Turkcell Süper Lig'de 15. haftanın açılış maçında Beşiktaş İnönü Stadı'nda Diyarbakırspor ile 0-0 berabere kaldı.

BEŞİKTAŞ
Rüştü, İbrahim Kaş, Sivok, Ferrari, İsmail, Fink(dk.71 Bobo), Ernst, Nihat(dk.72 Ekrem), Yusuf(dk.46 Tabata), Tello, Nobre

DİYARBAKIR

Gökhan, A.Çetin, Tolga, Erdinç(dk.83 Ümit), Celalettin, Şener, Ayman, Barış, Desire Job(dk.46 Mendoza), Abdullah(dk.46 Erhan), Tazemeta
Sarı Kart: Dk.11 Erdinç (Diyarbakırspor)
90.Dakika :Hakem Bülent Yıldırım maçı bitiren düdüğü çalıyor. Karşılaşma 0-0 berabere sonuçlanıyor ve bu sonuçla Diyarbakırspor ve Beşiktaş haftayı 1'er puanla kapatıyorlar.

90.Dakika :Beşiktaş'ta İbrahim Kaş hakeme itiraz ettiği için Sarı Kart gördü.

90.Dakika :Diyarbakırspor'da Tazemeta hakeme itiraz ettiği için Sarı Kart gördü.

90.Dakika :Diyarbakırspor atağında Şener sol kanattan sağ kanata doğru uzun oynadı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

90.Dakika :Beşiktaş atağında İbrahim Kaş sağ korner çizgisi yanında topla buluştu, ceza sahası içine ortaladı ama top doğrudan auta çıktı.

90.Dakika :Beşiktaş atağında Ernst sağ çaprazdan ceza sahası içine ortaladı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı


89.Dakika :4. Hakem Çağatay Şahan maçın sonuna 4 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.

87.Dakika :Diyarbakırspor gole çok yaklaştı. Tazemeta savunmanın arkasına atılan pasa hareketlendi, ceza sahası içine girdi, kaleci Rüştü'yü geçti, sağ çaprazdan topu boş kaleye gönderdi top ağlara gitti ama hakem öncesinde ofsayt kararı vererek golü geçersiz saydı.

86.Dakika :Beşiktaş atağında Tello ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top üstten auta çıktı.

85.Dakika :Beşiktaş bu kez Bobo ile inanılmaz bir gol kaçırdı. Ekrem sağ kanattan ceza sahası içine ortaladı, Bobo altıpas içinde topla buluştu bekletmeden şutunu vurdu ve kaleci Gökhan son anda topu iki hamlede aldı.

84.Dakika :Diyarbakırspor'da Erdinç sakatlandığı için yerini zorunlu olarak Ümit'e bıraktı.

83.Dakika :Diyarbakırspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 32 numarayla Erdinç Giren oyuncu 14 numarayla Ümit Bozkurt

82.Dakika :Diyarbakırspor'da Erdinç tedavisi için saha dışına alındı ve maç devam ediyor.

80.Dakika :Diyarbakırspor'da Erdinç bu dakikalarda sakatlandı ve tedavisi için maça ara verildi.

79.Dakika :Beşiktaş'ta Tello sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortaladı, Nobre yükseldi kafa vurmak istedi ama top taca çıktı.

78.Dakika :Beşiktaş atağında İsmail sol kanattan ceza sahası içine ortaladı ama savunma Nobre'den önce topu kornere gönderdi.


76.Dakika :Beşiktaş atağında Ernst ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.


74.Dakika :Diyarbakırspor'da Erhan kaleye yaklaşık 25 metreden serbest vuruş kullandı, direk kaleye şutunu vurdu ama top direkten geri geldi sonrasında savunma topu kornere gönderdi.

73.Dakika :Diyarbakırspor atağında Erhan sağ kanattan topla ilerledi, ceza sahası içine girdi, içeriye yerden ortaladı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

72.Dakika :Beşiktaş'ta Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 8 numarayla Nihat, Giren oyuncu 17 numarayla Ekrem

71.Dakika :Beşiktaş'ta Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 5 numarayla Fink, Giren oyuncu 13 numarayla Bobo

70.Dakika :Beşiktaş atağında İsmail sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.


69.Dakika :Diyarbakırspor atağında Celaleddin sol kanattan ortasını yaptı ama kaleci Rüştü çıkarak topun sahibi oldu.

68.Dakika :Beşiktaş atağında Tello sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Şener topu uzaklaştırdı.

66.Dakika :Diyarbakırspor'da kaleci Gökhan'ın tedavisi için maça ara verildi.

64.Dakika :Beşiktaş atağında Nihat sağ çaprazdan kaleye şut denedi ama kötü bir vuruş olunca top doğrudan taca çıktı.

