-- GENİŞ AİLE --

Oyuncular ve Dizi Hakkın da Bilgiler
Dizi Özetleri
Gemiş Aile Kanal : Kanal D | Yayın Saati | 20:00

Alıntı

Geniş Aile


Geniş Aile'nin başkahramanı evin sorumsuz ve serseri oğlu Cevahir'dir. Almancı bir ailenin kızı ile evlenip Almanya'ya giden Cevahir, üç ay sonra boşanmış olarak eve dönünce durgun olmayan ortalık daha da karışır. Evin babası, kızı Nazan'ı evlendirip evin nüfusunu azaltmaya çalışmaktadır ancak Cevahir'in yeniden eve dönmesi bütün planlarını altüst eder. Üstelik ailesine çok çektiren, ne okuyan, ne de çalışıp hayatını bir düzene sokan Cevahir'in hiçbir şey olmamış gibi davranması ailenin reisi babayı iyice çileden çıkarmaktadır.

Nazan ise tam bir ev kızıdır, elinden her iş gelmektedir. En büyük hobisi ise ağabeyini ispiyonlamak, gaza getirmek, kısacası ağabeyiyle uğraşmaktır. Mürsel adında da uzatmalı bir sözlüsü vardır.

Geniş Aile'nin, Cevahir'i adam etmek ve kızları Nazan'ı evlendirip evdeki kalabalık nüfusu azaltmak için verdikleri mücadeleyi ve babanın tutmayan planlarını kahkahalarla izleyeceksiniz.


Senaryo...

Kamuran Süner
Cüneyt İnay

Yönetmen Ömer Uğur
Yapımcı D Productions


Oyuncu Kadrosu...

Ufuk Özkan
Rasim Öztekin
Zuhal Topal
Fırat Tanış
İlker Ayrık
Bihter Dinçel
Mine Teber
Halit Akçatepe
Tanju TuncelHalit AKÇATEPE

Adı Soyadı : Halit AKÇATEPE
Doğum Tarihi : 1 - 1 - 1938
Doğum Yeri : İstanbul
Eğitim : Lise


Oynadığı Diziler...

Geniş Aile
Aile Reisi
Vurgun
Genco
Yalan Dünya
Hakkını Helal Et
İki Aile
Sevda Çiçeği
Cumbadan Rumbaya
İki Arada Aşk
Mühim Olan Aşkımız
Canım Annem
Yeşilçam Denizi
Vaka-i Zaptiye
En Son Babalar Duyar
Tersine Dünya
Konu Komşu
Eltiler
Şaban ile Şirin
Çılgın Bediş
Kaygısızlar
Şaban Askerde
Yazlıkçılar
Anasının Kızı
Bizimkiler
İnsanlar Yaşadıkça
Büyük Koşu


Oynadığı Filmler...

Yedi Kocalı Hürmüz
Hababam Sınıfı 3,5
Hababam Sınıfı Askerde
Hababam Sınıfı: Merhaba
Hoşçakal İstanbul
Hayri Beyin Son Aşkı
Oyun İçinde Oyun
Sürgün
Kötü Kader
Keriz
Şaban Pabucu Yarım
Şendul Şaban
Adile Teyze
Buyurun Cümbüşe
Talih Kuşu
Aşk Dilencisi - Umut Dilencisi
Dört Kardeşe Dört Gelin
Renkli Dünya
Dokunmayın Şabanıma
Evlidir Ne Yapsa Yeridir
Gülen Gözler
Süt Kardeşler
Bülbül Ailesi
Hababam Sınıfı Uyanıyor
Lüküs Hayat
Şoför Mehmet
Tantana Kardeşler
Hababam Sınıfı
Ah Nerede
Bizim Aile / Merhaba
Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
Üç Ahbap Çavuşlar
Evet Mi Hayır Mı
Kanlı Deniz
Mavi Boncuk
Salak Milyoner
Şaşkın
Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz
Köyden İndim Şehire
Bebek Yüzlü
Canım Kardeşim
Oh Olsun
Ömer Hayyam
Sevilmek İstiyorum
Tarkan Güçlü Kahraman Kolsuz Kahramana Karşı
Umut Dünyası
Yalancı Yarim
Adanalı Kardeşler
Aşk Sepeti
Feryat
İyi Döverim Kötü Severim
O Ağacın Altında
Sev Kardeşim
Tarkan Altın Madalyon
Tatlı Dillim
Üç Sevgili
Beyoğlu Güzeli
Bir Varmış Bir Yokmuş
Üç Arkadaş
prüaltı Çocukları
Güldağlı Cemile
Hayat Acıları / Gülnaz
İstiklal Madalyası
Bir Dağ Masalı
Karanlık Yollar
Senede Bir Gün
Günahsızlar
Nasreddin Hoca Düğün'deRasim ÖZTEKİN

