emlaklik & sedatyucel

Beşiktaş

Beşiktaş ı kim tanır Beşiktaşlılar onun için kim ölür yine Beşiktaşlılar hayatımızın anlam ve önemi Beşiktaş ın yanın da yer almaktır her ne olursa olsun onu her sporu ile desteklemektir. Doğduğum dan beri beşiktaşlıyım yenilse de yensede sevda yüreğim onla gider.Ruhum da onla yaşar gider. FORZA BEŞİKTAŞ.

Bu konu 5749 kez görüntülendi ve 83 yorum aldı ...

Konuyu değerlendir: Beşiktaş

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5749 kez incelendi.

Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 84 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Beşiktaş

Beşiktaş ı kim tanır Beşiktaşlılar onun için kim ölür yine Beşiktaşlılar hayatımızın anlam ve önemi Beşiktaş ın yanın da yer almaktır her ne olursa olsun onu her sporu ile desteklemektir. Doğduğum dan beri beşiktaşlıyım yenilse de yensede sevda yüreğim onla gider.Ruhum da onla yaşar gider. FORZA BEŞİKTAŞ.

Acı kaybımız...

Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Şükrü Sönmez vefat etti. Sönmez'in cenazesi bugün, Beşiktaş Yıldız Camii'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında toprağa verilecek

****************************** ****************************** ******************************

Arpacı dönemi bitti!

2000 yılından beri Beşiktaş'ın spor direktörlüğünü yapan Arpacı istifa etti... Serdar Bilgili yönetiminde işbaşı yapan vu bu sezon Kleberson ve Ailton transferlerini bitiren adam olarak sivrilen Erdil Arpacı, Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza çalımbay ile sorunlar yaşıyordu. öyle ki çalımbay ile Arpacı, Ankara'daki G.Birliği maçında Ailton'un oyundan alınması sonrası ciddi bir tartışma yaşamıştı. Hatta bir ara Rıza çalımbay'ın yönetime "Her işe karışıyor" şeklindeki şikayeti sonrasında, Erdil Arpacı'nın ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'ndeki odasının Akaretler'deki kulüp binasına taşınması söz konusuydu.

Resmi ağızlardan Arpacı'nın istifa ettiği söylense de, Beşiktaş Spor Direktörü'nün, başkan Demirören'in isteği doğrultusunda görevinden ayrıldığı iddiaları dolaşıyor. Eğer bu söylentiler gerçekse, Beşiktaş'ta asbaşkan Kıvanç Oktay'ın yönetimde güç kaybettiği ortaya çıkıyor... çünkü Arpacı, her ne kadar bir önceki yönetim kurulu tarafından işe alınsa da Oktay'a olan yakınlığıyla tanınıyordu... Şimdi kulislerde Arpacı'nın yerine yardımcısı Semih Usta'nın geleceği konuşuluyor.

****************************** ****************************** ******************

Rıza çalımbay istifa etti!
    Ligdeki kötü gidişatın ardından son olarak ta Kayserisspor ile berabere kalan Kartal'da, çalımbay istifa etti. Gordon Milne ise İstanbul'a geldi

Sezon başında kadroya katılan Ailton ve Kleberson gibi kaliteli isimlere rağmen, ligde istenilen sonuçları alamayan Kara Kartal'da, dün İnönü'de alınan Kayserispor beraberliği bardağı taşıran son damla oldu. Malmö ile oynanan ilk maçta alınan mağlubiyet ve ligdeki kötü gidişatın ardından çalımbay'ın yeri tartışılmış ve ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Yönetim, Teknik Direktör Rıza çalımbay ile İsveç'te alınan 4-1'lik galibiyetten sonra göreve devam kararı almıştı. Son olarak İnönü'de oynanan Kayserispor karşılaşmasında alınan 0-0'lık beraberlik Rıza Hoca'nın istifasında büyük etken oldu.

Rıza çalımbay, Beşiktaş'ın ümraniye'deki Tesisleri'nde toplantı halinde olduğu yöneticilere istifasını verdiği öğrenildi. Kayserispor'la 0-0 berabere kalması ve Beşiktaş eski Teknik Direktörü Gordon Milne'nin kulübe getirilmesinin çalımbay'ın istifasında etkili olduğu belirtiliyor.