63.Dakika :Diyarbakırspor atağında Erhan sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top yan ağlarda kaldı.

61.Dakika :Beşiktaş atağında Fink ceza sahası önünden topu havalandırdı, Tabata penaltı noktası üzerinde kafayı vurdu ama top az farkla üstten auta çıktı.

59.Dakika :Diyarbakırspor atağında Mendoza sol çaprazda topla buluştu, ceza sahası içine yöneldi direk kaleye sert vurdu ama top yan ağlarda kaldı.

58.Dakika :Beşiktaş atağında Tabata ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.

57.Dakika :Beşiktaş Nihat'la gole çok yaklaştı. Tello havadan ceza sahası içine pasını attı, Nihat topla buluştu, altıpas önünde kaleciyle karşı karşıya şutunu vurdu ama top kaleci Gökhan'da kaldı.

55.Dakika :Beşiktaş atağında Tabata sol kanata doğru uzun oynadı, Tello hareketlendi ama top hızlı olunca doğrudan taca çıktı.

54.Dakika :Beşiktaş'ta Tello kaleye yaklaşık 20 metreden serbest vuruş kullandı, direk kaleye şutunu vurdu ama top üstten auta çıktı.

53.Dakika :Beşiktaş ceza sahası önünde Nobre'nin düşürülmesi sonucunda serbest vuruş kazandı.

52.Dakika :Beşiktaş atağında Tello sol kanattan ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

50.Dakika :Diyarbakırspor atağında Ayman ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top üstten farklı bir şekilde auta çıktı.

48.Dakika :Diyarbakırspor atağında ceza sahası içine yapılan ortaya Şener bekletmeden plase vuruş yaptı, kaleci Rüştü topu saha içine çeldi sonrasında Şener tekrar vurdu ama top yan ağlarda kaldı.

47.Dakika :Beşiktaş atağında Tello ceza sahası dışından kaleye şutunu vurdu ama top üstten auta çıktı.

46.Dakika :Diyarbakırspor ikinci yarıya oyuncu değişikliği yaparak başladı; Çıkan oyuncu 19 numarayla Job Desire, Giren oyuncu 18 numarayla Mendoza

46.Dakika :Diyarbakırspor ikinci yarıya oyuncu değişikliği yaparak başladı; Çıkan oyuncu 6 numarayla Abdullah Giren oyuncu 10 numarayla Erhan Şentürk

46.Dakika :Beşiktaş ikinci yarıya oyuncu değişikliği yaparak başladı; Çıkan oyuncu 29 numarayla Yusuf, Giren oyuncu 15 numarayla Tabata

46.Dakika :Beşiktaş hakem Bülent Yıldırım'ın düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.Her iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını koruyarak maça başladı.45.Dakika :Hakem Bülent Yıldırım ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 0-0 Beraberlikle sona eriyor.

45.Dakika :Beşiktaş atağında Fink ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.

45.Dakika :4. Hakem Çağatay Şahan ilk yarının sonuna 2 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.

44.Dakika :Beşiktaş Ernst ile inanılmaz bir gol kaçırdı. Nihat ceza sahası önünde içeriye havadan pasını attı, Nobre kafayla altıpas içine indirdi, Ernst altıpas içinde kaleciyle karşı karşıya şutunu vurdu ve top kaleci Gökhan'ın ayaklarına çarparak üstten kornere çıktı.

42.Dakika :Beşiktaş atağında Yusuf sol kanattan ceza sahası içine girdi ama topu kontrol edemeyince savunmada Şener'in kontrolünde top auta çıktı.

41.Dakika :Diyarbakıspor atağında Şener sağ kanatta topla buluştu, bekletmeden içeriye ortaladı Tazemeta gelişine plase vuruş yaptı ama top üstten auta çıktı.

40.Dakika :Beşiktaş atağında Tello ceza sahası dışından kaleye şutunu vurdu ama top üstten auta çıktı.

39.Dakika :Beşiktaş atağında Yusuf ceza sahası içine arapas attı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

38.Dakika :Beşiktaş atağında Fink sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek kafayla topu uzaklaştırdı.

37.Dakika :Diyarbakırspor'da Tolga'nın tedavisi tamamlandı ve maça devam ediyor.

36.Dakika :Beşiktaş atağında Yusuf sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.


35.Dakika :Beşiktaş atağında Nihat sağ kanattan ceza sahası içine ortaladı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

33.Dakika :Diyarbakırspor'da Tolga Sivok'la girdiği hava mücadelesinde kafasına aldığı darbe sonucunda sakatlandı ve tedavisi için saha dışına alındı.

