--BİR BULUT OLSAM--
Oyuncular ve Dizi Hakkın da Bilgiler
Dizi Özetleri
Bir Bulut Olsam Kanal : Kanal D | Yayın Saati 22:15

Alıntı

Güzelyurt adlı bir sınır kasabasında hayat sakin bir şekilde akarken kasabanın en büyük ve görkemli konağında hastalıklı ve tutku dolu bir aşk yaşanmakta, ve bu karşılıksız aşka tanık olanların kanını dondurmaktadır….Belediye başkanı Aslan Bulut(Ünal ve ailesi kendi kurdukları bu düzende yaşarken bir gün kasabaya gelen doktorun olayların içine dahil olmasıyla, taşlar yerinden oynayacak, kurulu düzen değişecektir. Kol kırılır yen içinde kalır mı? Kalmaz. Bundan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmaz…


On yıldır dünyanın sorunlu bölgelerinde BM’ in sağlık programlarında çalışan Dr.Serdar Batur (Engin Altan Düzyatan) son olarak Güzelyurt adlı mayınlı bölgenin kıyısında yeralan bir sınır kasabasına gelir. Uzmanlık alanı cerrahi olan dr. Serdar bir taraftan bölgenin sağlık ocağında doktorluk yaparken, diğer tarafta Birleşmiş Milletlerin bir görevlisi olarak sivillerden oluşan bir grup gönüllü ile mayınlı sahada çalışmalar yapmaktadır. Dr. Serdar’ın İstanbul’da yaşayan annesi İnci hn. (Meral Okay) ve aile dostları hem Serdar’ı ziyaret etmek için hem de güvenli bir sahada yeni okul yaptırmak için Güzelyurt’a ziyarete gelirler…Aynı gün bölgenin sevilen, sayılan kişilerinden Bel.Başkanı Aslan Bulut’un (Ünal Gümüş) büyük oğlunun düğününe davetlidirler. Hep beraber düğüne giderler.İşte asıl olaylar ve akıl almaz bir trajedi eğlenmek için gittikleri bu düğünde başlayacaktır…

Bu şaşalı düğünde yemekler yeniyor, halaylar çekiliyor,silahlar patlıyor,insanlar hayranlıkla olan biteni izliyorken tam bu sırada acaip bir dalgalanma olur,önce çığlıklar duyulur, zılgıtlar kesilir, avluyu bir ölüm sessizliği kaplar…

Şaşalı başlayan düğün karakolda biter. Düğünde patlayan birtakım gerilimli olaylardan sonra Serdar kendini damat Deli Mustafa (Engin Akyürek) ile karşı karşıya bulacak, saplantılı ve karşılıksız bir aşkın tam ortasına düşecektir. Mustafa’nın babası Aslan bey hem oğlunu Narin’e olan bu hastalıklı sevdadan kurtarmak için hem de Narin’i Mustafa’dan korumak amacıyla oğlunu yeniden evlendirme karar verir. Mustafa’nın bütün karşı koymalarına rağmen onu fakir bir köyde yaşayan ve uzaktan akrabaları olan güzel ve hırslı Asiye (Aslıhan Gürbüz) ile evlendirir. Düğün günü karşı pencereden bakan bir çift masum göz, ürkek bir kız Narin (Melisa Sözen) ise amcasının oğlu deli Mustafa ile iki yıl önce zorla evlendirilmiş. Çok zülüm görmüş, kaçmaya çalışmış ama çığlıklarını kimse duymamış. Narin Mustafa’dan kaçtıkça Mustafa’nın ona olan tutkusu saplantılı bir hal almış.Ve kıza zaman zaman şiddet uygulamaya başlamış. Narin’i bazen ayaklarından zincirlerle ahıra bağlamış, bazen okula kestirme olsun diye mayınlı bölgeden yürüyerek giden bebelerin başına sürmüş..Narin ise kaderine boyun eğip hergün bulutlarla ve yüce rabbiyle konuşup hep dua etmiş…Taaki uzaklardan gelen Dr.Serdar onun dramıyla yüzyüze kalıncaya kadar…

Bundan sonra Serdar ve annesi İnci hanım Narin’i içinde bulunduğu işkenceden kurtarmak için çabalayacak ancak Mustafa hastalıklı bir şekilde aşık olduğu kızın peşini bırakmayacak, ortalığı cehennem ateşi ile yakacaktır. Diğer yandan yeni gelin Asiye’nin (Aslıhan Gürbüz) konakta tutunma mücadelesi başlar. Asiye kocası Mustafa’yı elinde tutmak için rakibi olarak gördüğü Narin’den kurtulmanın planlarını yapacaktır. Yaşamak için öldür içgüdüsü onun hayata tutunma düsturu olacaktır…

Olaylar yerel gazetelere ve bütün ahalinin diline düşer. Aslan bey birtaraftan ortalığı yatıştırmakla diğer taraftan onurunu, maddi manevi, siyasi çıkarlarını korumakla uğraşır. Mustafa ve Serdar arasında soluk soluğa bir çatışma başlar. Aynı şekilde Narin ve ailesi huzurlu bir hayat için mücadele verirken, Mustafa’nın yanı sıra Asiye’den gelecek belalardan korunmak için uğraşacaklar..

