emlaklik & sedatyucel

Cryptload Programı Kullanımı l Resimli Anlatım

Cryptload Programı Kullanımı : Programı öncellikle bazı soru ve cevaplarla tanıtmaya çalışalım. CryptLoad nedir ? Adından da anlaşılacağı üzere, bir şifreleme programıdır. Bu programın temel amacı; rapidshare,megaupload vb., dosya barındırma sitelerine yapılan uploadların korunmasıdır. Ayrıca program, içerisinde barındırdığı downloader ile, birçok siteden otomatik olarak download yapabilmektedir. Peki bu programı nereden bulabilirim ? Maalesef kendi resmi sitesinde dahi

Bu konu 6144 kez görüntülendi ve 3 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Cryptload Programı Kullanımı l Resimli Anlatım

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 2 kişi oyladı ve 6144 kez incelendi.


Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Yeni Cryptload Programı Kullanımı l Resimli Anlatım


  Cryptload Programı Kullanımı :


  Programı öncellikle bazı soru ve cevaplarla tanıtmaya çalışalım.
  CryptLoad nedir ?
  Adından da anlaşılacağı üzere, bir şifreleme programıdır. Bu programın temel amacı; rapidshare,megaupload vb., dosya barındırma sitelerine yapılan uploadların korunmasıdır. Ayrıca program, içerisinde barındırdığı downloader ile, birçok siteden otomatik olarak download yapabilmektedir.

  Peki bu programı nereden bulabilirim ?
  Maalesef kendi resmi sitesinde dahi rapidshare aracılığıyla download edilmeye olanak sağlayan bu programı, download edebilir ve ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Neden bu sisteme geçildi ?
  Özellikle son zamanlarda artan (şikayet üzerine) silinme olayları nedeniyle, özellikle uploader olan kimseler (sisteme herhangi bir dosya yükleyen kişi) ve elbette bu dosyaları download (indiren) eden kişiler, bayağı sıkıntı yaşamışlardır.

  Upload yapan kişi, bayağı çaba ve zaman gerektiren uplaod işlemi sonrasında, herhangi bir paylaşımının silinmesi ile, download eden kişi ise henüz tüm dosyalar bitmeden, bir veya birkaç dosyanın silinmesi yüzünden indirdiği tüm dosyaların ve elbette harcadığı onca zamanın boşa gitmesi nedeniyle bayağı mağdur olmaktadırlar.

  Dolayısıyla bu sistem ile birlikte, artık özellikle rapidshare sitesine yüklenen hiçbir paylaşımın direk link adresi öğrenilemeyecek ve bu nedenle şikayet üzerine herhangi bir paylaşım silinemeyecektir.

  Programı kullanmak için sistem gereksinimleri nelerdir acaba ?
  Bu program Windows Vista sürümünde sorunsuz çalışmaktadır. Fakat Windows Xp ve diğer sürümler için Microsoft .NET Microsoft'un kendi sitesinden indirebilirsiniz.

  veya üstü versiyonların yüklü olması gerekmektedir. Bu özellik yüklü değilse, programı kullanamaz ve hata mesajları ile karşılaşırsınız. Framework sadece bu program için değil, diğer birçok uygulama içinde işinize yarayacağından, indirmenizde ayrıca fayda vardır. Rapidshare sitesinde premium üyeliğim var. Bu işimi zorlaştıracak mı ?
  Hayır. Bilakis download işleminizi kolaylaştıracaktır. FlashGet ve Internet Download Manager gibi çeşitli programlarda çoğu zaman herhangi bir parçanın eksik inmesi veya indirilen herhangi bir parçanın olduğundan daha fazla kota harcaması nedeniyle çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Oysa bu programın içerisindeki entegre download manager ile, herhangi bir rapidshare paylaşımını otomatik olarak ve internet bağlantınızın el verdiği ölçüde azami hızda download edebilirsiniz.

  Rapidshare sitesinde herhangi bir üyeliğim yok. Ben nasıl download yapacağım ?
  Free (ücretsiz) kullanıcıların da işini kolaylaştıran bu program, herhangi bir rapidshare linkini download etmek istediğinizde, otomatikman güvenlik numarasını belirleyecek ve download işlemini başlatacaktır.

