini düzelteyim yahu!”

  bırakın tarihi tarihçiler anlatsın. yarım bardak suyun yarım olmasının sebebi boş kısmıdır!

  :@

 5. #84

  Standart

  tebrik ederim çok doğru bir karar almışsınız...

 6. #85

  Standart

  Yönetimi tebrik ve takdir ediyorum

 7. #86

  Standart

  Abartmayın arkadaşım dikkat çekmeye çalışmayın bu sadece bir dizi

 8. #87

  Standart

  şerefsizler bunu da yapar ama millet olarak hassasiyetimizi yitirdiğimizi zannediyorlar koca prodüksiyon yerle bir olacak inşallah

 9. #88

  Standart

  bana kalırsa yapımcı şirket ki binbir gece adlı diziylede bunu yaptı hatırlarsanız daha ilk bölümünde herkesin diline dolanmış ve kendinden hayli söz ettirmiş idi.
  yapımcı şirket bu işe duyduğum kadarıyla 3.5 milyon tl yatırmış.
  bu izlediğimiz yapımda öyle sizin bahsettiğiniz gbi milli hislerin ön planda olduğu bir senaryo olduğunu zannetmiyorum. sadece para ve izlenme oranları için yapılmış bir iş. ortadoğu ülkelerinin tamamına yakınında şu anda Türk dizileri oynuyor oralarda yabancı oyuncu deyince akla bizim oyuncularımız geliyor hatta bosnada bu aralar binbir gece adlı dizinin esip kavurduğunu ve İstanbul umuza bu dizinin oyuncularıının adları kullanılarak turlar düzenlendiğini bugün gazetelerden okudum.
  gelelim bahse konu diziye bu sadece bir dizi daha ilk bölümü yayınlanmadan yapımcı şirket ve yayımcı kanal öyle bir reklam yaptı ki herkes etkisinde kaldı ve iyide bir izlenme oranı yakaladılar.
  daha başka dizilere bakalım hatırlarsanız kurtlar vadisi ekibi terör uzatma ekiyle bir dizi yayınlayacaktı pusu dan önce bu yapımı engellendi ve gösterim ömrü sadece iki bölümle sınırlı kaldı.ancak şimdilerde bir kanal terör sorunu üzerine hemde kışkırtıcı mahiyete gidebilecek ardı ardına yapımları gösterime koyuyor.
  bu dizinin ki kurgu olduğu apaçık belli olan yapım önceleri Kanuni Sultan Süleyman hanı içki ve kadın düşkünü olarak gösteriliyor diye kötü reklamı başladı. daha sonra içerik ortaya çıkınca reklamı ise her yerde han kadın düşkünü diye çevrildi .hepimiz ki bu satırları yazarak bende bu dizinin reklamına yardımcı oluyorum, oluyoruz.
  dış ülkelere bakınca bir çok kişi uyarlama olan yapımlar hakkında bilgi sahibidir bunlar tudors, merlin v.s gibi yapımlar olduğu gibi cesuryürek gibi yapımlarda bu kapsamda değerlendirilebilir.
  bizim ülkemizde kara muratların hala izlenme oranlarında hatrı sayılır bir yeri olduğu düşünülürse bu tip yapımlara iyi yada kötü çok ihtiyacımız var. hiç olmazsa birileri kulaktan dolma şeyler yerine okur okumaya başlar.
  Osmanlı Devleti (imparatorluk değil devlet çünkü imperatorluk kelimesinin sözlük anlamı sömürgeci yapılanmadır) padişahlar çok güzel işler yaptıkalrı gibi insan olmaları hasbiyle yanlışlarıda olmuştur.ancak yanlışlarının yanında doğruları daha çok olduğundan biz sadece amiyane tabiriyle madalyonun sadece doğrularını gösteren tarafını daha çok görüyoruz.
  hiç bir kimse bu kadar yazı yazmış şuna değinmemiş Kardeş katli denen fetvanın Kanuni Sultan Süleyman Han tarafından da uygulandığı , 16 bilinen çocuğu olan bu padişahımızın 46 yıl hükümranlığı sırasında Devletin en geniş topraklara ulaştığı ve bizzat kendisinin orduya kumanda ettiği ,yine bir kuşatma sırasında Zigetvar önlerinde vefat ettiği,muhteşem lakabını ise fransızlara dans icat edilmiş oraya gelirsem oraları başınıza geçiririm gibilerinde uyarısı sonrasında avrupalıların verdiğini , günümüzde kullandığımız Avrupa tabirini ilk kullananın o olduğunu ,şair ve kuyumcu olduğu en ünlü şiiri
  Halk içinde muteber bir şey yok devlet gibi,
  Olmaya devlet cihanda, bir nefes sihhat gibi.
  Saltanat dedikleri bir cihan kavgasıdır,
  Olmaya baht ü saadet dünyada vahdet gibi
  mısraları olduğunu belirtmemiş.
  yapım ise sadece bir gösteri tepki mutlaka olmalı hatta fazlasıda olsun sansürlensin yayından kaldırılsın ancak şunu unutmayın doğruları arayanlar onlara yaklaştıkça aydınlanırlar.
  bu arada bende şikayetimi belirttiğiniz adreslerden yaptım ...
  saygılarımla

 10. #89

  Standart

  çok doğru söylemişiniz kardeşim sizi takdir ediyorum.Filmde çarpıtmak son sürat.En bariz örneği o Kanuni döneminde harem topkapı sarayında değil eski saraydaydı.

 11. #90

  Standart

  sağduyunuz için teşekkürlerr

Benzer Konular

 1. Show : Ezel Dizisi |Perşembe 20:00 | Bölüm Özetleri | Oyuncular ve Dizi Hakkında Bilg
  Konu Sahibi BeBeGiM Forum Çalışmayan Linkler | Çöp Kutusu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Kasım.2010, 05:15
 2. ATV : Es Es Dizisi |Perşembe 20:00 | Bölüm Özetleri | Oyuncular ve Dizi Hakkında Bilg
  Konu Sahibi BeBeGiM Forum Çalışmayan Linkler | Çöp Kutusu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Kasım.2010, 05:15
 3. Kanal D : Geniş Aile Dizisi |Salı 20:00 | Bölüm Özetleri | Oyuncular ve Dizi Hakkında
  Konu Sahibi BeBeGiM Forum Çalışmayan Linkler | Çöp Kutusu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Kasım.2010, 05:15
 4. 20. Yüzyıl Konuşmaları
  Konu Sahibi CrueL Forum Türkçe - Edebiyat - Kitap Özetleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Mart.2008, 04:26