Güzelyurt’ta ticaret sınırın diğer tarafından kaçak yolla gelen mallarla devam eder ve hayat rutin bir biçimde sürerken, diğer taraftan mayına basıp ölen, sakat kalan insanlarının acısı ve dramı olağan bir şekilde sürmektedir….


Senaryo MERAL OKAY
Yönetmen ULAŞ İNAÇ
Yapımcı TİMS PRODUCTIONS TİMUR SAVCI
Müzik AYTEKİN ATAŞ


Oyuncu Kadrosu...


Melisa Sözen
Engin Akyürek
Engin Altan Düzyatan
Meral Okay
Aslıhan Gürbüz
Ünal Gümüş
Sema Keçik
Cahit Gök
Ceren Olcayto
Ebru Nil Aydın
Hülya Duyar
Haluk Cömert
Berfu Öngören
Suat Usta
Şinasi Yurtsever
Selim Bayraktar
Murat Cemcir
Burcu Binici
İlkay Doğan
Cüneyt Yılmaz
Hatice Sezer
Orkun Gülşen
Lebib Gökhan
Duygu Zade
Kübra Tekin
İzzettin Atuğ
Mertcan Yılmaz
Muhammed Aslan


1. Bölüm Özeti...

Bir Bulut Olsam

Umudunu kaybetme. Güneş önce bulutlara değer…


Mardin Midyat’ta geçen, kaderleriyle savaşan insanların her şeye rağmen umutlarını kaybetmemelerinin anlatıldığı dizinin başrollerinde;

Melisa Sözen, Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan ve Meral Okay oynuyor. Yapımını Tims Productions’un, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Ulaş İnaç’ın yaptığı dizinin senaryosunu da Meral Okay’ın kaleme alıyor.

Dizinin konusu ise şöyle;

Güzelyurt adlı bir sınır kasabasında hayat sakin bir şekilde akarken, kasabanın en büyük ve görkemli konağında hastalıklı ve tutku dolu bir aşk yaşanmakta ve bu karşılıksız aşk, tanık olanların kanını dondurmaktadır. Belediye Başkanı Aslan Bulut (Ünal Silver) ve ailesi, kendi kurdukları bu düzende yaşarken bir gün kasabaya gelen doktorun olayların içine dahil olmasıyla, taşlar yerinden oynayacak, kurulu düzen değişecektir.

On yıldır dünyanın sorunlu bölgelerinde Birleşmiş Milletler’in sağlık programlarında çalışan Dr. Serdar Batur (Engin Altan Düzyatan), son olarak Güzelyurt adlı mayınlı bölgenin kıyısında yer alan bir sınır kasabasına gelir. Uzmanlık alanı cerrahi olan Dr. Serdar, bir taraftan bölgenin sağlık ocağında doktorluk yaparken, diğer taraftan da Birleşmiş Milletler’in bir görevlisi olarak sivillerden oluşan bir grup gönüllü ile mayınlı sahada çalışmalar yapmaktadır. Dr. Serdar’ın İstanbul’da yaşayan annesi İnci Hanım (Meral Okay) ve aile dostları, hem Serdar’ı ziyaret etmek için hem de güvenli bir sahada yeni okul yaptırmak için Güzelyurt’a ziyarete gelirler. Aynı gün bölgenin sevilen, sayılan kişilerinden Belediye Başkanı Aslan Bulut’un büyük oğlunun düğününe davetlidirler. Hep beraber düğüne giderler. İşte asıl olaylar ve akıl almaz bir trajedi, eğlenmek için gittikleri bu düğünde başlayacaktır.

2. Bölüm Özeti...

2.BÖLÜM ÖZETİ
Narin, ölüm kalım savaşı veriyor

Düğün günü Mustafa’nın kurşunuyla yaralanan Narin ölüm kalım savaşı vermektedir. Doktor Serdar, Narin’i kurtarma çabası verirken, Mustafa ortalığı birbirine katar ve silahını Serdar’a doğrultur. Yeni gelin Asiye ise düğün günü kocasının nezarethaneye alınması karşısında çılgına dönmüştür. Asiye, olanlardan Narin’i sorumlu tutar. Aslan Bey, nüfuzunu kullanarak Mustafa’yı serbest bıraktırır. Büyük bir heyecanla kocasını bekleyen Asiye’yi ise büyük bir sürpriz beklemektedir. Askerden dönen Yaşar’ın kendisine karşı olan soğuk davranışlarına anlam veremeyen Gülengül de gerçeklerle yüzleşir.

Narin yaşam mücadelesinden kurtulabilecek mi? Aslan Bey, oğlunu hapse girmekten kurtarabilecek mi? Tüm bu sorular dizinin bu akşam ekrana gelecek bölümünde yanıt buluyor.