  Ayrıca rapidshare sitesinin free kullanıcılara uyguladığı kısıtlamalar nedeniyle, download sonrasında bekleme sorununu da çözebilirsiniz. Ayarlar bölümünde, modem ve router ayarlarınızı girerek, her parçanın downloadu sonrasında otomatikman modeminizin veya routerınızın kapatılıp yeni bir ip numarası almasını ve download işlemine devam etmesini sağlayabilirsiniz. (Ne dersiniz? Büyük kolaylık değil mi?)

  Peki bu sistem sonrasında downloadlar nasıl yapılacak ? Linkler verilmeyecek mi?
  Hayır. Bu sisteme geçildikten sonra, artık daha önce olduğu gibi konu içerisinde direk linkler verilmeyecek fakat yine konu içerisinde eklenti (ek dosya) olarak .ccf uzantılı ve içerisinde kodlanmış linkleri barındıran bir dosya verilecektir. Bu dosya kaydedilip, program ile açıldığında, downlaod otomatikman başlayacaktır.

  İçindekiler :
  1. Programın ana ekranı ve butonların işlevleri
  2. Rapidshare premium üyelerin download işlemi
  3. Rapidshare sitesine üye olmadan download işlemi
  4. Programın tüm ayarları ve önemli bilgiler  1.Add Package (Link Dosyası Ekle) :
  Bu butona tıkladığınızda beliren küçük kutucukta, 2 (iki) seçenek mevcut. Birinci seçenek olan Clipboard (Copy veya Ctrl+V aracılığıyla kopyalananlar) ile, herhangir bir yerden kopyaladığınız linkleri otomatikman program download arayüzüne atar. Diğer bir seçenek olan File seçeneği ile .ccf uzantılı ve içerisinde download linklerini barındıran küçük dosyayı seçip, yine ilgili linkleri programın download arayüzüne otomatik olarak koyabilirsiniz.

  2.Delete (Sil) :
  Download ekranındaki herhangi bir link veya link dosyasını silmenize olanak sağlar.

  3.Show Package Settings (Download Ayarlarını Göster) :
  Herhangi bir download işlemi sırasında, download ettiğiniz ana dosyanın üzerine gelip bu butona bastığınızda, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
  A : Package Informations
  Links : Download edilmesi için eklediğiniz toplam link sayısını gösterir.
  Downloaded Links : Download işlemi sona ermiş linklerin sayısını gösterir.
  Not Downloaded Links : Henüz download işlemi devam eden veya bitmemiş linklerin sayısını gösterir.
  Incorrect Links : Yanlış yazılmış, sistemden silinmiş veya hatalı linklerin sayısını gösterir.

  B : Package Path
  Bu bölümde download edilen ve edilecek tüm dosyaların bulunduğu dizin gösterilir. Yeşil ok'a bastığınızda ilgili dizin açılacaktır.

  C : Package Settings
  Premium : Eğer rapidshare (veya bu programı kullandığınız kayıtlı diğer sitelerden) sitesinde ücreti ödenerek alınmış Premium üyeliğiniz mevcut ise bu seçeneği işaretleyerek sitenin müsade ettiği kota dahilinde sınırsız download yapabilirsiniz.
  Free : Hernagi bir üyeliğiniz mevcut değilse Free seçeneğini işaretleyerek, belli kısıtlamalarla da olsa, download yapabilirsiniz.

  D : Extract
  Yukarıdaki resimde de gösterildiği gibi, bu seçenek aktif duruma getirildiğinde, .rar, .zip vb., diğer sıkıştırma programlarıyla parçalara bölünmüş ve şifrelenmiş paylaşımları, Password (Şifre) kutucuğuna ilgili şifreyi yazarak, programın otomatik olarak sıkıştırılıp, parçalara bölünmüş ve şifrelenmiş dosyayı, belirlediğiniz dizine çıkartmasını sağlayabilirsiniz.


  4.Start (Başla) :
  Daha sonra manuel olarak download etmek üzere ayarladığınız linklerin, download işleminin başlamasını, bu butona tıklayarak sağlayabilirsiniz.

  5.Pause (Duraklat) :
  Bu butona tıkladığınızda devam etmekte olan download işlemleri duraklatılacaktır. Tekrar aktif hale getirildiğinde, download işlemi kaldığı yerden devam edecektir.

  6.Stop (Durdur) :
  Bu butona tıkladığınızda devam etmekte olan download işlemlerinü tümüyle durdurarak iptal edebilirsiniz.

