İşte bir transfer rezaleti daha BJK ruhunu kavrayamamış bir yönetimden ne beklenebilir ki.....


Beşiktaş Asbaşkanı ve Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ertunç Soğancıoğlu, sezon sonu satış opsiyonu kendilerinde olmak üzere bir oyuncuyu kiralamak istediklerini, Arjantinli forvet oyuncusu Higuain ile kiralık olarak başka takıma gitmesi konusunda da anlaştıklarını söyledi.


25 Ocak 2008

Soğancıoğlu, BJK TV'deki ''Günaydın Beşiktaş'' programında yaptığı açıklamada, transfer edecekleri oyuncunun kendilerine yüzde 100 katkıda bulunacak nitelikte olması gerektiğini belirterek, ''Transferi önümüzdeki hafta pazartesi ya da salı günü sonlandıracağız. Transfer edeceğimiz oyuncuyu sezon sonu satış opsiyonu Beşiktaş'ta olmak üzere kiralık olarak almayı amaçlıyoruz'' dedi.

Transfer için mali açıdan bir sorunları olmadığını kaydeden Ertunç Soğancıoğlu, ''Biz nitelikli bir oyuncu arayışındayız. Üzerinde durduğumuz isimlerle ilgili temaslarımız pazartesi ya da salı günü sonuçlanabilir. Ama kesin transfer yapmalıyız şeklinde bir tavrımız yok. Ertuğrul Sağlam ve teknik heyet, temasta olduğumuz oyuncular konusunda olumlu rapor verirler ise transferi yaparız'' diye konuştu.

-''HIGUAIN'İ KİRALIK OLARAK VERECEĞİZ''-
Ertunç Soğancıoğlu, kadrolarında bulunan Arjantinli oyuncu Federico Higuain'i kiralık olarak yurt dışında bir takıma vereceklerini söyledi. Bu konuda Arjantinli futbolcuyla anlaştıklarını dile getiren asbaşkan Soğancıoğlu, ''İddia edildiği gibi Higuain ile sorun yaşamadık. Kendisi teklifimizi kabul etti. Bu oyuncunun Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) gideceği iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Arjantinli oyuncuya yurt dışından teklifler var. Higuain'i kiralık olarak bir kulübe vermeyi amaçlıyoruz'' diye konuştu.

Beşiktaşlı taraftarların Kasımpaşa maçında stadı tamamen doldurmadığını ifade eden Soğancıoğlu, ''Kombinelerimiz dışında her maç satılması gereken 12 binin üzerinden bilet var. Taraftarlarımızın küçük büyük demeden her maça gelmelerini bekliyoruz. Gaziantepspor maçında tribünlerin tamamen dolu olmasını istiyoruz'' dedi.

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı'nın ULEB Kupası'ndaki başarısına da değinen Soğancıoğlu, ''ULEB Kupası'nı Türkiye'ye getireceğiz. Kurduğumuz ekip ve teknik heyetimiz bunu başarabilecek güçtedir. Bizim için bu kupa hayal değil'' diyerek sözlerini tamamladı.