3. Bölüm Özeti...

Dizinin yeni bölümünde narin ölümden kurtulur ama Mustafa'dan kurtulamaz.Çıkardığı olaylar yüzünden Mustafa tekrar tutuklanır.Bunu duyan Aslan Bey çılgına döner çünkü Mustafa' yı kurtarmak dahada zorlaşmıştır. Basında çıkan haberlerde durumu kuvvetlendirir.

Doktor Serdar Narin ile cok ilgilidir, onun iyi olması ve iyi hissetmesi için elinden geleni yapar.Narini hastanede de rahat bırakmazlar, sürekli onu huzursuz edici ziyaretçileri bitmek bilmez.

Yeni gelin asiye evliliğinin ilk günlerinde yaşadıklarından dolayı Yaşar'a sitem eder.

Doktor Serdar Kadir'ide ikna ederek Polis Merkezine ifade vermeye gider orada Aslan beyle karşılaşan kadir ne yapacağını bilemez.

Gülengül aldığı bir haber ile yıkılır.
Bakalım Yaşar bu karmaşada ona destek çıkabilecekmi?
Asiye sonunda muradına erebilecekmi?
Mustafa hapisten çıkabilecekmi?

4. Bölüm Özeti...

Narin’i kim kurtaracak?

Narin’in bu kez de Asiye korkulu rüyası olmuştur. Mustafa, Narin’i Asiye’den kurtarabilecek mi? Dahası Mustafa’dan Narin’i kim kurtaracak ?

Yaşar vicdanını rahatlatmak için Narin’in yanına gider ve onunla sohbet ederler. Ona, bundan sonra yanında olacağını dile getirir. Mustafa, Asiye’yi delirtmek için elinden geleni yapar, başarır da, ama bu durumdan yine Narin nasibini alacaktır.

Aslan Bey, oğulları Mustafa ve Yaşar’ın sorumluluk almaları gerektiğini düşünür ve onlara iş imkanı sunar. Ayrıca Duriye Hanım’la ortak karar alıp Narin’i ortalıktan uzaklaştırmak isterler. Ama Mustafa’nın bu karara tepkisi çok ağır olur. Aylin okul inşaatını başlatmak ister ve yanında mühendislerle Güzelyurt’ta gelir. Fakat Aslan Bey’den beklediği yanıtı alamaz. Doktor Serdar’ın Aslan Bey’e tepkisi nasıl olacak?

Doktor Serdar, Narin’i merak ettiği sırada konağa çağrılır. Narin’in iyi olmadığını gören Serdar, Narin’in babasından yardım alarak onu İstanbul’a götürmeye karar verir. Olayları sonradan öğrenen Mustafa’nın tepkisi bu kez nasıl olacak? Tüm bu sorular dizinin bu akşam ekrana gelecek bölümünde yanıt buluyor.

5. Bölüm Özet...

Narin, İstanbulda onu seven onunla ilgilenen insanların yanındadır.Burada hem tedavi görür hem İstanbulu gezme fırsatı bulur. Narin İstnabul'dan büyülenmiştir ve huzurludur. Tek sorun vardır, annesini özlemektedir. İnci Aylin ve Doktor Serdar Narine gözü gibi bakmaktadır.Doktor Serdar narini tanıdıkça günbegün şaşırır ona karşı merakı ve şevkati artar. Doktor Serdar ve Aylin Narinle ilgilendikleri kadar kendileriylede ilgilenmeyi ihmal etmezler. Bu durum onları birbirine daha çok baglar , Aylinin Serdara bir süprizi vardır.
Aslan bey ve Mustafa arasındaki buzlar erimektedir. Baba ogul birbirini anlamaya başlamışlardır. Acaba aralarında başlayan bu itifak uzun sürebilcekmi ?
Yaşar Gülengülün kardeşine yardım elli uzatmış onu işe almıştır. Gülengülün yüreğine su serpilmiştir, Yaşarın yüreği biraz olsun rahatlasada bacağındaki sızı onu rahat bırakmaz.
Asiye Narinin İstanbula gitmesinden dolayı çok mutludur. Bu fırsattan yararlanıp mustafaya yakınlaşmaya çalışacaktır. " Acaba Asiye bu sefer Mustafayla aralarındaki buzları eritip mutlu olabilecekmi"..

6. Bölüm Özet

NARİNİN YANI MUSTAFANIN YANIDIR..

