emlaklik & sedatyucel

Super Online Adil Kullanım Kotası Duyuru

Arkadaşlar üzülerek yazmaya başlıyorum super onlıne de artık adil kullanım kotası uygulanmaya başlamıştır.Şahsen ben bundan bu akşam zarar gördüm ve internetim kısıtlandı.Biz paylaşımcılar için büyük kayıp oldu bu uygulama.Aklıma Gelen İlk soruları yazayım. 1)Paylaşmak İçin bulduğumuz kaynakların nekadarını alabileceğiz? 2-)Aldığımız Kaynakları nasıl upload edeceğiz? (upload hızımız dowload hızımızın 10/1 oldu.) 3-)Paylaşım yapmıcaksak bu interneti neden kullanalım. 4-)İnternet

Bu konu 9751 kez görüntülendi ve 11 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Super Online Adil Kullanım Kotası Duyuru

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 9 kişi oyladı ve 9751 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Önemli Super Online Adil Kullanım Kotası Duyuru

  Arkadaşlar üzülerek yazmaya başlıyorum super onlıne de artık adil kullanım kotası uygulanmaya başlamıştır.Şahsen ben bundan bu akşam zarar gördüm ve internetim kısıtlandı.Biz paylaşımcılar için büyük kayıp oldu bu uygulama.Aklıma Gelen İlk soruları yazayım.

  1)Paylaşmak İçin bulduğumuz kaynakların nekadarını alabileceğiz?
  2-)Aldığımız Kaynakları nasıl upload edeceğiz? (upload hızımız dowload hızımızın 10/1 oldu.)
  3-)Paylaşım yapmıcaksak bu interneti neden kullanalım.
  4-)İnternet sağlayıcıları ttnet,super onlıne vs şirketler geri adım atarlarmı?
  5-)Hadi sunum işlerini dedicanterler sayesinde hallettik diyelim peki dowload yapan arkadaşlarımız yine bir kısıtlamaya tabi tutulacak bu sorunu nasıl aşacağız?  Sizlere Superonline Adil kullanım Koşullarını bire bir aktarayım..


  Turkcell Superonline bireysel hizmet abonelikleri, Turkcell Superonline tarafından hizmetin verildiği adreste ve bireysel kullanım için geçerlidir.
  Turkcell Superonline bireysel interneti erişim hizmeti ile, hizmet verilen adreste aynı anda en fazla beş kullanıcı bağlantı yapabilir.
  Turkcell Superonline bireysel hizmetleri, hizmetin verildiği adres dışında kullanılamaz.
  Turkcell Superonline internet erişim hizmeti paylaştırılamaz. Hizmetin paylaştırılması, yeniden dağıtılması, hizmetin amacına uygun kullanılmaması gibi nedenlerle oluşabilecek performans kaybından ve/veya yasal yükümlülüklerden Turkcell Superonline sorumlu tutulamaz.
  Turkcell Superonline bir hizmetin satışını bir kampanyaya ve ilgili kampanyanın koşullarına bağlamış olabilir. Bu koşullar altında kullanıcı ilgili kampanya koşullarına uymayı kabul ve beyan ederek söz konusu kampanyadan ve ilgili hizmetten yararlanır.
  Turkcell Superonline’in sağladığı hizmetler Adil Kullanım Koşullarına tabii olabilir. Adil Kullanım Koşulları, Turkcell Superonline tarafından sağlanan hizmetin limitsiz internet erişimi, limitsiz ve yön bağımsız telefon hizmeti ve Turkcell Superonline tarafından sunulan her tür diğer hizmetler için belirlenmiş olabilir.
  Bir ürün, hizmet ya da kampanyada Adil Kullanım Koşulları uygulaması var ise; Turkcell Superonline, ilgili ürün, hizmet ve kampanya için Adil Kullanım Koşullarını kampanya koşulları içinde yayınlar.
  Adil Kullanım Koşulları her bir hizmet için Turkcell Superonline tarafından belirlenir. Adil Kullanım Koşulları, söz konusu hizmetin türü ve amacı dışında, diğer kullanıcıların haklarına ve aldıkları hizmetin içerik ya da kalitesine etki edecek şekilde her turlu nitel ve nicel durum ile kullanılmasını engellemek amacıyla oluşturulmuştur.
  Turkcell Superonline tarafından belirlenen Adil Kullanım Koşulları’na uyulmaması halinde, Turkcell Superonline ilgili internet erişim hizmetinin hız, kota ve limitinde, telefon hizmetlerinin süre, yön ve ücretlendirme periyodunda değişiklik yapma; hizmeti kısmen ya da tamamen engelleme, durdurma veya sınırlandırma hakkını saklı tutar.
  Turkcell Superonline Hizmet Kullanım Koşulları, ilgili hizmetler için düzenlenmiş sözleşmelerin ve kampanya koşullarının ayrılmaz bir parçasıdır.  Müşterilerimiz:
  10 Mbps hız için aylık 50 GB,
  20 Mbps hız için aylık 100 GB,
  50 Mbps hız için aylık 250 GB,
  100 Mbps hız için aylık 500 GB,
  1000 Mbps hız için aylık (5TB = 5000GB)


  download yaparak ya da upload hızının 10 katı kadar GB upload yaparak Adil Kullanım Koşulu uygulamasına tabi olmadan hizmetlerimizden yararlanabilmektedir.
  Adil Kullanım Koşulları 15 Mart 2010 tarihinden sonraki aboneliklerde geçerli olacaktır. Ay içinde bu adil kullanım koşullarına tabi olacak kullanıcılarımızın, ilgili ay sonuna kadar download hızları 1024k, upload hızları 256k olarak sınırlandırılacaktır. Bu kullanıcılarımızın download ve upload hızları bir sonraki aydan itibaren satın aldıkları paketin koşullarına otomatik olarak dönecektir.
  Limitsiz abonelik seçeneklerinde ayrıca kota aşım ücreti uygulanmamaktadır.
 2. #2

  Standart

  ttneti bu yüzden sevmiyordum evi bile taşımayı düşünüyordum ama gerek kalmadı allah yardımcımız olsun

 3. #3

  Standart

  tek kelimeyle sacmalik.aylik 50 gb neymis yav :S ben onu 4 günde indiriyorum. kaliteli film indirmek icin sinirsiza geciyoruz herifler yine biyerden sinirliyolar 1024kbs yi istesem zaten ona uygun tarifeye gecerim. bu sirketlerin isine akil sir ermiyor.

 4. #4

  Bölüm Yöneticisi

  Standart


  Limitsiz 20 Mbs hızı eskiden 55 lirayken şimdi 199 lira.
  Saygılar süperONLİNE

 5. #5

  Standart

  dostum çünkü seninki pro paket.yani adil kullanıma dahil değilsin sen

 6. #6

  Bölüm Yöneticisi

  Standart

  onernba Nickli Üyeden Alıntı
  dostum çünkü seninki pro paket.yani adil kullanıma dahil değilsin sen
  benimki pro paket değil.10 mbs sınırsız. Etkilenmemem için 15 mart 2010 dan eski üye olmam lazım. Benim üyelim şubat2011 yani etkileniyorum şu anda kızım 100 kb ı zor görüyor.

 7. #7

  Standart

  bu ıs böyle gıtmez ınternetı kapatıcam ezıyet bu

 8. #8

  Bölüm Sorumlusu

  Standart

  Türkiye'de net kullanamamak...

 9. #9

  Standart

  video super

 10. #10

  Standart

  AsiSerseri Nickli Üyeden Alıntı
  video super
  Komedi olmuş ya İyi kopya çekmişler müzik bile aynı