-- Es Es --
Oyuncular ve Dizi hakkın da Bilgiler
Dizi özetleri
Es Es Kanal ATV | Yayın Saati | 20:00

Alıntı

Kimileri şanslı doğar!
Lüks bir semtte yaşar, iyi okullarda okur, kolay iş bulur, en güzel kızı kapar, babası ona en iyi arabayı alır. Hayat kolaydır onun için.
Kimileri de şanssız doğar!
Yoksul bir mahallede yaşar, iyi okullarda okuyamaz, iş bulamaz. Doğduğu gün kaderi çizilmiştir, zor bir hayatın içine düşer. Dener, çabalar ama çoğu zaman başaramaz, tutunamaz. Bir şekilde suça bulaşıp sabıkalı olma dışında başka bir alternatifi olmaz hayatta..
Ama başka ne yapabilir ki? Yaşadıkları onların tercihi değildir, pisliğin içine doğmuşlardır sonuçta. Etiketi yapıştırmak kolaydır;
Sokak serserisi. Mahalle delikanlısı.
Aynı Uras gibi.
Geçmiş günahların gölgesi uzun olurmuş. Ne geçmişi peşini bırakacaktır ne de ona sokak serserisi gözüyle bakanların zulmünden kurtulacaktır Uras... Ama kaderine ters gidecektir. Yeni arkadaşları, yeni ortamı, yeni şehir aracılığıyla hayatını değiştirmeye, düzeltmeye, içine doğduğu çukurun pisliğinden kurtulmaya çalışacaktır.
Bazılarımız o gence, el uzatmak, bir ışık olup önünü aydınlatmak, kaderini değiştirmek isteriz. Bir sokak serserisinin kendisine uzatılan eli tutması ve ışığa doğru ilerlemesinin hikayesi ES-ES.
Uras yeni umutların şehrine yol alacaktır. Eskişehir (namıdiğer ES-ES) e Onun için bütün bu olanlar yeniden doğmaktır. Hele bir de aşık olduğu zaman.


Senaryo...
Barkın Şenüren,
Sevilay Öztürk

Yönetmen Bahadır İnce

Yapımcı Tıms Productıons

Timur Savcı
Müzik Cem Özkan


Oyuncu Kadrosu...


Ahmet Rıfat Şungar
Erdal Beşikçioğlu
Berk Hakman
Derya Alabora
Leyla Tuğutlu
Pınar Dikici
Umut Karadağ
Olcay Yusufoğlu
Beyza Şekerci
Sertan Erkaçan
Mert Aydın
Süreyya Güzel
Nezih Işıtan
Şahin Ergüney


Es Es Dizisi 1.Bölüm Özeti...

Kimileri şanslı doğar!


Lüks bir semtte yaşar, iyi okullarda okur, kolay iş bulur, en güzel kızı kapar, babası ona en iyi arabayı alır. Hayat kolaydır onun için.
Kimileri de şanssız doğar!


Yoksul bir mahallede yaşar, iyi okullarda okuyamaz, iş bulamaz. Doğduğu gün kaderi çizilmiştir, zor bir hayatın içine düşer… Dener, çabalar ama çoğu zaman başaramaz, tutunamaz. Bir şekilde suça bulaşıp sabıkalı olma dışında başka bir alternatifi olmaz hayatta..


Ama başka ne yapabilir ki? Yaşadıkları onların tercihi değildir, pisliğin içine doğmuşlardır sonuçta. Etiketi yapıştırmak kolaydır;
Sokak serserisi. Mahalle delikanlısı…


Aynı Uras gibi…


Geçmiş günahların gölgesi uzun olurmuş. Ne geçmişi peşini bırakacaktır ne de ona sokak serserisi gözüyle bakanların zulmünden kurtulacaktır Uras… Ama kaderine ters gidecektir… Yeni arkadaşları, yeni ortamı, yeni şehir aracılığıyla hayatını değiştirmeye, düzeltmeye, içine doğduğu çukurun pisliğinden kurtulmaya çalışacaktır…
Bazılarımız o gence, el uzatmak, bir ışık olup önünü aydınlatmak, kaderini değiştirmek isteriz. Bir sokak serserisinin kendisine uzatılan eli tutması ve ışığa doğru ilerlemesinin hikayesi ES-ES.


Uras yeni umutların şehrine yol alacaktır. Eskişehir (namıdiğer ES-ES)’e Onun için bütün bu olanlar yeniden doğmaktır. Hele bir de aşık olduğu zaman…


Es Es Dizisi 2.Bölüm Özeti...

