Nintendo 2010'ın ilk yarısında çıkaracağı oyunları açıkladı. En yeni Wii ve DS oyunlarının tanıtıldığı toplantıda 5 Mart’ta piyasaya sunulan Nintendo DSi XL, 2 farklı mat rengi, DSiWare yazılımı ve kablosuz internet imkanı sunan DSi Browser ile birlikte görücüye çıktı.
Nintendo tutkunlarının heyecanla beklediği Super Mario Galaxy 2, 11 Haziran’da piyasaya sunulacak. Oyunda yeni gezegenler ve içerikler oyuncuları bekliyor.

Nintendo ve Team Ninja işbirliğiyle hazırlanan Metroid oyununa farklı bir perspektif kazandırılan Metroid: Other M 2010’un 3. çeyreğinde piyasaya sunulacak. Terk edilmiş uzay istasyonundaki tünel ve kıvrımlı geçitlerden geçerken istenirse 3D perspektifine geçiş yapılabiliyor. Heyecan ve aksiyon dolu Metroid Other M oyununda Wii kumandasını yan tutarak düşmanla savaşıp, mekanlardaki ipuçları ve saklı geçitleri bulmak için 3D bakış açısını kullanarak dünyayı keşfetmek mümkün.

Wii HEYECANI

23 Nisan’da piyasaya sunulacak olan Monster Hunter Tri, Wii için tasarlanan aksiyon dolu epik bir oyun. Bu yepyeni oyunda, şehri depremden sonra yeniden inşa ederken canavarlardan koruyabilmek için silahlarınızı ve zırhlarınızı kendi isteklerinize göre uyarlayabiliyorsunuz. Ayrıca Avrupa’daki oyuncular, oyunun online özelliklerinden ekstra bir ücret ödemeden faydalanabilecek.
7 Mayıs’da raflardaki yerini alacak olan Sin and Punishment: Successor of the Skies oyununda ise Wii kumandasının nişan alma duyarlılığı çok işe yarayacak. Ayrıca elde edilen skorları internette paylaşıp, lider tablolarına girmek mümkün.
Tenis oyunlarındaki duyarlılık ve tilt oyunundaki eğlenceyi birleştiren FlingSmash yaz aylarında çıkacak.

DS DÜNYASI BÜYÜYOR

Japonya’da 4 milyondan fazla satan Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies oyunu da yaz aylarında DS kullanan oyun severler ile buluşacak.
Tüm Nintendo DS ailesi ile kullanılabilen WarioWare: Do It Yourself ve WiiWare için olan WarioWare: D.I.Y. Showcase de 30 Nisan 2010 da satışa sunulacak. İki oyuna da sahipseniz ikisi arasında içerik transferi yapabilir, üstelik WarioWare DIY ile ürettiğiniz oyunları , WarioWare: D.I.Y. Showcase ile televizyondan oynayabilirsiniz.
Nintendo DSiWare için tasarlanan Photo Dojo ilkbaharda piyasaya sürülecek. Oyuna başlamadan 13 tane poz verip fotoğraf çekmeli ve 10 tane de ses efekti kaydetmelisiniz. Artık siz de komik bir dövüş oyunun baş kahramanı olabilirsiniz. 8 karakter yaratabileceğiniz oyunda Nintendo DSi veya Nintendo DSi XL sistemi ile ister kendi kendinize isterseniz arkadaşlarınızla savaşabilirsiniz.