Narin huzur bulduğu bu evde kendisine deger veren insanlara zarar gelmemesi için, onu almaya gelen mustafayla gecenin karanlığında kaybolur.
Narin hüzünlü acılıdır, mustafa ise dünyanın en mutluğu erkeğidir, Sevdiği yanındadır onun ne düşündüğünden çok kendi mutluluğu önemlidir, artık narinle olan her yer cennettir, ona dokunan, yaklaşan mutluluğunu gölgeleyen herkes onun düşmanıdır.
Mustafa narinle birlikte İstanbul'un keyfini çıkartmaya çalışır, onu kendisine uygun bulduğu hikayeleri olan yerlere götürür, ama bu narin için birşey ifade etmez, (nihayet) suskunluğunu bozmuştur ve anlatır.. Mustafa kendi bildiği gibi anlar.
Doktor serdar narinin evde olmadığını anladığında çok öfkelenir,kendini kontrol edemez ve öfkesi Aslan beye patlar, Nrinin tamda ameliyat olması gereken zamanda gitmesi onun için iyi olmamıştır, hayati tehlikesi devam etmekte ve ona bunu yapan adamla beraberdir, bu durum doktor serdarı delirtir, narin aklından hiç çıkmaz çok endişelenir, onunla gezdikleri heryerde masum yüzünü görmektedir. Mustafa aslan beyi kızdırmayı gene başarmış, araları gene bozulmuştur, Aslan bey etrafına tehditler savurur ve hemen bulunmasını ister.
Asiye mustafanın İstanbula gittiğini duydugunda delirir, kendi kendine konuşup bagırır, Düriye Hanım bu duruma dayanamaz ve yaşarında aracılığıyla Gülengülü çagırır, Gülengül arkadaşına destek olur..


7.bölüm özeti

Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur

Mustafa düşmanı bildiği Doktor Serdar'a zarar vermek ister çünkü Mustafa'nın canını çok yakmıştır.Onun dünyalar kadar çok sevdiği, onun için herşeyi yapabileceği kadınına dokundu, İstanbul'a götürdü bunu yapmayacaktı.Serdar sınırı aşmıştı ve Mustafa buna son vermeye karar verdi fakat başarılı olamadı üstüne her şeyi de kendine döndürdü.Her zamanki gibi Doktor Serdar bu durumu olgunlukla karşıladı ve Mustafa'yı mahcup bıraktı.


Narin mutludur.Kendi evinde ve ailesiyle birliktedir.Bol bol annesi Hatun'la ilgilenmektedir.Anne kız hayata yeni başlamış gibi solurlar havayı, bu manzarayı gören Serdar da mutlu olur. Ve Hatun annenin daha rahat hava alması, dolaşması için annesine tekerlekli sandalye sipariş eder.


İnci oğlunu rüyasında görmüş ve sabahı da Serdar'ı aramıştır.Serdar ne kadar ben iyiyim dediyse de İnci Hanım tatmin olmayıp oğlunun yanına Güzelyurt'a gitmiştir.Tabii Hatun sandalyesini de getirmiştir.Narin ve ailesi çok mutlu olmuşlardırteşekürlerini İnci hanımın Serdar'a yapmak istediği süprizle yardım ederek karşılık verirler.

Asiye Narin'in olmadığı bu konakta çok mutludur.Ne hüneri varsa döker ortaya bunu fark eden Düriye Hanım da durumdan hoşnuttur ve yapılanları karşılıksız bırakmaz.


Aslan Bey'e Ankara'dan bir hediye gelmiştir.Hediyeye şaşırmış fakat memnundur.Ama bu keyfi uzun sürmez her zamanki gibi Mustafa bu durumuda bozmayı başarmıştır.


8. Bölüm Özet


Asiye hamile, Mustafa ne yapacak?

Hamile olduğunu öğrenen Asiye, konaktaki güç savaşında yeni bir mevzi daha kazanıyor. Bu duruma Mustafa’nın nasıl bir tepki vereceğini ise herkes merakla bekliyor.
İnci, oğlunun yeni evinde akşam yemeği hazırlamış ve onun gelmesini beklemeye koyulur. Serdar eve geldiğinde İnci şoke olur. Zira Serdar’ın bir kavganın içinden geldiği aşikardır. İnci işin içinde yine Mustafa’nın olduğunu öğrenir, çok sinirlenir ve oğluna bir şeyler yapmanın zamanının geldiğini söyler. Fakat Serdar bir o kadar rahattır.
İnci, evlerinin bahçelerinde okula gidemeyen kızlara eğitim verdirmeye başlar. Okula yeni tayin olan Harun öğretmen bu işe gönüllü olur. Ancak Harun’un Narin’le eğitime başlaması Mustafa’nın kıskançlık krizine girip öğretmenin elini kırmasıyla sonuçlanır. Harun, Serdar’dan yardım ister.
Asiye hiç yılmadan Mustafa’ya olan ilgisini gösterir. Ve beklediği haber gelir. Asiye hamiledir. Artık, Mustafa’ya karşı iki kat güçlenmiştir.
Yaşar’ın protez bacağı takılmıştır ama yine de kendini tamamlanmış hissetmez. Ruhen de boşlukları vardır. Evde kimsenin kendisini anlayamadığını gören Yaşar, evi terk edip, Mustafa’nın düşman bildiği Dr. Serdar’ın yanına gider.
Aylin proje için Güzelyurt’a gelmiştir. Serdar’ı yara bere içinde görünce endişelenir. Bir de bunun sebebinin Narin olduğunu öğrenince tepki gösterir.
Bahar Açar ortalıklarda iyi niyetlerle dolaşmamaktadır. Bahar’ın eski belalısı Remzi, hem Bahar’a hem de Aslan Bey’in işlerine musallat olur.