Uras, annesini hastanelik olduğunu görünce sinirden deliye döner ve annesini Azmi’nin elinden kurtarmak için Işık’a verdiği sözden dönmek zorunda kalır. Ama işler umduğu gibi gitmez ve hırsızlıktan hapse düşer!
Işık, Uras’ın açıklama yapmasına izin vermez. Uras çaresiz kalır ancak onu en çok üzen Işık’ın güvenini boşa çıkarmış olmasıdır.
Uras’ın hapse düştüğünü öğrenen Azmi’nin eline büyük bir koz geçer. Uras’ı hapisten çıkaracaktır ancak bir tek şartı vardır!
Işık gerçekleri geç de olsa öğrenir ve kendisini tehlikeye atarak Uras’ı hapisten çıkartmanın yollarını arar. Ancak onunda bir tek şartı vardır! Uras’ın üniversiteyi kazanması!
Uras bu kez Işık’ın umutlarını boşa çıkarmamak için elinden geleni yapar ve Liseyi bitirmenin bile hayal olduğu bir mahalleden Eskişehir’e Üniversiteye kadar uzanan yolculukta kazanan Uras olur.
Işık bir kez daha yanılmadığını görmenin haklı gururuyla Uras’a yardımlarını esirgememekte ve onun için şimdiden gelecek planları yapmaktadır. Diğer taraftan; tesadüfler sonucu karşılaşan Uras ve İrem’in yolları bu kez Eskişehir’de kesişir ve İrem’de Uras’a yardımcı olmaya çalışır.
Uras’ın nerde olduğunu bilmeyen ve bu yüzden deliye dönen Tercan onu bulmaya kararlıdır. Başta abisi Tercan olmak üzere geçmişinden uzaklaşmaya vey yeni bir hayat kurmaya çalışan Uras’ın asıl çilesi daha yeni başlıyordur. İrem’in erkek arkadaşı ve bir milletvekili oğlu olan Gürel, Uras’ın oraya ait olmadığını düşünmekte ve İrem’le yakın olmasını hazmedememektedir. Uras’ın hayatını cehenneme çevirmeye kararlıdır. Oysa Gürel’in bilmediği bir şey vardır. Uras zaten cehennemden geliyordur bir daha oraya dönmemeye kararlıdır


Es Es Dizisi 3.Bölüm Özeti...

Uras, katıldığı partide Koray’ı korumak için giriştiği kavga sonucunda göz altına alınır. Uras için endişelenen İrem, Gürel’e yaptığı pisliği temizlemesini ve Uras’ı ordan çıkarmasını söyleyerek resti çeker.
İstemeyerek de olsa karakola giden Gürel’i orada büyük bir sürpriz bekler. Gürel eline geçirdiği bu önemli kozu kullanmakta gecikmez.
Işık ise, Uras’a burs ayarlamak için uğraşmaktadır. Bunu yapabilmesi için ezeli rakibi Kenan’ı razı etmesi gerekmektedir. Kenan elinden geleni ardına koymaz ve sonunda Işık’ı tuzağa düşürmeyi başarır.
Hem yaşadığı utanç hem de Işık’ın başına gelenler Uras’ı çok üzer. Selmin ise, olanlardan habersiz Azmi’den aldığı borç parayı Uras’a göndermeye çalışmaktadır. Malları bulup Azmi’nin köleliğinden kurtulmak ve kardeşine iyi bir ders vermek isteyen Tercan, sonunda Uras’ın izini bulur.
Kirli geçmişi Uras’ın peşini yine bırakmamamıştır. Yola çıkmıştır bir kız, geri dönecek midir? Bütün kapılar bir bir yüzüne kapanmaktayken, başını dik tutup kendini koruyabilecek midir? Işık’ın desteği ve inancı, Uras’ın baş koyduğu bu yolda inatla yürümesini sağlayabilecek midir?


Es-Es Dizisi 4.Bölüm Özeti...


Hiç beklemediği bir anda Tercan ı karşısında gören Uras çok şaşırır. İki kardeş sıkı bir kavgaya girişirler. Tercan'ın nerde olduğunu öğrenen Azmi, malı Eskişehir'de başka bir kirli çeteye götürmesini söyler. Çeteyle temasa geçen Tercan, biraz zaman ister, önce çantayı ele geçirmesi gerekmektedir.
Akademisyenliğinin elinden alınmaması için, Kenan'dan özür dilemek zorunda bırakılan Işık ise, Kenan'ın sürpriz davranışı karşısında şaşkındır. Kenan kirli planını işletmekte ve Işık'ı yıllar önce kendisine yaptığı gibi kovdurmakta kararlıdır.
Gürel'in yaptığı kaçamak ona pahalıya mal olmuştur. Hem itibarını hem de İrem'i kaybeden Gürel, Uras'a bunu pahalıya ödetecektir. Çok üzgün olan İrem, Uras'ın sıcak ilgisine ve desteğine karşılık verir.
Dilşa, Uras'a güvenip başındaki büyük derdi anlatır. İrem'i tekrar kazanmaya çalışan Gürel, Uras'a dövüş teklifi yapar. Ama haince bir plan hazırlamıştır.
Her şeyden habersiz çantanın peşinde olan Tercan'ı ise biraz para kazanmak için girdiği kirli işte bir sürpriz beklemektedir.