  7.De/Activate Clipboard (Otomatik Kopyalamayı Çalıştır/Kapat) :
  Bu butona tıkladığınızda herhangi bir siteden Copy (Kopyala) butonu veya Ctrl+C tuşlarıyla kopyaladığınız linklerin, otomatik olarak programın download arayüzüne geçirilme işlemini açabilir veya kapatabilirsiniz.

  8.Standby/Turn Off (Bilgisayarı Uyku Moduna Al veya Kapat) :
  Bu butona tıkladığınızda belirecek küçük kutucuk içerisindeki Turn Off seçeneğine tıkladığınızda, bilgisayarınız kapanacaktır. Stand By seçeneğini tıklamanız durumunda ise, bilgisayar otomatik olarak Uyku (Bekleme) moduna geçecektir.

  9.Re-Connect (Tekrar Bağlan) :
  Bu butona tıkladığınızda belirecek küçük kutucuk içerisindeki Activated (Aktifleştirildi) seçeneğini tıkladığınızda, herhangi bir bağlantı kopması durumunda, program tarafından otomatik olarak tekrar bağlanacak ve downloada devam edecektir. Deactivated seçeneğinin seçilmesi durumunda ise, bu özellik devre dışı bırakılmış olacaktır.

  10.Move Package Down (Aşağı Kaydır) :
  Download sırarsına birkaç farklı link aldıysanız, bunların öncelliğini belirlemek için, bu butonu kullanarak seçili herhangi bir linki aşağı kaydırabilirsiniz.

  11.Move Package Up (Yukarı Kaydır) :
  Download sırarsına birkaç farklı link aldıysanız, bunların öncelliğini belirlemek için, bu butonu kullanarak seçili herhangi bir linki yukarı kaydırabilirsiniz.

  12.Donate (Bağış Yap) :
  Programı beğendiyseniz ve programın gelişiminde sizinde bir katkınız olsun isterseniz, bu butona basarak dilediğiniz meblağda bağışta bulunarak, programı yapan kişilere yardımcı olabilirsiniz.

  13.Options (Seçenekler) :
  Bu butona tıklayarak, programın seçenekler ekranına ulaşabilirsiniz. Bu ekrandan program ve bağlantınız ile ilgili gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.


  Premium üyelik ile download işlemleri

  Önemli Not : Rapidshare sitesinde premium üyeliğiniz var ise, aşağıda anlatılanlar gibi premium üye olarak download yapabilmeniz için, öncellikle programın ayarlar bölümünde, rapidshare üyelik bilgilerinizi gerekmektedir.  Size verilen ccf uzantılı dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra. Aşağıdaki şlemleri takip edin.  1.Directory (Dizin) : Program vasıtasıyla download edilen dosyaların kaydedildiği yeri belirler.

  2.Start (Başla) : Eğer programa eklediğiniz dosyaların hemen download edilmesini istiyorsanız Immediately (Derhal) seçeneği, manuel olarak kendiniz daha sonra belirlediğiniz bir zamanda download edilmesini istiyorsanız Manual (Manuel) seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

  3.Download Type (Download Şekli) : Rapidshare veya benzeri üyelik gerektiren download sitelerinden ne şekilde download etmek istediğinizi, Premium (Ücretli) veya Free (Ücretsiz) üye seçeneklerinden birini işaretleyerek belirleyebilirsiniz. Free (Ücretsiz) üyeler, ayrıca Router Reconnect (Router Tekrar Bağlanma İşlemi) seçeneğini işaretleyerek, rapidshare gibi, 1.download işlemi sonrasında bekleme zorunluluğu getiren sitelerde, ip numaranızı değiştirerek beklemenizi önlüyor.

  4.Extract (Dizine Çıkart) : Paylaşımların büyük bir kısmının .rar ve .zip uzantılı olduğunu göz önünde bulundurursak, programın diğer bir çok güzel özelliği de, şifrelenmiş bir dosyanın otomatik olarak program tarafından .rar dosyası içerisinden çıkartılabilmesidir. Herhangi bir şifreli ve .rar uzantılı dosya indiriyorsanız, bu bölümün sağ üst köşesindeki küçük kutucuğu işaretleyerek, Password (Şifre) kısmına indirdiğiniz dosyanın şifresini yazdığınızda, program download sonrasında otomatikman .rar uzantılı dosyaları açacak ve içerisindeki dosyayı çıkaracaktır.

