Ersan'ın golüyle öne geçen kartal, 89'da Rostand'ın vuruşuna engel olamadı. 53'te Binya kırmızı gördü.

Beşiktaş, 21. dakikada öne geçtiği maçta G.Antep ile berabere kaldı. Ersan'ın 21. dakikada attığı golden sonra İnönü'deki taraftarlar coştu, "Şampiyon Beşiktaş" tezahüratları çınladı. 53. dakikada Hilbert'e dirsek atan Gilles Binya kırmızı kart görünce konuk ekibin iyice gardı düştü. Siyah-beyazlılar atak üstüne atak yaparken Fernandes, Olcay, Niang ve Holosko ile net pozisyonları harcadı.

CENK KAFAYLA İNDİRDİ

Düşme hattından uzaklaşmak isteyen G.Antep, Beşiktaş'ı kendi yarı sahasında beklerken zaman zaman kontralarla da etkili oldu. 89. dakikaya girildiğinde Cenk Tosun topu kafayla indirdi, Sivok'un müdahale edemediği topu Dorge Rostand Kouemaha ağlara gönderdi. Bu beraberlik ile Beşiktaş, lider G.Saray'ın 7 puan gerisine düştü. G.Antep ise 25 puana yükseldi.

KISIR DÖNGÜYE DEVAM

Beşiktaş, Süper Ligde G.Antep ile oynadığı son 7 maçın sadece birini kazanmıştı. Dün akşamki beraberlik ile siyah- beyazlılar bu kısır döngüyü de kıramadı. G.Antep yaklaşık 40 dakika 10 kişi oynadı.

3'LÜK SERİSİ DÜN BİTTİ

Kartal bu sezon sahasında 4 galibiyet aldı. Bunların hepsini 3 golle (Elazığ ve Mersin 3-0, Kayseri ve Akhisar'ı 3-1) geçen Beşiktaş, G.Antep karşısında yakaladığı pozisyonları cömertçe harcadı. Evdeki 5. galibiyet son anda kaçtı.

KULÜBEDE GENÇLİK DEVRİMİ

Sakat ve cezalı oyuncuların çokluğunda Beşiktaş'ın yedek kulübesinde gençler ağırlıklıydı. Escude ve Mehmet Akyüz dışında gençler Emre Özkan, Erkan Kaş ve Muhammed Demirci Kartal'ın yedek kulübesindeydi.

KIRMIZI FORMAYLA 28 PUAN ALDI

Beşiktaş bu sezon kırmızı giydiği maçların hiç birini kaybetmedi. Kartallar 13 maçta kırmızı formayla sahaya çıktı ve bunların 7'sini kazandı, 6'sında ise berabere kaldı. Dün akşam yine kırmızı formayla sahaya çıkan Beşiktaş son dakikada beraberlik golünü yedi. Kırmızı Kartallar 28 puan topladı.