Bir futbol takımı, büyük bir takım, hem de kendi evinde oynayan bir takım bir sezonda kaç kez avuçlarının içindeki puanları rakiplerine hediye eder? 1, maksimum 2..
BU durum sürekli tekrarlanıyorsa bunun açıklaması nedir? Avuçların içinden kayıp giden 12 puanın sorumlusu kim? 10 kişi kalan pozisyona bile girmeyen rakiplerden gol yemenin sırrı ne?

Sahasında 12 maç oynayan Beşiktaş sadece 4 maç kazanmış. 7 tane beraberliği var. Trabzon hariç tüm maçlar galip iken berabere bitmiş. Takım son 30 dakikalarda 13 gol yemiş. Tesadüf mü? son 15 dakikalarda sadece 3 gol atmış hiçbir maçı çevirememiş, sürekli vermiş. Tesadüf mü? Şanssızlık mı, beceriksizlik mi, akılsızlık mı? Hepsi...

AYBABA HAMLE YAPMASIN

Tamam, Samet Aybaba'nın yedek kulübesi genellikle zayıf. Ancak bir türlü çözemediği bir şey var. Bazı oyuncular henüz bu seviyenin oyuncusu değil. Muhammed, Sinan, Erkan, Hasan vs... Bu oyuncular ile başladı veya sonradan soktu ama hiç katkı alamadı hatta öyle ki 1 kişi eksildi. Bunu göremiyor mu?

Sinan'ı soktun berabere kaldın, Muhammed'i soktun berabere kaldın. Demek ki olmuyor.

Kale sanki boş!

McGregor yüzünden Sevilla'da 6 yıl banko oynamış Escude yedek. Sanki İskoç kaleci süper oynuyor da.. Toplamda 0, çarpmada 1 etkisiz elemandır. Beşiktaş'ın kalecisi McGregor da öyle. Beşiktaş aslında pozisyon falan vermiyor. Ama ilginçtir kaleye gelen her top gol oluyor. McGregor'un hatası var yok, onu tartışmayalım. 1 tane kurtar be kardeşim.

Yan toplarda güven vermiyor, karşı karşıyaların zaten hepsini yiyor, uzak mesafeli şutlar da köşeye giderse gol. En kötü kalecinin bile sezonda kurtardığı 2-3 maç vardır. İskoç kalecide böyle bir durum yok. Sakatlık sorunları, çöken bir moral.. Bundan sonrası daha da zor görünüyor.
NOT: Kaleci antrenörünü Bucaspor'dan, kondisyoneri de Kocaelispor'dan alırsan sonuçlarına katlanırsın...