emlaklik & sedatyucel

Muhteşem Yüzyıl Dizisi Hakkında | Duyuru

http://www.cshtr.org/images/36747859528835687552.jpg Bu akşam Show TV de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl isimli dizinin gerçek olayları çarpıtarak ve SADECE reyting amacı güden konuları anlatmaktadır. Site yönetimi olarak bizler bilinçli bireyler yetişmesi için üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışıyoruz. Böyle sadece insanların beynini yıkamak üzerine yapılmış bir eseri sizlere sunarak sizlere ihanet etmek istemiyoruz. Hepimiz Osmanlı torunuyuz bununla gurur duyuyoruz. Evet hepimiz geçmişimizi

Bu konu 12961 kez görüntülendi ve 105 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Muhteşem Yüzyıl Dizisi Hakkında | Duyuru

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 12961 kez incelendi.


Sayfa 7 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 106 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 70 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Genel Yönetici

  Önemli Muhteşem Yüzyıl Dizisi Hakkında | Duyuru  Bu akşam Show TV de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl isimli dizinin gerçek olayları çarpıtarak ve SADECE reyting amacı güden konuları anlatmaktadır. Site yönetimi olarak bizler bilinçli bireyler yetişmesi için üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışıyoruz. Böyle sadece insanların beynini yıkamak üzerine yapılmış bir eseri sizlere sunarak sizlere ihanet etmek istemiyoruz. Hepimiz Osmanlı torunuyuz bununla gurur duyuyoruz. Evet hepimiz geçmişimizi biliyoruz. (Merak edip araştırdığımız kadar.) Evet doğrudur KOSKOCA Osmanlı Devleti bir kadın yüzünden çöküşe sürüklenmiştir ama bunun yanı sıra oldukça iyi yanları da vardır. Herkese mümkün olduğunca adil olmuştur. Her kim haksızlığa uğramışsa ona destek olmuştur.
  Uzun lafın kısası Osmanlı'nın SADECE REYTİNG amaçlı konularını ele alan bu dizinin paylaşımı sitemizde yapılmayacaktır.
  CSHTR.com Yönetimi Adına
  geompac


 2. #61

  Standart

  helal olsun ,gecmisine sahip cikmayanin gelecegi olmaz,

 3. #62

  Standart

  size yakışanı yapmışsınız. tebrikler

 4. #63

  Standart

  Duyarlılıgınızdan dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır...

 5. #64

  Standart

  Site yönetimine, tüm gururum ve haysiyetimle söylüyorum,gerçekten böyle bir düşünce ve karar içinde olduğunuz için sizi canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum..

  Hep beraber daha aydınlık günlere. Sevgi ve saygıyla kalın.

 6. #65

  Standart

  yakışanı yapmışsınız teşekkürler gurur duydum.

 7. #66

  Standart

  Tek kelime ile Güzel tespit Olması gerekeni yapmışsınız.

 8. #67

  Standart

  dizi gerçekleri çarpıtmaktan ziyade tamamiyle karalama uzerıne kurulmuş.46 yılık padişahlığında sadece 4 yıl istanbulda kalmış, dolayısıyla 42 yılını at ustunde seferde gecırmıs bır padısaha boyle hakaret edılmesını benım aklım almadı.zamanında tum dunyaynın adını duyunca tıtredıgı bı cıhan hakımıne bu kadar rahat hakaret edılmesı.....
  gercekten pes....
  yonetımı bu kararından dolayı tebrık edıyorum vede cok tesekkur edıyorum....

 9. #68

  Standart

  3 kıta'ya sığmayan yabacı elçilerin, kralların korkuyla karışık saygıyla önünde eğildiği,
  bir sözü ile Fransa'da kadın erkek dansını yasaklayan koca cihan padişahını atamızı harem dairesine sığdırmaya çalışmışlar..!!
  Evet harem özel bir zevk alanıydı fakat bazı küçük beyinlerin düşündüğü gibi sadece zevk-ü sefa alanı değildi.
  İlim irfan öğretiliyor mu, kumandayı alın değiştirin diyenlere de acımaktan başka bir şey gelmiyor elimden, sitenin duruşu diziyi izlemek yada izlememek değildir.
  Böylesine önemli bir şahsiyeti rayting uğruna bir kadının pençesine düşürmeye çalışanlara bir tepkidir..
  Soyumuza atamıza sahip çıktıkları için yönetime teşekkürler..