Adı Soyadı : Rasim ÖZTEKİN
Doğum Tarihi : - - 1959
Doğum Yeri : İstanbul
Eğitim : İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu


Sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu, Kadıköy Halk Eğitim ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı.

1992 - 1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanısıra, sinema ve dizi filmlerde de rol alan Öztekin, TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı gibi, kendi web sayfasında çeşitli konularda yazılar yazmaktadır.

ÖDÜLLERİ
1988 Altan ERBULAK en iyi oyuncu ödülü.
1995 İsmail DÜMBÜLLÜ yılın en başarılı tiyatrocusu ödülü.
2003 Afife JALE Komedi ve Müzikal dalında yılın en iyi yardımcı erkek ödülü.

YAZARLIK
1992 TRT ‘ye program metinleri
1994 “Bizden Size “ yazarlığı.
1998- 2002 yılları arası Akşam Gazetesi köşe yazarlığı.
2004 Nisan-2005 Ocak arasında Star da yazdı...


Oynadığı Diziler...

Geniş Aile
Acemi Cadı
Suç Dosyası
Hırsız Polis
Dolunay
Ev Hali
Boş Gezen ve Kalfası
Yeni Hayat
Varsayalım İsmail
Şey Bey

Oynadığı Filmler...

Para=Dolar (Yeni Hayat)
Kabadayı
Pardon
Şans Kapıyı Kırınca
G.O.R.A.
Arabesk
Kurt Kanunu
Tersine Dünya
72. Koğuş
Bir Günlük Aşk


Bölüm Özetleri...

Gösterim Saati: 20:30
Kanal: Kanal D
Polis, Cevahir’in peşinde

Cevahir kahvehanede yine Koyu Bilal ile atışırken polisler gelir. Polisler, Cevahir için gelmiştir. Cevahir durumu anlayınca kaçar, polisler de onu kovalar. Ancak Cevahir evde köşeye sıkışır. Polisler, hiç ummadıkları hayırlı bir iş için Cevahir’i aramaktadırlar. Başta aile olmak üzere bütün mahalle Cevahir’e konan talih kuşu ile şaşkına döner. Zekai ise kendisine hiç yüz vermeyen Pırıl’ı yumuşatmaya çalışır. Ancak kankası Saltuk’un verdiği tavsiyelere uyunca Pırıl ile arası daha da açılır. Mürsel’in okula tayini çıkması ve Cevahir’in bir anda zengin olması Nazan’a yıldırım nişanı yapılmasına neden olur. Bütün aile telaş içindedir. Fakat Cevahir’in zenginlik kaynağı Şuküfe ile aralarının daha da bozulmasına neden olur. Bu da Koyu Bilal’in ekmeğine yağ sürer. Yıldırım nişanı, yıldırım hızı ile yapılırken, Cevahir masrafları üstlendiği için etrafa hava atar. Ancak paranın kaynağı Cevahir’in henüz alamadığı yüklü miktardaki parası değil, kayınbiraderi tarafından yine kandırılıp, bankadan kredi alan Mürsel’den gelmektedir. Ancak, nişana gelen ve para işlerini yürüten avukatın getirdiği şok haber ile ortalık daha da karışır.