5. Bölüm Özeti...Es-Es heyecan dolu 5. bölümüyle 19 Eylül Cumartesi günü saat 20:00′de ATV’de…

Uras, Gürel ile son bir kez konuşmak için buluşma mekanına gider fakat Gürel ona bir tuzak hazırlamıştır. Tercan da bu tuzağın bir parçası olmuştur. Uras ve Tercan beladan kurtulurlar. Bu sırada İstanbul’dan aldıkları haber üzerine harekete geçerler. Anneleri Selmin Azmi’nin elindedir ve onu kurtarmaları gerekmektedir.

Günlerdir üniversitenin her yerinde Dilşa’yı arayan Azad, sonunda Dilşa’nın izini bulur. Dilşa korkuyla yurdu terk ederek Uras’ın evine sığınır. Azad, yurt görevlilerinin şikayeti üzerine karakola götürülür ancak Dilşa’yı tam yakalamışken vazgeçmeye hiç niyeti yoktur.

Işık, Uras’a bir sürpriz yapma hazırlığındayken, İrem‘den Uras‘ın başına gelenleri duyar ve tekrar başının belaya girmesinden korkar.

Uras ve Tercan yol boyunca abi kardeş ilişkilerini onarmaya çalışırlarken, onların geldiğini öğrenen Azmi’nin planlarından habersizdirler.

Uras ve Tercan Azmi’nin hain planından kurtulup annelerini kurtarabilecekler mi? Uras, Tercan’ın sırrını öğrenecek mi?


6. Bölüm Özeti...

Uras, annesini Azmi’den kurtarıp Eskişehir’e getirmiş, yeniden bir aile olmanın mutluluğunu yaşarken, Tercan oldukça sıkıntılıdır. Uyuşturucuyu hala teslim etmemiştir. Şahin’in işin ucunu bırakmaya niyeti yoktur. Tercan’ı çağırtan Şahin ona kardeşiyle beraber kendisi için çalışmayı teklif eder.

Gürel, İrem’i tekrar kazanmak için güzel bir sürpriz hazırlar ama planı ters teper.


Uras, ilk dersine girer, artık her şey geride kalmış yeni bir hayat başlamıştır. Işık’ın ona üniversitede bulduğu işe başlar ancak ikisi de Kenan’ın hain planından habersizdirler.

Azad, Dişa’nın Uras’ın evinde saklandığını öğrenir ve onu kaçırır. Tercan ve Uras, Dilşa’yı kurtarmak üzere harekete geçerler.

Tercan hayati bir karar vermiştir. Fakat bu kararı bile onları beladan uzak tutmaya yetmeyecek, büyük bir gelaketle sonuçlanacaktır.

Uras gerçekten istediği gibi bir hayata başlayabilecek mi? Dilşa, Azad’ın elinden kurtulabilecek mi?

Merak edilen tüm soruların cevabı Es-Es’in soluksuz izleyeceğiniz 6. bölümüyle 26 Eylül Cumartesi akşamı 20:00′de Atv’de…


Erdal BEŞİKÇİOĞLU

Adı Soyadı : Erdal BEŞİKÇİOĞLU
Doğum Tarihi : 05 - 01 - 1970
Doğum Yeri : Ankara
Eğitim : Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı


5 Ocak 1970 yılında Ordu'lu bir baba ve Ankara'lı bir annenin ilk çocuğu olarak Ankara'da dünyaya geldi. Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı. Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden mezun oldu.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. Konservatuar eğitimi sırasında "William Guskill" ile yaratıcı drama üzerine workshop çalışmalarına katıldı.

1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatrolarında sanatçı (oyuncu) olarak göreve başladı. 95-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev aldı.

Halen Ankara Devlet Tiyatrosu'ndaki görevine devam etmektedir.


Oynadığı Filmler :

Hayat Var
Vali
Eve Giden Yol
Barda


Oynadığı Diziler :

Es Es
Ayrılık
prü
Ödünç Hayat
Seni Çok Özledim
Kasırga İnsanları