Beşiktaş taraftarı dün oynanan Kayserispor maçında aralıklarla futbolcuların aleyhine tezahürat yapmıştı. Taraftarlar, bir rakip futbolcunun sakatlanması üzerine topu dışarı atan Tümer'e "Tümer milli takıma" diye bağırmıştı. Ayrıca Kayserispor maçından hemen sonra beşiktaş taraftarları stadyumu terketmemiş ve tezahurat yapmaya devam etmişlerdi.

çalımbay, teknik direktörlükte 264 gün kalabildi

Gordon Milne İstanbul'da!

Kartal'ın eski teknik direktörlerinden Gordon Milne, yöneticilerin daveti üzerine İstanbul'a geldi.

British Airways'in tarifeli uçağıyla Londra'dan İstanbul'a gelen Milne, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Başkan Yıldırım Demirören ile bu akşam görüşeceğini, konuyla ilgili açıklamanın ise yarın yapılacağını söyledi.

Beşiktaş'ta hangi görevi alacağı konusunun bu toplantıda netlik kazanacağını belirten Milne, ekibi İngiltere'den çok fazla izleme olanağı bulamadığını

diyecek söz yazacak kelimem yok bu ruhsuzlar bizi bu hallere getirdi hala pişkin pişkin orada oturuyorar olmuyor kıvanç bey olmuyor sizinle olmuyor! Bu buyuk taraftar üç beş eziğin maskarası oldu icraatlarınız neticesinde .dieyecek söz yok yapacak yorum yok!! gordon milne geliyor he vay be madida ile ferdinandı alalım rızada futbolcu olsun ,metin ali feyyaz atsın nasıl olurdu aceba=?

Tek kelimem yazık sizler beşiktaşlıysanız ben başka bir takım taraftarıyım.Hakkı yeten kaptan olsun sebada kaleye hade bakalım uefa ligine helal valla !!!!!!!!

RIZA çALIMBAY
    18.10.2005
    önce şu gerçeğin altını çizelim.
    Birincisi: Rıza çalımbay istifa etmedi. Kibarca kovuldu.
    Dikkat edin kibarca kovuldu kelimesini kullanıyorum.
    İkincisi daha düne kadar Rıza’nın arkasındayız, gidersek beraber gideriz diyen Başkan Yıldırım Demirören bu kararı alan kişi.

Bir şeyin altını daha çizelim:
    Bu operasyon bir koltuğu kurtarma operasyonudur.
    çalımbay gitti şimdilik Demirören’in başkanlık koltuğu kurtuldu.
    Peki şimdi ne olacak?
    Başkan Demirören şuan Almanya ve Fransa’da. çok kariyerli iki antrenörle görüşüyor. Bu hocalardan birini alıp gelecek ve....
    Yani plan şu:
    Bolton maçında Beşiktaş’ın yeni antrenörü tribünde başkanın yanında olacak.
    Yani planın amacı şu:
    Beşiktaş tribünlerine yeni bir umut sunulacak.
    Yani Beşiktaş tribünleri susturulacak.
    Gördünüz değil mi Beşiktaş başkanı Demirören koltuğunu kurtarmak için neler yapıyor?

Peki Beşiktaş nasıl kurtulacak?

İşte sorun burada...
    Dün gece atv’da Santra’da bu konuyu tartıştık.
    Ahmet çakar bir başka şey söyledi.
    Ben ise bir başka şey.
    Programa telefonla bağlanan Rıza çalımbay ise bir başka şey söyledi.
    Beşiktaş Genel sekreteri Kenan öner ise proğrama katılacağını söylemişti ama son anda hastalandım dedi çıkmadı.
    Biz Santra’da tartışırken telefonlar kilitlendi.
    Protestolar inanılmaz boyutlara geldi.
    Beşiktaş taraftarları programı basmakla tehdit etti.
    Şimdi bakın nerelere gelindi.
    Beşiktaş taraftarları gerçekleri biliyor. Yani gerçeklerin Beşiktaş yönetimin açıkladığı gibi olmadığını da biliyor.
    Konuya gelelim:

Rıza çalımbay neden başarısız oldu?