9.bölüm özeti

ASİYE KURTULUR MU?

Asiye tüm umutlarını yitirmiş bebeğini aldıracakken, caresiz gözlerle Muastafa'ya bakmakta, vazgeçmesi için dua etmektedir.

Aslan Bey ile Remzi arasında Bahar yüzünden başlayan kapışmada, zarar gören taraf Narin ve ailesi olur.Remzi'nin ihbarı etmesiyle Kadir'in hapse düşmesi, ailenin üzerinde yine kara bulutların dolaşmasına neden olur.Mustafa; Narin, Hatun ve Fatma'yı konağa getirir ancak, bu seferde Asiye ortalığı birbirine katar.

Düriye sayesinde Mustafa'nın elinden kurtulan asiye rahat durmaz,Hatun'u bir kenara sıkıştırmış rahatsız edeyim derken, istemeden de olsa zavallı kadının merdivenlerden düşmesine sebep olur.Asiye bu sefer fazla ileri gitmiştir ancak yine Narin'in ricasıyla Mustafa'nın elinden kurtulmayı başarır.

Kara bulutlar Aslanlı Konakta da dolaşmaya başlamıştır.Aslan bey olayların üst üste gelmesiyle çok yorulmuştur.Narin vurulması olayının duruşmasının yaklaşmasıyla iyice gerilmiştir.Ancak, onu asıl üzen Yaşar'ın hatun anneyi ziyarete geldiğinde söylediği ağır sözlerdir.Bütün hıncını bunu çoktan hak etmiş Remzi den cıkarır.

Herkes duruşmada gerçekleri söylemesi konusunda Narin'e baskı yaparaken, ziyaretine gittiği babasının söyledikleri Narin'in aklının iyice karışmasına neden olur.

Serdar hatun anneyi tedavi etmek için gittiği konakta sürekli Mustafa'yla karşı karşıya gelir.Onlar kendi aralarında didişirlerken, bu kez Narin'i kötü bir süpriz beklemektedir.


10.Bölüm Özeti

Bermuda şeytan üçgeni

Yine kıskançlık krizlerinin yaşandığı Bir bulut olsam'ın bu haftaki bölümü sizi ekran başına kilitleyecek.

Aniden bayılan Narin kendine geldiğinde mahkemeye gtmek ister.Serdar her ne kadar buna engel olmaya çalışsa da, Narin'i ikna edemez ve Narin'in ifadesi sonucu Mustafa serbest bırakılır.Buna deliren Serdar, Narin'e sert çıkar ancak;Narin'in ailesini korumaya çalıştığını anlayamaz.

Mustafa, babasıyla Bahar arasındaki ilişkiyi Remzi sayesinde öğrenir ve Serdar'ı Güzelyurt'tan göndermesi için babasını dolaylı yoldan tehdit eder.Aslan bey bir yandan, karısının yüz çevirmesinden ve Mustafa'nın bu durumu kullanmasından dolayı sıkıntılı günler geçirirken, diğer yandan oğlu yaşar ile aralarının biraz oosun yumuşamasından dolayı mutlu olur.

Asiye, Narin'in canını yakmakta kararlıdır;ancak bu sefer Narin'de dişlerini göstermiştir.Asiye Harun'un Narine olan ilgisini fark eder ve başka oyunlar oynamaya başlar.

Harun Zeynep öğretmenle birlikte piknik organizasyonu yapar.Aslında bu pikniği harun Narin'le daha yakın olmak için düzenlemiştir.Onları uzaktan dürbünle izleyen Serdar, kendine bile söyleyemediği duygular ve kıskançlık içindedir.Piknik alanın mayınlı olduğunu ve alanın boşaltılmasını ileri sürerek onları uzaklaştırmak ister,fakat Narin buna gerek olmadığını söyler.Ve tam bu sırada bir mayın patlar.

Harun'un Narine diploma hediyesi vermesi Mustafa ve Serdar arasındaki süre gelen kavgaya Harunda dahil eder. Ailesiyle birlikte zor günler geçiren Narin bu üç erkeğin arasında kalarak ne yapacağını bilemez


11. Bölüm Özeti


Mustafa uzaktan izlediği Harun, Serdar, Narin üçlüsünün davranışlarından tedirgin olur ve duruma anlam veremez Narin'in yanına gelir, onu alır ve gider. Yolda giderlerken Mustafa Narin'in sıkıca tuttuğu diplamayı, onun boş bir anında elinden kapar ve Narin'in açıklamasına bile izin vermeden hızlıca geri döner. Gözü dönen Mustafa yoldaki minübüsü farkedemez ve kaza yaparlar.

Bulut ailesi hastanededir ve herkes son derece tedirgindir. Mustafa hayati tehlikeyi atlatamamıştır ve ona yardım eden yine doktor Serdar olmuştur. Asiye kocasının yanından bir an bile ayrılmaz. Aslan Bey kazanın sebebini öğrenince sinirden deliye döner, fakat bu durumu kullanmasını da iyi bilir. Narin'i görmeye gelen Harun'u kolundan tuttuğu gibi dışarı çıkartır ve bunun bir namus meselesi olduğunu ileri sürerek, Narin ile evlenmesi gerektiği konusunda zorlar.

