Beşiktaşlılığı ile bilinen Türkiye Futbol Federasyonu Yedek Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, Beşiktaş'ın gündemi hakkında HABER1903'e açıklamalarda bulundu.

Ekşioğlu, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

-İLK 11 BİZİ ŞAŞIRTTI-

Samet Aybaba'nın ilk 11'ine şaşırdıklarını dile getiren Yemen Ekşioğlu; "Samet hocanın hafta içinde idmanlarda kurduğu kadrodan sonra maç kadrosu bizi şaşırttı. 40. dakikada sahaya sürdüğü kadro karşılaşmanın ilk 11 kadrosu olarak düşünülüyordu. Sinan çok yetenekli bir oyuncu. Ama gelir gelmez oynamaya başladığı için bir heyecan var. Bu heyecanı atması lazım" dedi.

-İKİ HAFTA ÜST ÜST AYNI DEFANS OYUNCULARI OYNAYAMADI-

Beşiktaş'ın savunmasında istikrar sağlanamadığını ifade den Ekşioğlu; "Beşiktaş, altın yıllarını yaşadığı dönemde defansta Recep, Ulvi, Samet ve Kadir vardı. Beşiktaş'ın başındaki bu üçlü, savunmada bir istikrar sağlayamadı. 22. haftaya geliyoruz ve iki hafta üst üst aynı defans kadrosu sahaya çıkmadı" dedi.

-GÖKHAN SÜZEN'İN EMRE ÖZKAN'DAN FARKI YOK-

Emre Özkan'ın sol bekte Gökhan Süzen'den daha sağlıklı olabileceğini belirten Yemen Ekşioğlu; "Gökhan Süzen 25-26 yaşında. Gökhan, ilaç diye alındı ama maalesef Emre Özkan'dan bir farkı yok. Hatta bana göre Emre Özkan, ondan daha sağlıklı olabilir. Dünkü maçta o bölge bir hangara döndü" dedi.

-SİNAN'IN OYUNDAN ÇIKMASI İLE SAVUNMA RAHATLADI-

Samet Aybaba'nın çok iyi bir müdahalede bulunduğunu söyleyen Ekşioğlu; "Samet Aybaba 40. dakikada çok sağlıklı bir müdahalede bulundu. Beşiktaş'ın savunma dörtlüsünün önünde ya Necip oynayacak, Necip yoksa İbrahim Toraman oynayacak.Çünkü bu oyuncular dışında orta sahada ısıran oyuncu yok. Beşiktaş, oyuncu değişikliği ile fiziksel olarak ağırlık kazandı. Sinan'ın oyundan çıkması ile Beşiktaş'ın defansı rahatladı" dedi.

YILMAZ VURAL, KAFAYI 5-6 SANİYEYE TAKMIŞ-

Yılmaz Vural'ın uzatma süresi ile ilgili eleştirisine değinen Yemen Ekşioğlu; "Beşiktaş'ın attığı 3. gole ofsayt diyorlar ama aban göre Elazığspor'un attığı golde de sarı kart değil, taç verilmeliydi. Ama hakem takdirini bu yönde kullandı. Ancak Yılmaz Vural, kafayı 5-6 saniyeye takmış. Anons sırasında "en az 1 dakika uzatma" diye söylenir. Yılmaz hoca 5-6 saniyeyi kafaya takacağına oyun içindeki hamlelerini düşünsün" dedi.

-NIANG, HOLOSKO GİBİ TOPLA KAVGA ETMİYOR-

Niang'ın oynadığı 10 dakika itibari ile performansını beğendiğini söyleyen Yemen Ekşioğlu; "Rizeliyi yani Niang'ı çok sevdim. 53 numarayı alması hoşuma gitti. Holosko gibi topla kavga etmiyor. Topu alıyor, basıyor, dönüyor, tutuyor. Biz Niang'ı Fenerbahçe'den de gördüğümüz için 10 dakikaya göre yorumluyoruz. Belki de acele ediyoruz. Dentiho'daki ilk izlenim sıkıntı, Niang'da ise iyi" dedi.

-O MEŞALEYİ ATANIN ELLERİ KIRILSIN-

Beşiktaşlı taraftarlar tarafından atılan meşalenin foto muhabirine gelmesini kınayan Ekşioğlu; "Dün foto muhabirinin yüzüne Beşiktaş tribünlerinden meşale geldi. Beşiktaşlı futbolcuların çoğundan "Feda" istenildi ve yaptılar. Yönetim Feda'yı yapıyor. Taraftar, "Biz Beşiktaş'ı seviyoruz" diyor. Sevmeyin kardeşim. Fenerbahçe'nin sahası meşale yüzünden kapandı ve Avrupa maçını seyircisiz oynayacak. O meşalelere harcadıkları parayla, bizim yasal ürünlerimizi alsınlar ve hiç olmazsa onlar da feda yapsınlar. Eğer müsabakanın gözlemcileri sağlıklı bir rapor yazarlarsa Gaziantepspor ya da Fenerbahçe maçı seyircisiz oynanabilir. Cana zarar geldi. Yazıklar olsun. O meşaleyi sahaya atanın elleri kırılsın" diyerek sözlerini tamamladı.