 10. #69

  Standart

  Tarihle alakası olmayan tamamen reyting veya başka amaçların için Kanuni Sultan Süleymanı 'sülo' diye adlandırıp ,kadın düşkünü gösterip madara eden bir dizi...

  Rtükü arayıp bizzat şikayet ettim arkadaşlar. Şikayetler 4000 kişiyi geçerse dizi yayından kaldırılıyor. Düşünceli tarihine ecdadına sahip çıkan arkadaşlarımızın da aramasını istiyorum.

  Hadi biz neyse bilmeyenler daha ilkokula ortaokula giden kardeşlemizin Osmanlıyı bu şekilde tanımasına göz yumamayız.

  -- CSHTR ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:01 --

  Bir kadın ile çöküşe girmesinin alakası yoktur. İlk mesajın düzeltiymesi ile...

 11. #70

  Standart

  "Kopyala yapıştır" yönteminin hoş olmadığının farkındayım.Ama tarihle yakından ilgilenen gazeteci Murat Bardakçı'nın bu dizi konusundaki yorumunu okumak sanırım ilginizi çeker....

  "
  Cezaevlerinden tahliyeleri, İmralı’dan yollanan mesajları, üniversitede porno film çekilmesi tartışmalarını vesaireyi bir tarafa bıraktık; birkaç günden buyana “Muhteşem Yüzyıl” dizisini ve dolayısı ile Kanunî Süleyman’ın özel hayatını konuşmaya başladık.

  İşin tuhaf tarafı, tartışmaların dizinin yayınından önce başlamasıydı. Her zamanki telâşımız depreşmiş, dizinin nasıl olduğu, Kanunî’nin ne şekilde gösterildiği, içki içip içmediği yahut başka özel meraklarının bulunup bulunmadığı konularında önüne
  gelen hemen herkes, diziyi seyretmeden önce fikir beyan etmiş, görmedikleri ve bilmedikleri çekimler hakkında ahkâm kesmişlerdi.

  Dizinin yayına girmesinden günler önce bana da dünya kadar e-mail gelmeye başladı. Bazı okuyucular “Muhteşem Yüzyıl konusunda ne düşündüğümü” soruyor ama neredeyse tamamı “Bu dizinin durdurulması için birşeyler yapın” diyordu.

  Medyum olmadığım ve telepatiden de pek anlamadığım için görmediğim, seyretmediğim bir dizi yahut okumadığım bir kitap konusunda peşinen hüküm vermem diye bir şey sözkonusu değildi. Dolayısı ile dizi hakkındaki fikrimi, ilk bölümünü izledikten sonra şimdi yazıyorum:

  Kısaca söyleyeyim: Muhteşem Yüzyıl’ı gayet beğendim! Durdurulmasını bir tarafa bırakın, devamından ve diğer kanalların da benzer diziler yapmasından yanayım...

  Öğrencinin sevmediği derslerin başında gelen tarihin güler yüzlü ve sevimli bir hâl alması, bu sayede ilgi odağı hâline gelmesi ve daha da önemlisi artık tabu olmaktan çıkması için gazetelerde ve TV’lerde senelerden buyana yazıp konuşan bir kişi olarak başka türlü düşünmem zaten imkânsızdır!

  Kaldı ki, Muhteşem Yüzyıl’ın akademik danışmanlığını klasik dönem Osmanlı Tarihi’nin önde gelen uzmanlarından olan dostum Dr. Erhan Afyoncu yapmıştır, dizide konu edilen tarihî olaylar doğrudur. Senaryo ve sinema tekniği, konuları abartıp olduklarından daha hafif şekilde ortaya koymuş olabilirler ama Muhteşem Yüzyıl bir “belgesel” değil, “dizi”dir ve abartılar, gerçeklerin değişmemesi şartıyla normaldir.