Serdar da olanlardan dolayı gergindir ve Narin'e "buralardan gidelim, kendine yeni bir hayat kur" dese de kendi hislerinden bahsedemez. Kelimeler hava da kalır.

Bir Bulut Olsam'ın soluksuz izleyeceğiniz bu haftaki bölümünde, heyecan yine dorukta. Son sözü söyleyecek olan Narin, Harun'un evlenme teklifini kabul edecek mi? Mustafa Narin'den vazgeçecek mi? Serdar kendine ve Narin'e duygularını açıklayabilecek mi? Tüm bu soruların yanıtları 11 Mayıs Pazartesi günü yayınlanacak olan bir bulut olsam'ın yeni bölümü ile karşınızda.


12.Bölüm özeti

Mustafa’nın yeni planı ne?

Narin’i Harun’a yar etmemeye kararlı olan Mustafa yeni planlar yapıyor.

Doktor Serdar bir hışımla geldiği konaktan, yine hiç bir şey söylemeden gider.Gururları yüzünden geldikleri bu noktada Narin ve Doktor Serdar hüzünlüdür ve tabii o gece avluda yaşananları sessizce izleyen mustafada

Aslan bey Mustafa'nın herhangi bir delilik yapmaması için herkesi görevlendirir.Mustafa kendini köşeye sıkışmış hisseder ve alttan alarak kendisinin iyi olduğuna ve Narin'e bir şey yapmayacağına dair Aslan bey'i ikna eder. Ancak Mustafa için Narinden vazgeçmek o kadar kolay değildir.Aslan bey her ne kadar bu hepimizin iyiliği için dese de, Mustafa'nın intikamı derinden olacaktır.
İnci Hanım düğünü İstanbulda yapmayı teklif eder ve buna kimse hayrı demez.Özellikle Aslan bey ve Düriye Hanım bunun herkes için iyi olacağı kanısındadır.Hazırlıklar için hemen İstanbul'a gidilir fakat, Doktor Serdar hiç istemediği bu evliliğe katılmama kararı alır.

Mustafanın telefonuna gelen mesajın Bahar'dan olduğunu gören Asiye deliye döner ve soluğu otelde alır.Yürüyüşe çıktığını öğrendiği Bahar'ı bulur ve birde saldırmaya başlar.Bahar kendini korumak için Asiyeyi iter ve karnının üstüne düşmesine neden olur.Asiye Narin syesinde hastaneye yetiştirilir fakat bebeğe ve kendisi büyük bir risk altındadır.

Mustafa'nın Narine olan tutkusu hiçte hafife alınacak gibi değildir.Narin'in paşine düşmeyeceğine dair herkesi ikna etmiş görünse de, o içten içe planlar yapmaktadır ve Narin'i Harun'a yar etmemeye kararlıdır...13.Bölüm Özeti

Mustafa, Narin'i kaçırıyor

"Bir Bulut Olsam" bu akşam heyecan dolu bir bölümle sezon finali yapıyor.Yeni yayın döneminde kaldığı yerden ve yine Kanal D'de ekrana gelecek olan dizinin sezon finali bölümünde; her şeyi göze alarak Narin'i kaçıran Mustafa, yanında Narin olduğu halde tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.

Mustafa, Narin'i kaçırmak için hamle yapacağı sırada Mustafa'nın İstanbul'da olduğunu öğrenen İnci ve Düriye, deniz kenarındaki Narin ve Hatun Anne'yi almaya gelirler.Bunu gören Mustafa başka planlar yapmaya başlar.İnci Hanım'ın evinde düğün hazırlıklar başlamıştır.Tam o sırada kapıda sürpriz bir şekilde Serdar belirir.

Narin'in üzülmemesi için kimse Mustafa'nın İstanbul'da olduğunu söylemez.İnci Hanım evin her yerinde güvenlik önlemi almıştır.Fakat Salih'le yaptığı plan sayesinde Mustafa gelin odasına girmeyi başarır.Narin ve Harun çifti balayına gitmek için yola çıkarlar.Çift, yolda mola verir.Onları takip eden ve verdikleri mola esnasında bir darbe ile Harun'u bayıltan Mustafa, Narin'i zorla alır ve gider.

Mustafa'nın Narin'i kaçırdığını duyan Aslan Bey, oğlunu kimse bulmadan kendi bulma peşindedir.Ona zarar gelmesinden korkar.Serdar da onları bulmaya kararlıdır ve bu kez hiç affı yoktur.Mustafa’nın Narin'i nereye götüreceğini öğrenen herkes, yollarını kesmek için seferber olur.Ancak Mustafa her şeyi göze almış, tehlikeli bir yolculuğa çıkmıştır.


