emlaklik & sedatyucel

KARTAL ARTIK ÇOK SAĞLAM!

Turkcell Süper Lig'in tamamlanmasının hemen ardından transferlere başlayan Beşiktaş'ta Jean Tigana'dan boşalan teknik direktörülük koltuğuna Ertuğrul Sağlam getirildi. Başkan Demirören'in açıkladığı Ertuğrul Sağlam 2,5 yıllık resmi imzayı attı.. http://www.ntvspor.net/Images/14889.jpg Beşiktaş artık Ertuğrul Sağlam'a emanet! 2006-2007 sezonunda, Turkcell Süper Lig'de ikinci olan Beşiktaş'ta teknik direktörülük görevinden ayrılan Jean Tigana'nın ardından, hararetle sürdürülen

Bu konu 797 kez görüntülendi ve 4 yorum aldı ...

Konuyu değerlendir: KARTAL ARTIK ÇOK SAĞLAM!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 797 kez incelendi.

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart KARTAL ARTIK ÇOK SAĞLAM!

Turkcell Süper Lig'in tamamlanmasının hemen ardından transferlere başlayan Beşiktaş'ta Jean Tigana'dan boşalan teknik direktörülük koltuğuna Ertuğrul Sağlam getirildi. Başkan Demirören'in açıkladığı Ertuğrul Sağlam 2,5 yıllık resmi imzayı attı..

Beşiktaş artık Ertuğrul Sağlam'a emanet!

2006-2007 sezonunda, Turkcell Süper Lig'de ikinci olan Beşiktaş'ta teknik direktörülük görevinden ayrılan Jean Tigana'nın ardından, hararetle sürdürülen görüşmeler ile siyah-beyazlı takımın başına Ertuğrul Sağlam getirildi.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, futbol takımı teknik direktörlük görevine getirdiklerini açıkladığı Ertuğrul Sağlam'a 2,5 yıllık sözleşme imzalattı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yönetim kurulu üyeleri ve Ertuğrul Sağlam ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Yıldırım Demirören, karşılıklı el sıkıştıktan sonra Ertuğrul Sağlam'a sözleşme imzalatırken, sözleşme süresinin sorulması üzerine önce, ''2008 sonuna kadar'' dedi, ancak daha sonra bunu düzelterek, yönetim olarak görevlerinin bitimine denk gelecek şekilde 31 Ocak 2010 tarihine kadar sözleşme imzaladıklarını söyledi.

-YILLIK 1.8 MİLYON YTL-
    Beşiktaş, Sağlam'la sözleşme imzalandığını İstanbul Menkul Kiymetler Borsası'na bildirirken de, ''Şirketimiz, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile 2,5 yıllık (1 Haziran 2007-31 Ocak 2010) sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme bedeli olarak Sağlam'a yıllık 1 milyon 800 bin YTL ödenecektir'' denildi.

»» -YILDIRIM DEMİRÖREN'İN AÇIKLAMALARI-

-"KARARIMIZ ERTUĞRUL SAĞLAM OLDU"-
    "Sayın Tigana’nın görevden ayrılmasından sonra en son basın toplantısında yarışmayı seven, vizyonu ve hedefleri olan, Beşiktaş ile Türk futbolunu tanıyan bir hoca istediğimizi beyan ettik. Yaptığımız görüşmeler sonunda bu vasıflara uyan, Beşiktaşlı duruşuyla emek verdiği sürede tüm camianın gönlünü kazanmış, hedefleriyle genç kadromuzu daha iyi yerlere taşıyacağına inandığımız Ertuğrul Sağlam'da yönetim kurulu olarak karar kıldık."

-"HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR"-
    "Geçen sezon Türk antrenörlerin senesi olmuştur. Bunlar arasındaki simge de Ertuğrul Sağlam'dır. Kendisinin büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Burada yönetim kurulu, camia ve basını olarak hocamızın sonuna kadar arkasında durmalıyız. En genç başkan, en genç yönetim ve en genç hocayla, bu sinerjiyle hedeflerimize adım adım ilerleyeceğimize inanıyoruz."