32.Dakika :Beşiktaş'ta Nihat kaleye yaklaşık 30 metreden serbest vuruş kullandı, arka direğe doğru ortaladı, Sivok kafayla topu indirmek istedi ama vuramayınca top auta çıktı.

31.Dakika :Beşiktaş atağında Nihat sol kanattan topu aldı, ceza sahası içine girdi, açısı daralmasına rağmen kaleye şutunu vurdu ama top auta çıktı.

30.Dakika :Beşiktaş'ta Nihat sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortaladı, Ferrari yükseldi kafayı vurdu ama top kaleci Gökhan'da kaldı.

29.Dakika :Diyarbakırspor atağında Şener sağ kanatta topla buluştu, korner çizgisine doğru ilerledi, arka direğe ortaladı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

27.Dakika :Beşiktaş atağında İbrahim Kaş sağ kanatta topla buluştu, korner çizgisine indi, içeriye çevirdi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

26.Dakika :Beşiktaş'ta Tello sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek ters kanattan topu taca gönderdi.

25.Dakika :Beşiktaş atağında Yusuf sol kanata doğru uzun oynadı ama savunma araya girerek topu taca yolladı.


23.Dakika :Beşiktaş'ta Tello sağ kanattan korner kullandı, kaleye doğru sert ve kavisli bir orta yaptı ama top kimseye değmeden auta çıktı.


22.Dakika :Beşiktaş atağında Ernst sağ kanattan ceza sahası içine ortaladı ama savunma Yusuf'tan önce topu kornere gönderdi.

21.Dakika :Beşiktaş atağında İbrahim Kaş sol korner çizgisine atılan pasa hareketlendi, son anda kayarak topu içeri çevirdi kaleci Gökhan topu almak isterken elinden kaçırdı, Nihat topu kazandı şut vurmak istedi ama savunma son anda ayak koyarak tehlikeyi uzaklaştırdı.


20.Dakika :Beşiktaş atağında Nihat ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak kaleci Gökhan'da kaldı.

19.Dakika :Beşiktaş'ta Tello sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

18.Dakika :Beşiktaş'ta Nihat sol kanattan korner kullandı, arka direğe doğru ortaladı ama savunma topu bir kez daha kafayla kornere gönderdi.

17.Dakika :Beşiktaş atağında İsmail sol kanattan korner çizgisine indi, ceza sahası içine ortaladı ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.

16.Dakika :Diyarbakırspor atağında Job ceza sahası içinde topla buluştu, kaleye şut vurmak istedi ama savunma son anda araya girerek tehlikeyi önledi.

14.Dakika :Beşiktaş'ta Tello sağ kanattan korner kullandı, ön direğe ortaladı ama savunmada Adnan kafayla topu bir kez daha kornere gönderdi.

13.Dakika :Beşiktaş atağında Ernst sağ kanattan ceza sahası içine girdi, şut vurmak istedi ama savunma araya girerek topu kornere gönderdi.

12.Dakika :Beşiktaş atağında Fink sağ kanattan ön direğe ortasını yaptı, Nobre kafayı vurdu ama kaleci Gökhan son anda köşeden topu saha içine çeldi.

11.Dakika :Diyarbakırspor'da Erdinç hakeme itiraz ettiği için Sarı Kart gördü.

10.Dakika :Beşiktaş'ta Tello sağ kanattan serbest vuruş kullandı, arka direğe ortaladı, Yusuf kafayla penaltı noktasına indirdi ama savunma ayak koyarak tehlikeyi uzaklaştırdı.


8.Dakika :Beşiktaş atağında Yusuf ceza sahası dışından kaleye şutunu vurdu ama top üstten auta çıktı.

7.Dakika :Beşiktaş gole çok yaklaştı. Tello sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine pasını attı, penaltı noktası üzerinde Nobre topu aldı dönerek şutunu vurdu ama top üstten auta çıktı.

6.Dakika :Diyarbakırspor atağında Şener sağ kanattan ceza sahası içine girmek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.

4.Dakika :Beşiktaş atağında Ernst sağ kanatta hareketlenen İbrahim Kaş'a pasını attı ama top hızlı olunca taca çıktı.

3.Dakika :Beşiktaş atağında Tello sol kanattan sağ kanata doğru uzun oynadı ama savunma araya girerek Yusuf'tan önce topu uzaklaştırdı.

2.Dakika :Beşiktaş atağında İsmail sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.


1.Dakika :Karşılaşma Diyarbakırspor'dan Tazemeta'nın vuruşuyla başlıyor.

0.Dakika :Turkcell Super Lig 2009 - 2010 Sezonu 15. Hafta açılış karşılaşmasında Beşiktaş kendi evinde Diyarbakırspor'u konuk ediyor.

spor3.com