  5.Ok (Tamam) : Gerekli ayarlar yapıldıktan sonra, bu butona basılarak sonraki işlem ekranına geçilir.


  Free (ücretsiz) üyelik ile download işlemi  Bu şifreyi girerken biraz acele edin.

  Cryptload Programının ayarlar ekranı  1.Main (Ana)
  2.Package (Download Paket)
  3.Plugins (Eklentiler)
  4.Captcha (Görüntü Yakalama)
  5.Router
  6.Connection (Bağlantı)


  1.MAIN (ANA AYARLAR)


  Ana ayrarlar seçeneği altında, yukarıdaki resimde de gösterildiği gibi bir ekran ile karşılaşacağız. Bu ekranda :

  1.Monitor File Types (Otomatik Dosya Biçimleri)
  Bu kutucuk içerisinde de görebileceğiniz gibi çeşitli dosya formatları mevcut. Bu uzantıya sahip herhangi bir dosya, kopyalandığında otomatik olarak program tarafından download arayüzüne atılacaktır. Dilerseniz kendiniz manuel olarak bu dosya türlerini değiştirebilir, azaltabilir veya ekleme yaparak arttırabilirsiniz.

  2.Extract (Arşivden Çıkar)

  Extract in New Folder (Dosyaları yeni bir klasöre çıkar) seçeneğini aktif hale getirdiğimizde, programın ana dizininden farklı olarak, sıkıştırılmış tüm dosyalar sizin belirlediğiniz herhangi bir dosya içerisine çıkarılacaktır.

  Delete Files When Done (İşlem tamamlandıktan sonra dosyaları sil) seçeneği aktif hale getirildiğinde ise, herhangi bir sıkıştırılmış dosya içerisindekiler, program tarafından otomatik olarak çıkarıldığında, sıkıştırılıp parçalara bölünmüş orijinal dosyalar silinecektir. Başarıyla arşivden çıkarılmış tüm dosyalar sonrasında yapılacak bu işlem, bir nevi işinizi kolaylaştıracaktır.

  Reload on CRC Error (Crc hatası durumunda tekrar görüntüle) seçeneği aktif hale getirildiğinde, eğer program tarafından tüm sıkıştırılmış dosyaların açılması istenilmişse, herhangi bir hata ile karşılaşıldığında dosyalar korunacak ve hata ekranı görüntülenecektir.

  3.Display (Görüntüle)
  Value in MB (Boyutu MB cinsinden göster) - Value in KB (Boyutu KB cinsinden göster)


  2.PACKAGE (DOWNLOAD PAKET AYARLARI)


  1.Package Path (Dosya Yolu)
  Bu bölümden, download ettiğiniz dosyaların nereye kaydedilmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz.

  2.Start (Başla)
  Programın download arayüzüne eklediğiniz link veya linklerin, hemen indirilmeye başlamasını istiyorsanız Immediately (Derhal) seçeneğini, daha sonra belirlemek için ise Manual (El ile) seçeneğini işaretlemelisiniz.


  3.Download Type (Download Şekli)
  Download işlemini yapacağınız sitedeki üyelik durumunuza göre Premium veya Free seçeneklerinden birini işaretlemelisiniz.

  4.RouterControl (Router Kontrol)
  Free kullanıcıların kullanacığı bu seçenek aktif hale getirildiğinde, ip değiştirmek üzere program tarafından otomatik olarak kesilen modem ve router bağlantısı sonrasında, otomatik olarak yeniden bağlanacaktır.


  3.PLUGINS (EKLENTILER)  Sitemizdeki linklerin çok büyük bir kısmı rapidshare sitesine ait olduğundan, anlatım rapidshare sitesine göre yapılacaktır. Aşağıdaki anlatımlar rapidshare sitesinde premium veya Collectors Zone üyeliğine sahip kişiler için geçerlidir.

  1.Services (Servisler)
  Rapidshare sitesine upload yapıyor fakat Collectors Zone bölümüne üye iseniz, bu ekranda RS Collectors Zone'u seçebilir ve 2 numaralı ekranda üyelik bilgilerini girebilirsiniz.