  Kanunî Sultan Süleyman dizide kadınlara düşkün bir kişi olarak gösterilmişmiş, harem kadın kaynıyormuş, bu kadınlar birbirleriyle didişiyorlarmış ve bütün bunlar Kanunî gibi mübarek bir zâta uygun görüntüler değilmiş, vesaire, vesaire...

  Ayrıntılara girmeden kısaca söyleyeyim: Harem bir hakikattir ve Kanunî’nin hanımlarından bugün sadece üçü bilinmektedir: Mâhidevrân, Hürrem ve Gülfem... Hükümdarın kaydedilmiş çocuklarının sayısı ise, dokuzdur! Hurrem’den altı ve Mâhidevrân’dan bir çocuğu olmuş, Gülfem ise hükümdara evlâd verememiştir. Diğer iki çocuğunun annesi meçhuldür, yani haremdeki cariyelerden biri yahut ikisidir ve daha da önemlisi, Kanunî Sultan Süleyman iki oğlunu, hattâ torunlarını
  bile idam ettirmiş tek hükümdardır.

  Unutmayalım: Bazı padişahların isimleri tarihin sahifelerine altın harflerle hakkedilmiştir ama bu hükümdarların hepsi sizler ve bizler gibi etten-kemikten birer insandır. Hiçbiri peygamber yahut evliya mertebesinde değildir, başarılarının yanısıra onların da her insan gibi zaafları vardır, sevap da işlemişler ama hata da yapmışlardır ve bunun böyle olması son derece normaldir!

  Muhteşem Yüzyıl’ı seyretmeden yorum yapanlar, kasten seyretmeyenler yahut seyrederken duydukları hiddet yüzünden konuyu ve ayrıntıları anlayamayanlar: Tarihe mistik, ideolojik yahut dinî açılardan yaklaşmayı bırakın, peşin fikirlerinizi de bir iki saatliğine bir tarafa koyun ve oturup seyredin. Orada anlatılanlara ve söylenenlere yine de inanmadığınız takdirde bir zahmet kaynak kitaplara müracaat edip okuyun, ortada gerçekdışı birşey olmadığını göreceksiniz.

  Ve en önemlisi: Sözkonusu mesele dinî yahut ilâhî bir konu değil, dünyevî hadiselerin teşkil ettiği “tarihtir”. İyi yahut kötü tarafı ile “bizim” tarihimizdir ve tarih ideoloji ile, inançla yahut saplantı ile değil, Erhan’ın yaptığı gibi belge, kaynak ve kayıt kullanılarak yazılır."

  orijinal internet gazetesi linki de burada..
  http://www.haberturk.com/medya/haber...uhtesem-yuzyil

Benzer Konular

 1. Show : Ezel Dizisi |Perşembe 20:00 | Bölüm Özetleri | Oyuncular ve Dizi Hakkında Bilg
  Konu Sahibi BeBeGiM Forum Çalışmayan Linkler | Çöp Kutusu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Kasım.2010, 05:15
 2. ATV : Es Es Dizisi |Perşembe 20:00 | Bölüm Özetleri | Oyuncular ve Dizi Hakkında Bilg
  Konu Sahibi BeBeGiM Forum Çalışmayan Linkler | Çöp Kutusu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Kasım.2010, 05:15
 3. Kanal D : Geniş Aile Dizisi |Salı 20:00 | Bölüm Özetleri | Oyuncular ve Dizi Hakkında
  Konu Sahibi BeBeGiM Forum Çalışmayan Linkler | Çöp Kutusu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Kasım.2010, 05:15
 4. 20. Yüzyıl Konuşmaları
  Konu Sahibi CrueL Forum Türkçe - Edebiyat - Kitap Özetleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Mart.2008, 04:26