14. Bölüm Özet
Milyonların yüreğine işleyen “Bir Bulut Olsam”, yeni yayın döneminde Salı akşamları ekrana geliyor!
Kanal D’nin başrollerinde; Melisa Sözen, Engin Akyürek ve Engin Altan Düzyatan’ın oynadıkları sevilen dizisi “Bir Bulut Olsam” yaz tatilinin ardından bu akşam, geçtimiz sezon kaldığı yerden ve heyecan dolu yepyeni bölümü ile yeniden ekrana dönüyor. Milyonların yüreğine işleyen dizinin, yeni sezon ilk bölümünde heyecan ve tempo zirveye çıkıyor.
Mustafa sonsuz bir aşkla bağlandığı Narin’i, evlendiği gün kocasının yanından kaçırıp, mayınlı bölgeden sınırı geçmeye kalkar ve güvenlik güçleri tarafından durdurulur. Acil bir şekilde hastaneye götürülen Mustafa ameliyata alınır. Başarılı geçen ameliyatından sonra Mustafa yoğun bakıma alınır. Bulut ailesi reisi Aslan Bey ve diğer fertler perişan bir halde Mustafa’nın iyi olması için duacıdırlar. Nihayet doktordan gelen iyi haberle Bulut ailesi biraz rahatlamıştır. Fakat gerginlik hat safhada devam eder. Hatun, Aslan Bey’e, Aslan Bey de İnci Hanım’a suçlamalarda bulunur. Bunun üzerine İnci Hanım açar ağzını yumar gözünü … Mustafa’nın iyi olmasına sevinen Asiye, kocasına refakatçi kalmayı düşündüğü gecede Narin’in odasını ziyaret eder. Narin’e bir an olsun acımış, şefkat duyacakken, Narin’in gelinliğindeki kanı fark eder ve öfkeyle bağırır. O sırada odaya giren Harun gerçeklerle yüzleşir ve Mustafa’ya zarar vermek ister. Mustafa’yı yine kurtaracak olan Doktor Serdar’dır. Bütün bu olaylar döngüsünde tek mantıklı düşünebilen Doktor Serdar, Narin’in üzülmemesi için elinden geleni yapar. Fakat Harun gerçekleri hazmedememiştir ve istemeden de olsa Narin’e zarar vermektedir. Doktor Serdar, Narin’in ve herkesin huzuru için Mustafa’ya hak ettiği cezasını vermek için İstanbul’dan getirttiği Narin’in avukatıyla işbirliği içine girer.


15.BÖLÜM ÖZETİ

Narin intiharın eşiğine geliyor

Serdar sonunda Mustafa’ya hakettiğini düşündüğü cezayı vermiştir. Akıl hastanesindeki Mustafa da, onu ziyarete giden Bulut Ailesi de perişan haldedir. Düriye Hanım ve Aslan Bey oğullarının onları tanımadığını fark ettiklerinde çok üzülürler.

Mustafa aldığı ilaçlardan dolayı hiç kimseyi hatırlamıyor ve çocuk gibi davranıyordur. Düriye Hanım oğlunun derdinden hastalanır ve ona bakmaya gelen Doktor Serdar’dan, Narin’in Mustafa’yı görmeye gitmesini rica eder. Zira, Mustafa’nın tek ilacı Narin’dir.

Serdar bir yandan Mustafa’nın akıl hastanesinde olmayı hak ettiğini ve tedavi görmesi gerektiğini düşünürken, bir yandan da Duriye Hanım’ın durumuna içi acır. Serdar vicdan muhasebesi yapmaktadır. Mustafa her geçen gün daha da tepkisizleşir. Asiye bu duruma daha fazla dayanamaz ve gidip Hatun Annenin ayaklarına kapanır. Onlardan özür diler ve karnındaki çocuğu için Narin’in Mustafa’yı görmeye gitmesi için yalvarır.

Harun ile Narin arasında ise bütün yaşananların sonucu olarak korkunç bir olay yaşanacak ve olay Narin’i intihara kadar sürükleyecektir.


16. Bölüm Özet

Narin, Mustafa’ya gidiyor

Narin, Mustafa’ya olan bütün öfkesine rağmen, Asiye’nin doğacak bebeği için Mustafa’yı görmeyi kabul ediyor. Akıl hastanesine kapatılan Mustafa hiç kimseye tepki vermemekte, kimseyi tanımamaktadır. Onu hayata döndürecek tek şey Narin’dir. Narin, Mustafa’ya olan bütün öfkesine rağmen, Asiye’nin doğacak bebeği için Mustafa’yı görmeyi kabul eder. Mustafa, Narinle yeniden can bulur. Narin’in Mustafa’yı ziyarete gittiğini öğrenen Harun, çok sinirlenir ve onu hırpalar. Bunu öğrenen Serdar, Harun’un üstüne yürür ve ona gözdağı verir. Harun’un yaşadıkları ablasını çok üzer ve boşanmaları için baskı yapar. Narin bununla ilgili önemli bir karar alır. Aslan Bulut, Bahar Açar’a ev tutar. Bu durum Düriye’nin kulağına gider ve ikili arasında büyük bir tartışma çıkar. Bahar, Mustafa’yı akıl hastanesinde ziyaret eder. Bahar’ı Mustafa’nın yanında gören Asiye sinirden deliye döner ve Bahar’ın üzerine yürürken bir anda doğum sancısı başlar