  Rapidshare sitesinden premium üyeliğiniz var ise, etrafı kırmızı ile belirginleştirilmiş rapidshare.com seçeneğini seçtikten sonra, 2 numara ile gösterilen kullanıcı adı ve parola ekranına gerekli bilgileri girdikten sonra, 3 numara ile gösterilen bölümde download işleminin otomatik olarak yapılmasını istediğiniz serverı seçebilirsiniz.

  Not : Rapidshare sitesinde premium üyeliği bulunan kişilerin, yukarıdaki bilgileri mutlaka girmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, free (ücretsiz) olarak download işlemi yapılacaktır.


  5.ROUTER (ROUTER ve MODEM AYARLARI)


  Aşağıdaki anlatım, rapidshare sitesinde üyeliği bulunmayan ve tüm download işlemlerini Free (Ücretsiz) olarak yapan kimseler için geçerlidir.


  1.Hardware
  Bu bölümden, internet bağlantı biçiminizi seçebilirsiniz.

  2.IP Adresi
  Bu kısımda, program tarafından otomatik olarak ip adresiniz görüntülenecektir.


  3.Login Data (Giriş Bilgileri)
  Modem ve router'ınıza bağlanmak için var ise veya gerekli ise, kullanıcı adı ve parolanızı bu kısıma girebilirsiniz.

  4.Reconnect (Otomatik Yeniden Bağlanma)
  IP numarınızın değişmesi için, program tarafından bağlantısı kesilen modem/router'ın otomatik olarak yeniden bağlanmasını istiyorsanız bu seçeneği aktif hale getirmelisiniz.

  5.Waittime (Bekleme Süresi)
  Otomatik yeniden bağlanma işlemi için, bekleme süresini buradan ayarlayabilirsiniz.


  6.CONNECTION (BAĞLANTI)


  1.Sim.Download (Benzer Downloadlar)
  Aynı anda kaç dosyanın download edileceğini burdan belirleyebilirsiniz.

  2.Part Downloads (Parça Downloadlar)
  Program tarafından download işleminin daha hızlı yapılması için, otomatik olarak her bir link parçalar halinde download edilmektedir. Bu parçaların sayısını bu kısımdan belirleyebilirsiniz.

  3.Max Retries (Azami Tekrar Deneme)
  Bağlantınızdan veya download server'ından kaynaklanan bir sorundan dolayı, download işlemi herhangi bir sorun ile karşılaştığında, burada verilen değer aracılığıyla kaç defa download işlemini denemesini belirleyebilirsiniz.
  Yukarıdaki resimde de gösterdiğim gibi, program içerisinde premium hesap bilgilerinizi tanıttıysanız ve otomatik download seçeneğini pasif yapmadıysanız, Manual seçeneğini işaretlemelisiniz. Aksi takdirde .ccf dosyası oluşturacağınız linkler, program tarafından otomatikman download edilecektir.

  Linkler programa eklendikten sonra, yukarıdaki resimde de gösterildiği gibi Directlinks üzerinde sağ tıkladığınızda, gelen seçeneklerden CryptLoad Container File sekmesine tıklamanız gerekmektedir.  Hepsi bu kadar

  ZuZu, arabulucu, memo95 ve 6 kişi daha bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  Sagolasin . Kolay gelsin

 3. #3

  Standart

  Gerçekten çok mükemmel bir program.Herkese tavsiye ederim.Çok iyi açıklama yapmışsın saol.

 4. #4

  Standart

  neden kullanılması gerektiği falan gayet mantıklı emeğine sağlık..

Benzer Konular

 1. VMware Workstation Kullanımı (Resimli Anlatım)
  Konu Sahibi absahun Forum CshTR Yardım - Yararlı Bilgiler
  Cevap: 17
  Son Mesaj : 28.Nisan.2014, 17:37
 2. Team viewer Resimli Anlatım ve kullanımı
  Konu Sahibi amazon Forum Resimli & Videolu Program ve Donanım Anlatımları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 15.Şubat.2011, 16:12
 3. Alcohol %120 Programı (Resimli Anlatım)
  Konu Sahibi méЯ†õniC Forum Resimli & Videolu Program ve Donanım Anlatımları
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 18.Mayıs.2010, 14:07
 4. S60 Tema Yapma Programı - Resimli Anlatım / No Rapid
  Konu Sahibi MaRMaRaLi Forum Symbian S60
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 13.Şubat.2010, 19:10