Gösterim Saati: 20:30
Kanal: Kalan D
Cevahir ile Koyu Bilal yeni bir rekabette

Cevahir, borçları hızlı ödemek için Mürsel’i kandırmayı başarır ve Mürsel’in evini kiraya verir. Mürsel bir anda kendini sokakta bulur ama işten geçmiştir. Babasından veto yiyen Koyu Bilal ve evsiz Cevahir, fırsattan istifade edip kendilerini Şuküfe’ye acındırarak onun dükkanında çalışmaya başlarlar. Deneme sürecini kim kazanırsa Şuküfe ile o birlikte çalışacaktır. Zekai ise Pırıl’ı fena kıskanmaktadır. Sırf başka bir erkek ile başbaşa coğrafya çalışmasın diye Mürsel’den yazılı kağıtlarını çalmaya çalışır. Okulda hem öğretmenlik hem de gizlice hademelik yapan Mürsel iki işi birbirine karıştırır. Nazan’ın girişimleri ile Mürsel ve Cevahir gece yarısından sonra evin kilerinde kalmaya başlarlar. Koyu Bilal ile Cevahir’in sürtüşmelerine dayanamayan Şuküfe, ikisi arasında bir seçim yapar. Seçmediği diğer kişi kalanı da işinden etmek için bir plan yapar. Mürsel’e gelen zarfı saklayan Cevahir yakalanır. Üstelik kilerde kaldıkları da anlaşılmıştır. Tebligatında ortaya çıkması ile Kuddusi devreye girer ve bir karar alır.


Gösterim Saati: 20:15
Kanal: Kanal D
Koyu Bilal, Cevahir’i sakat bırakıyor!

Evden, evlatlıktan ve Şuküfe’nin de kalbinden kovulan Cevahir, kendini affettirmek için aradığı fırsatı sokakta bulur. Koyu Bilal dikkatsizce giderken araba ile Cevahir’e çarpar. Kendini yerde bulan Cevahir’in aklına bir plan gelir. Cevahir’i hemen hastaneye götürürler Esasında sapasağlam olmasına rağmen Ulvi’nin de desteği ile birden tekerlekli sandalyeye mahkûm olur. Bu haberler aile de yıkım etkisi yapar. Muazzez, Cevahir’in durumundan Kuddusi’yi sorumlu tutar ve onunla konuşmaz. Nazan tam evlilik hazırlıkları yaparken yine ertelenecek diye bulanıma girer. Koyu Bilal ise Cevahir’i sakat bırakacak kadar çarpmadığına mahalleliyi inandırmaya çalışır ama başaramaz. Cevahir ise Şuküfe’nin kalbini yumuşatmayı da başarır. Hatta amacı Nazan’larla birlikte çifte düğün yapmaktır. Zekai’nin ise okuldaki çete ile başı derde girer. Cevahir’den çekinen çete, abisi sakat kalınca Zekai’ye bulaşır. Herkes barışırken Ulvi ile Sevim ayrılırlar. Ulvi barışmak için her yolu dener ama Sevim yanaşmaz. Şuküfe’nin elden gittiğini anlayan Koyu Bilal, Cevahir’in foyasını çıkarmak için harekete geçer.


Gösterim Saati: 20:15
Kanal: Kanal D
Cevahir ve Koyu Bilal, Şuküfe yüzünden kapışmaya devam ederken, karşılarına hiç beklemedikleri bir anda, güçlü bir rakip çıkar. Üstelik bu zengin iş adamı, Şuküfe’nin babasının çırağı olan Dündar’dır. Evde ise herkes çiçeği burnunda çift Mürsel ve Nazan’dan bebek beklemektedir. Fakat her ikisi de utangaçlıklarından ve büyüklere olan saygılarından hiç bir şey yapamamaktadırlar. Zekai ise Pırıl’ın kendisine hayran olmasını sağlamak için bir reklamda oynar. Ancak bu kez de fazla havaya girdiği için gene Pırıl ile arası açılır. Dündar, Şuküfe’ye hala askıntı olan Bilal ve Cevahir’i kaçırır ve onlara gözdağı verir. İki rakip Dündar’ı alt etmek için elele verirler. Ancak Şuküfe her ikisine de inanmaz. Dündar ile evlenmeye karar verir. Ancak Şuküfe, Dündar’dan bu evlilik için Kuddisi’nin de rızasını almasını ister. Bu şart Dündar’ın hoşuna gitmez. Zira Şuküfe’den gizlediği bir takım karanlık işleri vardır.