-"BEŞİKTAŞ'I SİYASETİN İÇİNE SOKMASINLAR"-
    "Ben bu kararı Çarşamba günü açıklayacaktım. Fakat o gün belli yerlerden Ertuğrul Sağlam ile ilgili konuşmalar geldi kulağıma. Ben de bu durumun basına yansımasını beklemek için erteledim. Maalesef 2 gün çok iğrenç yazılar gündeme geldi. Hem özel hayatla ilgili, hem de yönetim kurulu başkanının ağzından çıkmamış birtakım sözler saygısızca gündeme getirildi. Sporun içine kimse siyaset sokmaya çalışmasın. Beşiktaş, futbol kulübüdür ve halkın takımıdır. Türk halkını temsil eden bir takımdır. Hocamız cevabını işiyle sahada verecektir. Bu iğrenç dedikoduları çıkaranları kınıyorum. Beşiktaş'ı dışardan siyasetin içine sokmak isteyenler haddini bilecek ve durması gereken yerde duracak. Beşiktaş Türkiye'nin ilk kulübüdür. Ulu önder Atatürk de Beşiktaşlı'dır ve tek cumhuriyet de Türkiye Cumhuriyeti'dir. Yönetim kurulu olarak oy birliğiyle Ertuğrul Sağlam'da karar kıldık. Artık geçmişi değil geleceği konuşma zamanıdır.''

-YABANCI SAYISI ARTMAMALI-
    Demirören Turkcell Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı'nın Futbol Federasyonu'ndan talep ettiği sınırsız yabancı oyuncu oynatma isteği hakkında bir soru üzerine de şu yanıtı verdi:
    "İstememe rağmen Kulüpler Birliği toplantısında bulunamadım. Ben yabancı oyuncu sayısının artmasına karşıyım. Bu durumda bana göre Anadolu takımlarıyla aradaki uçurum daha da artar"

-"HAVUTÇU İLE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"-
    Demirören, Jean Tigana'nın ardından takımın başına geçen Tayfur Havutçu'nun durumu ile ilgili soruya da şu yanıtı verdi;
    "Tayfur Havutçu ile devam etmek istiyoruz. Hem ben, hem de Ertuğrul Sağlam Sayın Havutçu ile devam etmek istiyoruz ve hafta sonunda da O’nunla konuşarak görüşeceğiz. Menajerimiz Ali Gültüken de görevine aynen devam ediyor."

-"OYUNCULARIN KAFALARINI KARIŞTIRMAMAK LAZIM"-
    Demirören basında yer alan Kayserisporlu oyuncular Mehmet Topal ve Gökhan Ünal'ın da Beşiktaş'a geleceği yönündeki haberler için ise şunları söyledi;
    "Şunu unutmayalım, onlar Ertuğrul'un değil Kayserispor'un oyuncuları. Önce takımlarının karar vermesi lazım. Kayserispor'la ücret olarak anlaşacak takım avantajlı olur. Tabii ki Ertuğrul hocanın burada olması belki tercih nedenleri olabilir. Oyuncuların kafalarını karıştırmamak lazım"

-BASIN MENSUPLARIYLA ŞAKALAŞTI-
    Toplantı öncesi canlı yayınların başlaması beklenen sürede basın mensuplarıyla sohbet eden Yıldırım Demirören, kendisine yönelik, "Bir golf turnuvasında birinci olmuşsunuz, tebrik ederiz" sözlerine, "Sizler golf muhabiri olmalısınız. Oranın da dengesini bozarsınız" diyerek esprili bir şekilde sitemde bulundu.

