emlaklik & sedatyucel

+18kabir azabı ibret verici fotolar ve mezardan çıkartılan kızın tattığı azap

Kabİr Azabi http://img.blogcu.com/uploads/zahide_azap1.JPG Fotoĝrafta Ommanın devlet hastanesinde ölen 18 yaşlı gencin resmi. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat sonra babasının talebi üzerine kabirden geri çıkarılmıştı. Hastanede vefat eden genç aynı gün hoca tarafından yıkanmış, cenaze kılınıp defnedilmişti. Görgü tanıkların, akrabaların ve doktorların ifadelerine göre genç siyah saçlı, hiç bir yerinde kırık, dövülme veya işkence yeri olmadıĝı şekilde defnedilldiĝini ifade

Bu konu 36403 kez görüntülendi ve 28 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: +18kabir azabı ibret verici fotolar ve mezardan çıkartılan kızın tattığı azap

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 36403 kez incelendi.


Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart +18kabir azabı ibret verici fotolar ve mezardan çıkartılan kızın tattığı azap

  Kabİr Azabi
  Fotoĝrafta Ommanın devlet hastanesinde ölen 18 yaşlı gencin resmi. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat sonra babasının talebi üzerine kabirden geri çıkarılmıştı. Hastanede vefat eden genç aynı gün hoca tarafından yıkanmış, cenaze kılınıp defnedilmişti. Görgü tanıkların, akrabaların ve doktorların ifadelerine göre genç siyah saçlı, hiç bir yerinde kırık, dövülme veya işkence yeri olmadıĝı şekilde defnedilldiĝini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç saat sonra babası doktorların oĝlunun ölüme sebep olan dianoza şüphe eder ve oĝlunun kabirden çıkartılıp otopsi yapılmasına talep etmişti.  Üç saat önce defnedilen genç çıkarıldıktan sonra, onu gören aile fertleri ve tüm akrabaları şok olmuşlar. Çünkü kabire koydukları genç idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçları bem-beyaz olan, sanki çok ihtiyar bir insanın cesedi idi. Saçları beyaz, bütün bedenine inanılmaz seviyede işkence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kolların ve ayakların kemikleri kırık vaziyette. Kaburga kemikleri kırık ve bedenin içeresine inanılmaz bir şiddetle basık durumdaydılar. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmişti. Kurtuluşu artık ummayan ve sonsuz acıya mazhar olduĝu açık gözlerinden ve kurumuş kandan gencin inanılmaz bir işkenceye tutulduĝunu gösteriyor.  Ölen gencin akrabaları İslam âlimlere yöneldiler. Onlar da durumu öĝrendikten sonra, hepsi dilbirliĝi ile Kabir azabının ibretli bir örneĝin olduĝunu ifade ettiler. Ki Allah (c.c) ve Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) Kabir azaptan haber veriyor ve ümmeti sakındıryorlar.

  Şok geçiren baba oĝlunun şımarık hayat yaşayıp, çeşitli günahlarda bulunup namazlarını kılmadıĝını itiraf etti.

  Allahın yolunda, yani Cihadda şehid olanlardan başka ölen her bir insan Kabir imtihanından geçecektir. Kıyamet gününden önce insanı bekleyen ilk korkunç bir sınav.

  Peygamberimizden (s.a.v.) İmam Ahmedin rivayet ettiĝi hadis şerifte şöyle naklediliyor:

  Peygamberimiz, onun üzerine selat ve selam olsun buyurdu:

  - Ölümden sonra ölünün ruhu tekrar cesede döndürülür. Yanına da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: „Rabbin kim?“

  Insan cevap verir: „Rabbim – Allah.“ Sonra onlar sorar: „Senin dinin ne?” O cevap verir: “Dinim – İslamdır.” Sonra onlar sorar: “Size gönderilen uyarıcı kim?” O cevap verir: „O Allahın resülüdür.” O zaman onlar sorar: “Sen bunları nereden biliyorsun?” O cevap verir: “Ben Allahın Kitabını okudum ve Ona iman ettim.”

  O zaman semadan ses gelir: “Kulum hakikatı söyledi, ona cennet döşeĝini serin ve önünde cennet kapılarını açın” - , sonra o çok sevinecek, cennet ferahlıĝına kavuşacak ve onun kabri göz alabildiĝi kadar geniş olacak.