17. Bölüm Özet

Narin hamile

Mustafa, iyileşip hastaneden taburcu olurken, Narin’in de hamile olduğu ortaya çıkıyor.
Mustafa’nın yavrusunu kucağına aldığında hissettiği duygu bir başkadır. Sadece ona bakar, onu düşünür. Mustafa’nın bu davranışları, zamanla uysallıkları onu içine düştüğü bu cehennemden kurtarır ve hastaneden taburcu olur. Bulut Ailesi mutlu ve umutludur. Mustafa taburcu olduğu gün Narin’i görmeden yapamaz. Bunu duyan Harun, Mustafa’nın üzerine önce arabayı sürer, sonra arabadan iner ve üstüne saldırır. İki erkek birbirine çok öfkelidir. Polisin zor ayırdığı bu kavga karakolda biter. Yaşar ve Gülengül evlilik hazırlıklarına başlar. Yaşar kendi elleriyle Hatun anneye davetiye götürür. Düğüne gitmeye karar veren Narin’e Harun’un tepkisi büyük olur ve boşanmak ister. Düğün güzel başlamıştır her şey yolunda gibidir. Bulut Ailesi, Narin’lerin gelmesinden dolayı çok mutludur. Fakat Mustafa rahat durmaz. Serdar’la karşı karşıya kalırlar ve birbirlerini tehdit ederler. Mustafa alaycı bir şekilde lafını söyler ve gider. Serdar, Narin’in de isteğiyle herkesi toplayıp gitmeye karar verir. Tam bu sırada sarhoş bir halde Harun gelir ve Narin’ i hırpalayarak arabaya bindirmeye çalışır. Narin birden bayılır. Tayini çıkan Harun hastanede Narin’in hamile olduğunu öğrenir.


18. Bölüm Özet

Mustafa ile Serdar kapışıyor
Mustafa, Dr. Serdar�a arkadan saldırıyor ve ikili arasında büyük bir kapışma yaşanıyor. Narin�in hamile olduğunu öğrenen Harun hüzünle karışık mutluluk duyar ve boşanmaktan vazgeçer. Tayin işlemlerini halletmek için Söke�ye gider. Harun�un isteğiyle Fatma ve Hatun Anne, Narin ve Harun�un evinde kalırlar. Serdar endişelidir, Narin�lerin onlarda kalmasını ister. Fakat Narin bu teklifi kabul etmez. Harun�un gitmesini fırsat bilen Mustafa soluğu Narin�in evinin önünde alır. Narinin evine alışveriş yapan Doktor Serdar evden çıkar ve Mustafa arkadan Serdar�a saldırır. Serdar kendini korur ve Mustafa�yı oradan kovar. Zor günler geçiren Narin�in Mustafa�yı görmesini istemez ve Mustafa evin çevresinden uzaklaşana kadar orada kalır. Hapishanede olan Kadir�i Aslan Bey�in adamı Ahmet her fırsatta rahatsız eder. Kadir kızının hamilelik haberine bile sevinemez ve hapisten çıkmak için abisinin yaptıklarını anlatmayı göze alır. Mustafa, Narin�in bebeğinin kendisinden olduğunu düşünmektedir. Narin�in de bu konuda çelişkileri vardır ve hastaneye gitmeye karar verir. Narin çocuğun kimden olduğunu öğrenir ve büyük bir şok daha yaşar.


19. Bölüm özeti


Narin, babasının hapishanede bıçaklanarak öldürülmesiyle yıkılır. Narin'i ayakta tutanların bir taneside babasıdır. Narin acılarla dahada büyür. Çocuğunu aldırmayı düşünen Narin ,Babasının vefatını, kaderinin ona ders vermesi gibi algılar. Çocuğu ve annesi için var olma çabasıyla güçlü bir şekilde harekete geçer.

kadir'in ölümüyle tek yıkılan narin değildir. bu acı olay istemeden de olsa aileyi bir araya getirir ve Aslanlı Konakta matem havası yaşanır. Diğer yandan Avukat Diyar ; Narin'in babasının ölümünde Aslan Bulut'un parmağı olabileceğini düşünür ve bu konuda deliller toplar. Bulduğu delilleri Doktor Serdar'la paylaşır. Serdar şaşkındır ve bir süre iey netleşene kadar narin'e söylememeye karar verir.

Narin, kendine ve ailesine yeni bir gelecek kurmak için kolları sıvar. yeni ev ve iş bulmak için elinden geleni yapar. Serdar , bu konuda da Narin'e elinden gelen desteği verirken , Mustafa'nın engelleriyle karşılaşır. Ancak Narin Mustafa'ya öyle bir ders verir ki herkes şaşkına döner.