»» -ERTUĞRUL SAĞLAM'IN AÇIKLAMALARI-

-"DENEYİMİMİ AKTARACAĞIM"-
    "Öncelikle 2000 yılında sporcu olarak ayrıldığım kulübüme, yuvama, 7 sene sonra teknik direktör olarak gelmek beni çok mutlu etti ve gururlandırdı. Bu göreve gelmemde önemli rol oynayan başkan Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluna, benden desteğini esirgemeyen siyah-beyazlı camiaya çok teşekkür ederim. 18 yıllık profesyonel futbol hayatımın, 4 senelik spor akademisi ve 3 yıllık yüksek lisans eğitimi sonucunda edinmiş olduğum teorik bilgilerimi takıma yansıtmaya çalışacağım. Beşiktaş'ta görev yaptığım süre içerisinde saha içindeki davranışlarımla tüm camianın beğenisini kazandım. Aynı çizgi ve duruşu teknik adamlık dönemimde de korudum ve devam ettirmek istiyorum"

-ÖYLE BİR EKİP OLACAĞIZ Kİ.."
    "Bundan sonraki dönemde öyle bir takım oluşturacağız ki, saha içindeki performansıyla, başarılarıyla ve mücadelesiyle izleyicilere zevk verecek, taraftarı heyecanlandıracak. Saha içi ve dışındaki davranışlarıyla tüm spor kamuoyunun beğenisini kazanacak bir ekip oluşturmak zorundayız."

-"DESTEK OLSUNLAR"-
    "Bu bir ekip çalışmasıdır. Genel anlamda Beşiktaş'ı seven herkesten destek almak zorundayız. Gerçekten Beşiktaş'ın başarısı isteyenler bize destek olsunlar ve üst düzeyde sorumluluk alsınlar"

-İSTEKLERE CEVAP VERECEK KALİTEDEYİZ-
    "Kalacaklar ve gidecekler ile ilgili değerlendirmeyi henüz yapmadık. Yükümüz çok ağır, sorumluluğumuz çok büyük. Bizler, beklentilere cevap verecek yeterlilik ve kaliteye sahibiz. Çok çalışıp, çok fedakarlık yapıp, çok sorumluluk alıp Beşiktaş'ı istediği başarılara ulaştırmaya gayret ederken, gelecek için yatırım içinde de olacağız. Üreten ve geleceğin planlarını yapan bir ekip olmak istiyoruz."

-"HEDEF HER KULVARDA ŞAMPİYONLUK"-
    "Beşiktaş, mücadele ettiği her kulvarda en üstteki hedefi kovalamak zorundadır. Biz öncelikli olarak Şampiyonlar Ligi'nde ön elemeleri geçip gruplara kalmak istiyoruz. Fortis Türkiye Kupası ve Turkcell Süper Lig'de de hedeflerimiz şampiyonluk olacaktır"

-"BEKLENTİLERE CEVAP VERMEK İSTİYORUZ"-
    UEFA tarafından gelecek vaat eden 20 genç teknik adam arasında gösterilmesinin hatırlatılması üzerine Sağlam şunları söyledi:
    "Ulaştığımız başarılarla UEFA'nın gelecek vaat eden 20 antrenörü içine girdik. Aynı zamanda sorumluluk da yükseldi ve beklentiler arttı. Sorumluluğumun bilincine varıp çok çalıştım. Futbolculuk dönemimde olduğum gibi antrenör olarak da Beşiktaş'ta büyük başarılar kazanmak hedefimdi ve şimdi buraya geldim. Sorumluluklarımın bilinci içinde hareket edeceğim"

-"EŞİMLE DEĞİL, İŞİMLE İLGİLENİLSİN"-
    Ertuğrul Sağlam, eşinin baş örtüsü takıyor olması nedeniyle çıkaretılan sepkülasyonlar hakkında yöneltilen bir soruya şu cevabı verdi;

"Özel hayatımla alakalı yanlış açıklamalar oldu. Bu tür söylemlere girilmesine karşıyım. Gereksiz ve yersiz. Yaşadığımız 21. yüzyılda insanların dili, dini inancı ve ırkıyla alakalı böyle şeylerin spor platformuna taşınması gereksiz. Eşimle değil işimle ilgilenilsin"

Ertuğrul Sağlam, Kayserispor'daki ekibiyle birlikte Beşiktaş'ta devam edeceğini de belirtirken, yalnızca kaleci antrenörü konusunda başkan Yıldırım Demirören ile bir görüşme yapacağını kaydetti.

