emlaklik & sedatyucel

Cshtr.com Forum Genel Kuralları | 19 Temmuz 2005

Cashtr.com sonrasında Keshtr.com ve en sonda bulunduğunuz site olan CSHTR.com Forum'unun kurulum amacı maddi ve manevi çıkar beklemeden paylaşmak gözünüze gözünüze reklamlar sokmadan 1 YTL dahi kazanmadan sadece paylaşmak paylaşana veya paylaştığıyla ilgili sorun yaşayana saygı çerçevesinde cevap vermeyi ilke almış ve bu bağlamda ; A. Genel Bilgiler ve Yaptırımlar Toplumumuzda "belden aşağı" olarak tabir edilen nick, avatar, imza ve yazışma yapanların mesajları/imzaları/avatarları ilk

Bu konu 1512 kez görüntülendi ve 1 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Cshtr.com Forum Genel Kuralları | 19 Temmuz 2005

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1512 kez incelendi.


Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Exclamation Cshtr.com Forum Genel Kuralları | 19 Temmuz 2005

  Cashtr.com sonrasında Keshtr.com ve en sonda bulunduğunuz site olan CSHTR.com Forum'unun kurulum amacı maddi ve manevi çıkar beklemeden paylaşmak gözünüze gözünüze reklamlar sokmadan 1 YTL dahi kazanmadan sadece paylaşmak paylaşana veya paylaştığıyla ilgili sorun yaşayana saygı çerçevesinde cevap vermeyi ilke almış ve bu bağlamda ;

  A. Genel Bilgiler ve Yaptırımlar

  1. Toplumumuzda "belden aşağı" olarak tabir edilen nick, avatar, imza ve yazışma yapanların mesajları/imzaları/avatarları ilk etapta düzenlenecek ve üye uyarılacak; ikinci seferde ise üyeye haber verilmeksizin üyelik bilgileri askıya alınacak veya silinecektir.
  2. cshtr.com forumlarının esas amacı bilgi paylaşımıdır. Okunmayı bozan, rengarenk, büyük boyutlu ve uzun imza kullanan üyeler ilk etapta özel mesaj ile veya duyuru odasına gönderilen genel uyarı mesajı ile uyarılacak; imzalarını kısaltmaları talep edilecektir. Gerekirse, imza bölümünü kapatma hakkına sahip olduğumuzu hatırlatmak isteriz.
  3. cshtr.com forumlarına atılan mesajlara gereksiz cevap veren, konuyu dağıtan, "cıvıklaştıran" ve ortamı seviyesizleştiren üyelerin mesajları silinecek ve uyarılacaklardır. Belirli bir uyarı seviyesine ulaşan üyelerin üyelikleri otomatik olarak askıya alınır veya silinir. Yöneticiler, bunun tekrarlanması halinde uyarının en üst seviyeye ulaşmasını beklemeden üyenin kaydını forumdan silebilir.
  4. Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Genç arkadaşlar, bayanlar, anneler ve babalar bu forumlarda bilgi almak için bulunuyorlar. Lütfen yazışmalarınızı yaparken bunları göz önünde bulundurmaya özen gösterin. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajlar uyarılmadan silinecektir. Eğer üye, ısrarla bozuk Türkçe ile mesaj yazmaya devam ederse üyeliği silinecektir.
  5. Forumlarda kişisel-kurumsal ticari kaygılar içeren mesajlar atılamaz. Bu tip mesajlar moderatörlerce incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.

  B. Mesaj İçerikleri
  1. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek yasaktır. Yöneticiler tarafından görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesajı atanlar uyarılacaktır. Bu tür mesajlara yine aynı şekilde karşılık vermek de suç unsuru olup, kesinlikle yasaktır.
  2. Yasal ve insani nedenlerden dolayı, cshtr.com Forumlarında net kullanıcıları arasında ADULT, PORNO, HACKING olarak tabir edile gelen içeriğe sahip mesajların atılması yasaktır. Bu tür içeriklere sahip olan mesajlar haber verilmeden derhal silinecektir.
  3. Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.
  4. Siyasal ve dini konuların konuşulmasına cshtr.com yönetimi sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmaktadır. Bu nedenle bu konular, tansiyon yükselmeden forum moderatörleri tarafından silinecektir.
  5. Her mesajın içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı cshtr.com yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz.