İşte bunun cevabını açık ve net biçimde veriyorum:
    Rıza çlımbay’ın başarılı olması istenmedi.
    Kim istemedi?
    Başta yönetim?
    çalımbay’ın başarılı olması istenseydi John Carew satılmaz daha iyi transferler yaparlardı.
    Başta futbolcular?
    Eğer, Sergen ve hatta Tümer isteselerdi böyle futbol oynamazlardı.
    İlk kez yazıyorum.
    Bu çok önemli ve bunu Türkiye bilsin?
    Bana Milliyet’ten bir gazeteci anlattı. Gözleri ile görmüş kulakları ile duymuş.
    Kayseri Erciyes maçı sonrası...Hani Sergen firikikten harika bir gol attı ya. O maçtan sonra.
    Sergen diyor ki:
    Rıza hoca bana muhtaç. Gün gelecek benim kramponlarımı öpecek.
    Şimdi anladınız mi Rıza hoca niye başarısız.

Kazım kanat ın köşe yazısından..

Bolton'u geçemedik
    UEFA Kupası ilk maçında İngiliz ekibini konuk eden Beşiktaş sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı

Teknik DirektörRıza çalımbay ile yollarını ayırdıktan sonra ilk defa bir Avrupa maçına teknik direktörsüz çıkan Kara Kartal, İngiliz ekibi Bolton'la İnönü'de dostça ayrıldı: 1-1. Kara Kartal'ın tek golünü 7. dakikada nefis bir şutla Ailton atarken, İngiliz ekibinin golü29. dakikada Meksikalı Borgetti'den geldi...

MAçTAN DAKİKALAR
    7. dakikada Tümer'in pasıyla topla buluşan Ailton, ceza sahası çizgisi üzerinden sert vurdu. Meşin yuvarlak doksandan ağlarla buluştu. 1-0
    20. dakikada Fadiga'nın ceza sahası dışından vuruşunda kaleci Cordoba, topu son anda üstten kornere çeldi.
    29. dakikada sağ kanattan ceza sahasına giren Diouf'un içeriye yerden ortasında Borgetti, sert ve düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı ağlara gönderdi ve skorda dengeyi sağladı. 1-1
    36. dakikada Diouf'un ceza sahası dışından sert şutunda meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti.
    47. dakikada İbrahim Akın'ın ceza sahası dışından sert şutunda meşin yuvarlak üstten auta gitti.
    70. dakikada soldan kullanılan kornerde iyi yükselen Borgetti'nin kafa vuruşunda kale önünde Diouf, topu tamamlayarak ağlara gönderdi. Ancak hakem ofsayt gerekçesiyle golü geçersiz saydı.
    72. dakikada Ben Haim'in ceza sahası dışından yerden vuruşunda meşin yuvarlak yandan auta gitti.
    90+1'de ceza sahasında topla buluşan Kleberson'un dönerek yerden vuruşunda meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti.

STAT: BJK İnönü
    HAKEMLER: Ruud Bossen, Richard Slot, Nicky Siebert (Hollanda)
    BEŞİKTAŞ: Cordoba, Tayfur, İbrahim Toraman (Gökhan Zan dk. 46) (Mustafa Doğan dk. 70), çağdaş, Adem Dursun, Ahmed Hassan, Koray, Kleberson, Tümer (İbrahim üzülmez dk. 36), İbrahim Akın, Ailton
    YEDEKLER: Murat Şahin, Ali Güneş, Veysel, Ahmet Dursun
    TEKNİK DİREKTöR: Mehmet Ekşi
    BOLTON WANDERERS: Walker, Ben Haim, Jaidi, Faye, O'brien, Fernandes (Nolan dk. 59), Nakata, Fadiga, Gardner, Diouf, Borgetti
    YEDEKLER: Jaaskelainen, N'gotty, Pedersen, Davies, Vaz Te, Fojut
    TEKNİK DİREKTöR: Sam Allardyce
    GOLLER: Ailton (dk. 7), Borgetti (dk. 29)

yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifda yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifda yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifda yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifda yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifda yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifda yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifda yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifda yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa yönetim istifa

Sakat bir maç

Beşiktaş’ta 8, Konya’da 4 as sakat. Bugün Konya'da çok kritik bir 90 dakika yaşanacak maçın başlama saati 15.00'te...