Gösterim Saati: 20:00
Kanal: Kanal D
Cevahir ve Koyu Bilal define arıyor

Nadir mahalleden define arayıcısı bir arkadaşı ile sohbet ederken adam kalp krizi geçirir ve yeni bulduğu define haritasını arkasında bırakarak ölür. Konuşulanları duyan Koyu Bilal ve Cevahir aynı anda definenin peşine düşerler. Ancak çanta da harita da Mürsel’dedir. Üstelik haritadaki define mahalleyi göstermektedir. Pırıl okulda gazete çıkarmaya başlar ama Zekai’yi kadroya almaz. Bu durum Zekai’nin çok ağırına gider ve rakip bir gazete çıkarmaya başlar. Mürsel ve Nazan ise hala tam anlamıyla karı koca olamamışlardır. Muazzez bu durumu fark eder. Bunun üstüne bir de Mürsel’i kadın elbisesi ile görünce artık, onun gay olduğundan iyiden iyiye şüphelenir. Halbuki Nazan elbisenin ölçüsünü doğru almak için Mürsel manken olarak kullanmıştır. Hafize ve Muazzez elbirliği ile Mürsel’in bu durumuna çare ararlar. Haritadaki gömü Zekai’nin okulunu tarif etmektedir. Koyu Bilal ve Cevahir kazıya başlarlar tabi ki Mürsel’i de duruma ortak ederler. Hazine bulmayı uman Cevahir ve Koyu Bilal kazıdan çıkan sürpriz ile çok şaşırırlar. Durumdan şüphelenen Şuküfe, Kültür Bakanlığı’na ihbarda bulunur.


Gösterim Saati: 20:00
Kanal: Kanal D
Nazan ile Mürsel tartışıyor, ortalık karışıyor

Yeni evli Nazan ve Mürsel kahvaltıda iyi pişmeyen yumurta yüzünden tartışırlar. Bu basit tartışma aile büyüklerinin araya girmesi ile büyür. Kadınlar Nazan’ı, erkekler Mürsel’i tutar ve kıyamet kopar. Kadınlar hep birlikte erkeklere ders vermek için evi terk ederler. Yolda Muazzez’lere rastlayan Şuküfe onlara evinin kapılarını açar. Koyu Bilal’in babası da oğluna bir gelin adayı bulmuştur. Dilruba gölge gibi her yerde Bilal’i takip etmektedir. Sonunda Şuküfe ikisini de yakalar. Bilal gerçeği açıklamaya çalışsa da anlatamaz. Nazan ve Mürsel gizlice barışırlar ama büyükler bir türlü barışmaz. Hatta, Şuküfe’nin evine rahat rahat girip çıkması hoşuna giden Cevahir arayı iyice açacak çalışmalar yapar. Sonunda Devir’in geleneksel düzenlediği piknikte Kuddusi ile Muazzez’i barıştırmak için herkes seferber olur. Evin boşalmasını fırsat bilen Zekai, Pırıl ile başbaşa olacağı bir okul partisi düzenler. Ama partiye Kunter’i almaz. Kunter’in intikamı ise fena olur. Polise Zekai’nin verdiği parti ile ilgili asılsız ihbarda bulunur.


Gösterim Saati: 20:00
Kanal: Kanal D
Cevahir’e bırakılan çocuğun babası kim?

Sorumsuzluğu yüzünden Şuküfe ile tartışan Cevahir’in morali bozuktur. Ulvi ile mahallede takılırken bir kadın yardım ister, çocuğunu Cevahir’e 5 dakikalığına bırakır ve markete gider. Ancak kadın bir daha dönmez. Bebek ile Cevahir başbaşa kalır. Koyu Bilal bu fırsatı kaçırmaz ve bebeğin Cevahir’in çocuğu olduğu yalanını yayar. Başta Şuküfe olmak üzere herkes şaşırır. Cevahir doğruyu söylese de kendi ailesi bile ona inanmaz. Tek çare DNA testi yaptırmaktır fakat para yoktur. Cevahir adını temize çıkarmak için DNA testi parası toplar. Bir yandan da evdekiler bebeğe alışmıştır. Bütün aile bebeği sahiplenmiştir. Başta da Cevahir. Mürsel ise parası ile gıcır gıcır bir otomobil alır kendine, ucuza aldığı otomobil aile tarafından da beğenilir. Fakat arabasına o kadar bağlanır ve ilgi gösterir ki Nazan kıskanmaya başlar. Ancak böyle güzel bir otomobili çok ucuza alması Kuddusi’yi şüphelendirir. Pırıl’ı kıskanan Zekai ise Tayanç ile yarışabilmek için Mürsel’in arabasının peşine düşer. DNA sonuçları gelir ve mahalle karışır.