  C. İmza İçerikleri | Sadece Yönetime , Uploader Takımına ve Özel Üyelere AÇIKTIR

  1. İmzalarda renkli, değişik fontlu, değişik boyutlu, yazılar yazmak yasaktır. Koyu, italik veya altçizgi özellikleri imzada gerektiğinde kullanılabilir.
  2. Yabancı bir internet adresine imzadan bağlantı vermek ve genel forum kurallarına aykırı imza kullanmak yasaktır.

  İmzalara resim eklenmesine ise:
  1. Göz ve beynin mesaj ile rengarenk imzaları ayıklamakta zorluk çekmesinden,
  2. Dial-up kullanıcılarına sıkıntı vermesinden,
  3. Forum haricindeki bir siteden link verilmesi nedeniyle sayfayı görmek isteyenin bir de harici siteyi beklemek zorunda bırakılmasından,
  4. Piksel olarak en x boy ölçülerinin kontrol edilememesinden,
  5. İmzalara, avatarlara, ve diğer şekilsel "süslere" değil de, paylaşılan bilgi dozajına, sinyal gürültü oranına önem veren bir yönetim olmasından

  dolayı karşıyız.

  D. Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  1. Arama yapın: Sorduğunuz soru daha önce cshtr.com forumlarında sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Eğer sorununuzun spesifik olmadığını düşünüyorsanız, cshtr.com Forum'larının Arama özelliğini kullanınız. Sağ üst köşedeki menüden ARAMA bölümüne ulaşabilirsiniz.
  2. Düzgün Türkçe kullanın: Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajlar forumda kirlilik yarattığı gibi, hiç bir üye tarafından da bozuk Türkçe ile yazılmış mesajları deşifre etmek gibi zorunluluğu yoktur. cshtr.com forumlarında mesaj yazabilmenin ilk kuralı düzgün Türkçe kullanmaktır.
  3. Söyleyecek sözünüz yoksa mesaj yazmayın: Sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmamalısınız. Sadece gülücük içeren mesajlar, “+1” gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak tolerans tanımamaktayız.Mesajlarınıda en az 10 harf kullanmalısınız ve linkleri görmek için sadece Teşekkür butonu kullanmanız yeterlidir
  4. cshtr.com forumlarında mesajlara resim eklenebilir. Web üzerindeki bir resme link vererek bu işlem yapılmaktadır. Mesajlarla eklediğiniz her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağını unutmayın. Resimleriniz büyükse, bunları ufaltarak göndermeniz mantıklı olacaktır.
  5. Okunaklı mesaj yazın: Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktamala işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.
  6. Doğru konu başlığı seçin: Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

  Tekrar edelim : Her mesajın içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı cshtr.com yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz.

  Hukuk kökenli olmadığımız gibi metinde eksikler bulunabilir, eksikler bulunması ilgili kuralın geçersiz olduğu anlamına gelmez. cshtr.com yönetimi olarak önceden haber vermeksizin kurallarda değişikliklere gitme hakkımız mahfuzdur. Kurallar ve ilkeler hakkındaki görüşlerinizi-eleştirilerinizi forum yöneticilerine çekinmeden iletebilirsiniz. Bu metin forum üyelerinin istek ve taleplerine göre yenilenebilir.

  19 Temmuz 2005
  Site Kurucusu : CaSh

  BeRKaY, YouAndMe, FTH ve 4 kişi daha bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  bu mesajın linkini bence tüm üyelre bildirim maiyetinde mail ile gönderelim..
  CaSh bunu beğendi.

Benzer Konular

 1. Genel Forum Şikayetleri
  Konu Sahibi CaSh Forum CshTR.com Site Kullanımı , Kurallarımız ve Hakkımızda
  Cevap: 187
  Son Mesaj : 29.Ağustos.2011, 17:18
 2. CshTR Forum Enleri
  Konu Sahibi WisEaglE Forum Yarışmalar, Flash, Animasyon ve Oyunlar
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 31.Temmuz.2008, 00:20