Mustafa Denizli, Bobo ile ilgili son sözü kendisinin söyleceğini belirtti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, siyah-beyazlı kulübün ocak ayında yapılacak kongresinin kendisinin ilgi alanı dışında olduğunu söyledi.

Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet etti.

Beşiktaş'ta ocak ayında kongre yapılacağının hatırlatılıp, başka bir başkan adayının kazanması durumunda ne yapacağının sorulması üzerine Denizli, ''Kongre benim hiç ilgilenmediğim bir konu. Hepimizin amacı Beşiktaş'a hizmet etmek. Benim görevim ise takımımla ilgili çalışma yapmak'' dedi.

''NOBRE'NİN NE OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ''

Mustafa Denizli, Mert Nobre'nin uzun süredir takımı adına gol atamadığının belirtilmesi üzerine de şunları söyledi:

''Sadece Nobre değil, her golcü için gol atamamak sıkıntı yaratır. Nobre'nin ne olduğunu, neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Golcülerin bu sıkıntısı ilelebet sürmez. Eskişehirspor, Kasımpaşa ve Denizlispor maçlarında pozisyonlara girdi. Nasıl gol atamama serisi oluştuysa, gol atma serisi de olacaktır. Nobre'nin kısa sürede gerçek kimliğine döneceğine inanıyorum.''

DELGADO KONUSU

Delgado'nun sahalara dönmesinin ardından, takımdan gönderilecek futbolcularla ilgili basında haberler yer aldığının hatırlatılması üzerine Mustafa Denizli, ''Tamamen hayal ürünü. Delgado dönecek, ama 2 ay sonra. İki ay kala şu an görev verdiğim veya vereceğim futbolcularla ilgili haberler yapmak Beşiktaş'a zarar verir'' ifadelerini kullandı.

Bu konuda son sözü söyleyecek kişinin kendisi olduğunu vurgulayan Denizli, ''Bu benim yılbaşında yapacağım bir tasarruftur. Bu konuda haberler çıkması doğru değil'' dedi.

''TARAFTARLAR, FUTBOLCULARIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRMALI''

Denizli, taraftarların tepkisinin takımı nasıl etkilediği sorusuna ise ''Onlardan tek isteğimiz bu zor günlerde futbolcuların işlerini kolaylaştırmaları. Protesto olur, ama oyunun başında ve galipken yapılmamalı. Fenerbahçe maçı belki de bu ortamın değişmesi için bir neden olabilir'' şeklinde konuştu.

''KİMSE BEŞİKTAŞ BU YARIŞIN İÇİNDE DEĞİL DİYEMEZ''

Taraftarların beklentilerini bildiklerini ifade eden Mustafa Denizli, ''Daha oynanacak bir süreç var ve sonuçların ne olacağı belli olmaz. Kimse Beşiktaş bu yarışın içinde değil diyemez. Geçen yıl da tablo böyleydi, ama sonuç farklıydı'' dedi.

''BENİM DE 4 MİLLİ FUTBOLCUM VAR''

Fenerbahçe derbisine daha uzun bir süreç olduğunu belirtip, bu karşılaşmayla ilgili fazla yorum yapmayan deneyimli teknik adam, rakiplerinde kart cezası olan Bilica'nın forma giyememesi, Lugano'nun ise milli takımdan yorgun dönecek olması nedeniyle savunmasında sıkıntı yaşadığının kaydedilmesi üzerine, ''Benim de 4 milli futbolcum var. Sivok, Tello, İsmail ve Necip milli takımdalar'' ifadelerini kullandı.

SERDAR VE BATUHAN

Serdar Özkan'ı Trabzonspor maçında kadroya almamasının nedeni hakkındaki bir soruya Denizli, ''Doğaldır. Bunda farklı bir şey aramamak lazım. Onu kadroya alsam, bu kez başkasını almayacaktım'' yanıtını verirken, form düşüklüğü olduğu için mi almadığının sorulması üzerine de ''Demek ki düşüşte ki böyle bir tasarrufta bulunduk'' dedi.

Mustafa Denizli, Batuhan'ın kilo problemiyle ilgili bir soruya da ''Biraz verdi, ama tam düşündüğümüz kadar olmadı'' cevabını verdi.

ENKE'NİN ÖLÜMÜ

İntihar eden Fenerbahçe'nin eski kalecisi Alman Robert Enke'nin hatırlatılması üzerine de Denizli, ''Üzücü. Almanya'ya döndükten sonra milli takıma kadar çıkmış ve başarılı olmuştu. Ama ruh halini bilemeyiz. Futbolcu ile kalecilerin ruh halleri başkadır'' şeklinde konuştu.

''ARAMIZDA HAZIRLIK MAÇI YAPABİLİRİZ''

Mustafa Denizli, hafta sonunda bir hazırlık maçı yapmayı planladıklarını, ancak bunun başka takımlarla değil, A2 takımından takviye alarak kendi aralarında olacağını belirtti.

İbrahim Toraman'ın ayağındaki probleminin azalarak devam ettiğini ifade eden Denizli, Tello'nun ise arka adalesinde sakatlığı bulunduğunu belirterek, ''Milli takım kampında tedavi olacak. Eğer durumu iyi olursa oynayacak, düzelmezse de dönecek'' diye konuştu.