Siyah-beyazlı takımın hocası Denizli, karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Turkcell Süper Lig 11.haftasında sahasında Ankaragücü'nü 1-0 mağlup eden Beşiktaş'ın teknik direktörü Mustafa Denizli maç sonrası açıklamalarda bulundu. İşte deneyimli teknik direktörün açıklamaları;

"Biz kazanmak için dua ederiz. Kazanmak için başka bir şeye ihtiyacımız yok. Bizim çok yoğun bir tempodan çıktığımızı biliyorsunuz. Birçok maç oynadık. Karşınızdaki takım da Ankaragücü. Tabi ki son dakikalarda dikkat kayıpları olacaktır. Önemli olan bu zorluklarda kazanmayı başarmaktır".

YAVAŞ YAVAŞ GELİYORUZ!..

"Yavaş yavaş geliyoruz. Pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Aldığımız 3 puan bizim için çok önemliydi. Oyuncularımdan yüzde yüz bu karşılaşmaya odaklanmalarını bekleyemezdim. Salı günü oynayacağımız maç bizim için çok önemli. Salı gününü düşünmüyor değiliz. Hava şartları da ağırlaştığı zaman 2-3 günde bir maç çıkarmaları normal bir şey değildir. Bu maçı geçtik artık Salı gününü düşünüyoruz".

FEDERASYONUN BİZE YARDIMCI OLMASI GEREKİRDİ!..

"Biz maçın Cuma günü oynanmasını istemiştik ama bu sorunun adresi TFF’dir. Eğer federasyon Türk takımlarına yardımcı olamayacağını bana izah edemez. Şu anda Türkiye’yi Avrupa’nın en yüksek platformunda temsil eden takım Beşiktaş’tır. Bir baksınlar bakalım Beşiktaş’ın rakiplerine kendi liglerinde ne zaman maç yaptıklarına. Federasyonun sadece Beşiktaş’a değil, bütün Türkiye’ye yardımcı olması gerek. Bugün Beşiktaş’ın fikstürünü hazırlayanlar futbolcularımızın bugün saat 4’ten önce uyuyamayacağını bilmeleri gerekir. Federasyonun neden bana yardımcı olmadığını anlayamıyorum. Ankaragücü Karşıyaka maçı haftaya Çarşamba oynansaydı Türkiye’de ne değişirdi. Bizim buradan tesislere gidip sonra evlere dağılmamız en az 3 saat sürecek. Bize biraz yardımcı olmaları lazım. Ben kesinlikle bu konuyla ilgili TFF’den bu konuyla ilgilenenlerden izah istiyorum".

"Salı günü oynayacağımız maçı kazanacağız. Bütün bu zorluklara rağmen kazanacağız. Sadece Beşiktaş’ın değil tüm Türkiye’nin maçı olacak".