SÜLEYMAN SEBA ACI KONUŞTU!

Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba, acı konuştu! Türk futbol camiasında taraflı tarafsız herkesin sevdiği Seba, "Beşiktaş'a bir küskünlüğüm var, bunu saklayacak değilim" dedi ve ekledi; "Artık futboldan zevk de almıyorum".. İşte Seba'nın futboldan zevk almama nedenleri..

25 Ocak 2008


Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği lokal binasının açılışı için Çanakkale'ye gelen Seba, dernek başkanı Dr. Azem Ülkü ve yöneticilerle bir araya geldi.

Seba, burada yaptığı açıklamada, eskiden futbolun bir güzelliğinin bulunduğunu söyledi.

Beşiktaş'a bir küskünlüğünün bulunduğunu, bunu da saklamayacağını belirten Seba, ''Artık futboldan zevk de almıyorum. Günümüzde futbolun bir esprisi kalmadı. Herkes birbirine laf atıyor. Eskinin bir güzelliği vardı. İnsan o dönemleri arıyor'' diye konuştu.

Eskiden Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında Şeref Stadı'nda kimsenin kimseye küfür etmediğini, herkesin yan yana oturup, maçları izlediğini, bu sıra küçük de olsa sataşmaların yaşandığını anlatan Seba, şöyle devam etti:
''Taraftarlar arada hakeme de gönderme yaparlardı. Artık gazete dahi okumuyorum. Günümüzde futbolun sistemi değişti. Bizim zamanımızda Beşiktaş 'W' sistemiyle oynardı. Fenerbahçe diyagonal Brezilya sistemini tercih ederdi. Şimdi artık sistemler de karıştı. O dönemlerde futbolun şimdiki kadar hareketli olmadığı savunulurdu. (Durarak oynanılıyor) denirdi. Hiç futbol durarak oynanılır mı?''