»» -TOPLANTI SONRASI POZ VERDİLER-
    İmza törenin ardından Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyeleri ve Ertuğrul Sağlam, tesislerin içinde bulunan dev kartal heykelinin önünde basın mensuplarına poz verdiler.

»» KISACA ERTUĞRUL SAĞLAM
    Ertuğrul Sağlam 19 Kasım 1969'ta Ereğli, Zonguldak'ta doğdu. Futbola Fenerbahçe altyapısında başlayan Sağlam, Gaziantepspor'da profesyonel oldu ve 2 sene Gaziantepspor'da oynadı. 1990 yılında Samsunspor’a transfer olan Sağlam Spor Akademisi'ni bitirdi ve daha sonra aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

Samsunspor'da gösterdiği başarılı performans sonucu 1994/1995 sezonunda Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Ertuğrul Sağlam'ı transfer etmek istedi. Ertuğrul Sağlam, bu transfer yarışının sonunda o döneme kadar transferde tutumlu davranan Beşiktaş ile anlaşarak kulübün en pahalı oyuncusu oldu.

Sağlam, Beşiktaş'taki ilk sezonunda aşırı baskı yüzünden uzun süre bekleneni veremedi ama sezon sonuna doğru toparlandı ve başarılı performansı ile kaydettiği 28 golü Beşiktaş'ın şampiyonluğunda büyük rol oynadı. Ertuğrul Sağlam Beşiktaş formasını taşıdığı 6 sezonda toplam 167 lig maçı oynadı ve 103 gol attı.

Forvet olarak oldukça başarılı olan ve pek çok önemli gole imza atan Ertuğrul Sağlam'a John Benjamin Toshack'ın takımın başına gelmesinden sonra defansta görev verilmeye başlandı. Sağlam, daha sonra tekrar forvete dönmesine rağmen ilk sezondaki performasını yakalayamadı.

Sağlam, 2000/2001 sezonunda Beşiktaş'ın Başkanı olan Serdar Bilgili yönetiminin ilk transfer adımlarından biri olarak Samsunsporlu Erman Güraçar ile takas eldidi. 2003 yılı sonunda futbolu Samsunspor'da bıraktı ve ligde 328 maçta 126 gol atarak maç başına 0.38 gol ortalaması ile kariyerini tamamladı.

İlk defa 27 Ekim 1993'de Polonya'ya karşı A milli olan Ertuğrul Sağlam, 26 kez A Milli Takım forması giydi ve 11 gol kaydetti.

Aktif futbol hayatından sonra antrenör olarak görev yapmaya başlayan Sağlam, Gigi Multescu ve Erdoğan Arıca'nın yardımcılığını yaptı. Ertuğrul Sağlam 2004/2005 sezonunda kariyerinde önemli bir yeri olan Samsunspor'un başına geçti. Bir sene sonra Kayserispor teknik direktörlüğüne getirildi. Kayserispor ile oldukça başarılı bir dönem geçireren Sağlam, Şampiyonlar Ligi'nin resmi dergisi olan Champions tarafından gelecek vaat eden 20 teknik direktörden biri olarak gösterildi.

Edited by - YaSKoY on 01.06.2007 16:19:34

Hadi hayırlı olsun.. inşallah başarılı olur.. Beşiktaşımızı başarılı kılar bizide mesut eder...

LaPaTYa

inşallahh herşey beşiktaş için çok ii olur ) teşekkürler

Bence bu ikinci bir Riza Calimbay olayi olacak gibi ya hayirlisi!! Insallah buyuk Besiktasimiza yararli olur...

tigana'ya tanıdıkları primin 10da birini ertuğrula verseler iyi işler yapar ama başkan ilk fırsat da harcar , yazık olcak ....