23.10.2005

İbrahim Toraman, Gökhan Zan, Sergen Yalçın, Okan Buruk, Tümer Metin, Ali Güneş, Ahmet Dursun ve Daniel Pancu... İşte Beşiktaş’ın sakatlıkları nedeniyle Konya’ya götürmediği futbolcuları... Levent Kartop, Joao Batista, Ceyhun Eriş ve ümit Bozkurt... Onlar da sağlık sorunları ve kart cezaları nedeniyle Kartal’a karşı oynayamayacak Konyaspor’un oyuncuları... Beşiktaş; 3 galibiyet, 3 beraberlik, 3 yenilgi aldı ve 12 puan topladı. Konyaspor; 2 galibiyet, 5 beraberlik ve 2 yenilgiyle 11 puanda... Süper Lig yarışında geride kalan 9 haftada aradığını bulamayan iki takım, bugün Atatürk Stadı’nda kozlarını paylaşacak.

Kartal PAF takviyeli
    Teknik adamsız Beşiktaş, PAF takımdan Sezer Sezgin ve Nail Tilbaç takviyesiyle onsekizi tamamladı. Yine Mehmet Ekşi yönetiminde sahaya çıkacak olan Siyah - Beyazlılar’da hedef tek: Kazanmak... Olaylı Fenerbahçe karşılaşması sonrası mesleği bırakan, ancak yoğun baskılar sonrası yeniden görevinde kalan Aykut Kocaman; eksiklerin yokluğunda Mustafa Er, ömer, Eray ve Erman’ı onbire alacak. Yeşil-Beyazlılar da galibiyet istiyor

KONYASPOR
    özden
    Yasin çelik
    El Saka
    ömer Gündostu
    Erhan Albayrak
    Erman Ergin
    Murat Hacıoğlu
    Eray Er
    Mustafa Er
    Tayfun
    Ahmet Belal

BEŞİKTAŞ
    Cordoba
    Mustafa
    Koray
    çağdaş
    Ali Tandoğan
    Tayfur
    Ahmed Hassan
    Kleberson
    İbrahim üzülmez
    İbrahim Akın
    Ailton

Stat:
    Atatürk
    Saat:
    15.00
    Yayın:
    Lig TV
    Hakem:
    Yunus Yıldırım
    Bilet Fiyatları: 7.5, 10, 20 ve 30 YTL

Bu maçta penaltı olmaz!
    Kartal’ın, Konya’daki zorlu 90 dakikasında Yunus Yıldırım düdük çalacak. Birinci Lig kariyerine 2003-2004 sezonunda başlayan ve bugüne kadar toplam 25 maçta görev yapan Yıldırım; 60 sarı, 2 kırmızı kart gösterdiği bu karşılaşmalarda, hiç penaltıya hükmetmedi. Başarılı hakemle ilk kez karşı karşıya gelecek olan iki rakipten evsahibi Konyaspor, A.Sebatspor (0-0) beraberliği ve Denizlispor (2-1) yenilgileriyle hiç galibiyet yaşayamazken, Beşiktaş ise çıktığı tek maçta Kayserispor’u İnönü’de 3-2 mağlup etmişti

Bölüm Yöneticisi

Bakalım Beşiktaş renklerindeki siyah beyazlığı yaşamaya devam edecekmi.......

Ahmet Hassan şov!
    Zor günler geçiren Kara Kartal, Konyaspor'u deplasmanda yenerek moral buldu
    Konyaspor 0-1 Beşiktaş

üst üste yaşadığı olumsuz sonuçlarla taraftarı çileden çıkartan Beşiktaş, Konyaspor deplasmanından 1-0 galip dönerek moral buldu. İlk yarısı golsüz sona eren maçın 71. dakikasında sahneye çıkan Mısırlı oyuncumuz Ahmed Hassan harika bir voleyle skoru tayin etti.