  Kâfire ve günâhkârâ gelince onun hakkında Allah resülü, sallallahu aleyhi vesellem, şöyle buyurdu:

  - ve ruhunu tekrar cesede döndürürler. Yanına da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: „Rabbin kim?“

  O cevap verir: „Bilmiyorum.“ Sonra ondan sorulur: “Size gönderilen uyarıcı kim?” O tekrar: “Bilmiyorum” der, ve o zaman semadan gelen ses şöyle: “Bu yalancıdır, ona ateşten döşek serin ve önünde cehennem kapılarını açın!” - , o zaman onun kabrini cehennemin harareti sarar, kabri ise dar olur ve kaburgalar birbirine girinceye kadar kabir onu sıkar.

  Başka hadislerde söyleniyor: Sorgu esnasında Melekler kâfir olan veya günâhları çok olan müslümanı işkence edip dövecekler, ve bu işkence dehşet vericidir.

  Peygamberimizin (s.a.v.) de Allahdan Kabir azabından kendisini korumasını ve bu duayı herkese de emir ettiĝi rivayet ediliyor.

  Kabir azabı iki çeşittir:
  Birincisi, hiç bitmeyen Kabir azabı. Bunlar hakkında Allah Taala Kur’ani Kerimde buyuruyor:
  - "...o ateştir, sabah ve akşam ona giriftâr oluyorlar."

  Bazı azap ise bir müddet devam edip sonradan kesilen Kabir azabı. Bu tip Kabir azabı günâhkâr muslumanlar için olur, azabın şiddete ve aĝırlıĝı ise işlediĝi günâhların aĝırlıĝına göredir.

  18 yaşlı genç hakkındaki hadise inanan kalpler için bir ibrettir, kalbi mühür basılmış şahıslar için de tekrar bir masal, oyun gibi gelecektir. Çünkü onlar bakıyor fakat görmüyorlar, dinliyorlar fakat duymazlar


 2. #21

  Standart

  ya bu konudaki resimler gerçekmi. nerden alınma merak ettim gazete falanmı.

 3. #22

  Standart

  ya birde konu içinde "genç diye" bahsediyorsun yani erkek anlaşılıyor ama başlıkta "kız" yazıyor.

 4. #23

  Standart

  [ çok ürpetici ya korktum kaçıorum siteden hemenkorkmanın ve kaçmanın neye faydasıva arkadaşım

 5. #24

  Standart

  bildiğim kadarıyla deniliyor ki eger günahları yüzünden cehennemde azap gören insanın çıglıgı o bagırışı yeryüzüne ulaşıyor olsaydı-ki ALLAH(cc) bunu engellemştir- yeryüzünde tek bir canlı bile yaşayamazmış..
  evet arkadaşlar demek oluyor ki bizler bu dünyada gelişigüzel ve ALLAH(cc)'NUN emirlerine riayet etmeden yaşıyorsak bizleri de böyle bir günün bekleyecegini ve bu günün bizleri muhakkak ki yakalyacagını unutmamak gerek hem bu dünya ölümlü düünya ahiret hayatı ise soznsuzdur geç olmadan aklımızı başımıza almanın zamanı değilmidir?
  ALLAH(cc) hepimizin kalplerini her daiim hidayete erdirilenlerden ve salih kullarından eylesin(AMİN)

 6. #25

  Standart

  sagolun çok güzel bir vecices

 7. #26

  Standart

  allah yardımcımız olsun...

 8. #27

  Standart

  bence bu fotoğrafdaki kişi 3 saatlik bir ölüye benzemiyor...

 9. #28

  Standart

  Zor bi durum... Acaba gerçek mi? (Kabir azabı değil, bu olay)

 10. #29

  Standart

  Tırstım...Allah Korusun Herkezi
  amazon bunu beğendi.

LinkBacks (?)

 1. 22.Temmuz.2012, 17:17

Benzer Konular

 1. İzleme Sayısı 102 000 ilginc ibret
  Konu Sahibi BeRKaY Forum Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 26.Nisan.2011, 02:10
 2. Mezardan cebe direkt mesaj! | Teknoloji Haberleri | 25.03.2010
  Konu Sahibi Mr.MhN Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Mart.2010, 02:44
 3. size özel fotolar
  Konu Sahibi TaRCıN Forum Resim | Şiir | Fıkra
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 08.Mayıs.2007, 16:52
 4. Beşiktaş 3 : Bursaspor 1 Maçından Fotolar..
  Konu Sahibi MeMo Forum Beşiktaş-1903
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 25.Kasım.2006, 13:17
 5. IBret ALinmaLi..!!!
  Konu Sahibi eCeM Forum Resim | Şiir | Fıkra
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 13.Temmuz.2006, 22:56