MAçTAN DAKİKALAR
    3. dakikada rakiplerini çalımlarla geçen ve ceza sahasına giren Ailton'un sol çarprazdan sert şutunda kaleci özden, topu kornere çeldi.
    5. dakikada Erhan Albayrak'ın ceza sahası dışından sert şutunda meşin yuvarlak üstten auta gitti.
    16. dakikada Yasin'in sağ kanattan ceza sahasına ortasında kaleci Cordoba topu elinden kaçırdı. Kaleciden seken topu önünde bulan Erman'ın vuruşunda top defanstan döndü. Dönen topu ceza sahası sol çarprazında topu kontrol eden Murat Hacıoğlu'nun içeriye ortasında defans tehlikeyi uzaklaştırdı.
    17. dakikada Mustafa Er'in ceza sahası dışından sert şutunda kaleci Cordoba, topu iki hamlede kontrol etti.
    18. dakikada İbrahim Akın'ın ceza sahası dışından yerden vuruşunda meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti.
    22. dakikada Ahmed Hassan'ın pasıyla ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya kalan İbrahim Akın'ın aşırtma vuruşunda kaleci özden, gole izin vermedi. Dönen topta tehlikeyi defans uzaklaştırdı.
    36. dakikada Koray'ın pasıyla ceza sahası sağ çaprazında topla buluşan İbrahim Akın'ın sert şutunda top defanstan döndü. Dönen topta Ahmed Hassan gelişine vuruşunu kaleci özden kontrol etti.

48. dakikada Eray'ın sağdan ceza sahasına ortasında Zafer'in kafa vuruşunda top kaleci Cordoba'da kaldı.
    67. dakikada ceza sahasına yapılan ortada Ali Tandoğan, topu göğsüyle kaleci Cordoba'ya kazandırmak istedi. Kısa düşen topu kontrol eden Murat Hacıoğlu'nun içeriye çevirdiği topa Erman dokunamadı. Devam eden atakta tehlikeyi defans uzaklaştırdı.
    69. dakikada Veysel'in ceza sahası dışından sert şutunda defansa da çarpan meşin yuvarlak az farkla üstten kornere çıktı.
    71. dakikada Ahmed Hassan'ın ceza sahası dışından aşırtma vuruşunda meşin yuvarlak öne çıkan kaleci özden'in müdahalesine rağmen ağlarla buluştu. 0-1
    73. dakikada Yasin'in sağ kanattan ceza sahasına ortasında topla buluşan Tayfun, müsait pozisyonda topu auta gönderdi.
    81. dakikada ceza sahasında topla buluşan Volkan'ın sert şutunda meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti
    90+1'de İbrahim Akın'ın ceza sahası dışından sert şutunda meşin yuvarlak az farkla yandan auta gitti.

STAT: Konya Atatürk
    HAKEMLER: Yunus Yıldırım, Adil Sinem, Alper Ulusoy
    KONYASPOR: özden, Yasin, El Saka, ömer, Erhan Albayrak, Mustafa Er (Volkan dk. 80), Zafer Demir, Erman, Murat Hacıoğlu (Bebbe dk. 80), Ahmet Belal (Eray dk. 46), Tayfun
    YEDEKLER: Vasilj, Muhammet Fatih, Fırat, Soner
    TEKNİK DİREKTöR: Aykut Kocaman
    BEŞİKTAŞ: Cordoba, Tayfur (Ali Tandoğan dk. 31), Mustafa Doğan, çağdaş, Adem Dursun, Ahmed Hassan (Halit dk. 82), Koray, Kleberson, İbrahim üzülmez (Veysel dk. 64), İbrahim Akın, Ailton
    YEDEKLER: Murat Şahin, Youla, Sezer, Nail
    TEKNİK DİREKTöR: Mehmet Ekşi
    GOL: Ahmed Hassan (dk. 71)
    SARI KARTLAR: çağdaş, Koray, Ailton (Beşiktaş)