Beşiktaş'ın Ocak ayında yapılacak Olağan Genel Kurulu öncesi adaylığını şimdiden açıklayan Murat Aksu, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Yönetim Kurulu listesini şekillendirmeye başlayan Aksu'nun kamuoyuna resmi olarak açıkladığı ilk isimse aynı zamanda eski bir gazeteci de olan eski RTÜK Başkanı Ali Baransel !..

Murat Aksu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Sayın Ali Baransel, benim çok uzun yıllardır tanıdığım devlete üstün hizmetler vermiş değerli bir Beşiktaşlı ağabeyimdir. Kendisinin desteği ve birikimleri Beşiktaş için büyük kazanımlara dönüşecektir. Değerli tecrübesini Beşiktaş için değerlendirmek üzere birlikte yola çıktık. Kendisine desteği ve güveni için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Aksu, Ocak ayı sonunda gerçekleşecek olan BJK kongresinde oy kullanmak isteyen üyelerin 2 Kasım 2009 tarihine kadar yıllık aidatlarını yatırmaları gerekliliğini vurgulayarak, oy kullanmanın BJK için bir gereklilik olduğuna dikkat çekti.

Beşiktaş’ın geleceğini düşünen ve bu yolda aktif olarak katılım sağlamak isteyen tüm duyarlı kongre üyelerine çağrıda bulunan Aksu, bu hafta sonuna kadar tüm üyelerin aidatlarını yatırarak kongrede oy kullanmasının Beşiktaş için bir görev olduğunu belirtti.

2 Kasım’a kadar gündeminin kongre üyelerine çağrıda bulunmak ve aidat yatırmalarını sağlamak olduğunu belirten Aksu, Beşiktaşlı kongre üyelerinin çağrısına olan duyarlılığından da memnun kaldığını belirtti. 26 Ekim 2009 akşamı itibariyle yaklaşık 6000 kişinin aidatını yatırdığını belirten Aksu bunun, Beşiktaş’ın sahipsiz olmadığının canlı bir göstergesi olduğunu söyledi.

Ali Baransel ise konuyla ilgili olarak "Bilgisi, donanımı ve vizyonu ile çok takdir ettiğim ve küçük yaşlardan beri tanıdığım Sayın Murat Aksu’nun başkan adayı olmasını Beşiktaş için büyük bir şans olarak görüyorum. Sayın Aksu’nun listesinde yer almamdaki en büyük sebep, Beşiktaşı demokratik ve çağdaş bir yapıya ulaştıracağına olan inancımdır" dedi.

ALİ BARANSEL KİMDİR?

1940 yılında doğdu. Yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra, TRT haber merkezinde gazeteciliğe başladı. Diyarbakır Bölge Radyosu'nun kuruluşunda bulundu. Kıbrıs 2. Barış Harekatında, savaş muhabirliği yaptı. TRT Parlamento Haberleri Şubesinde, müdür olarak görev aldı. Radyo ve TV de toplumsal içerikli programlar hazırladı. 1974 yılında Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanlığı ve Basın Sözcülüğü görevine atandı. Kesintisiz 16 yıl bu görevde çalıştı. 1990'da kendi isteğiyle emekli oldu. Özel sektöre geçti. Koç grubunda Koordinatörlük görevi üstlendi. M.G.K ve Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu kontenjanından, 2 kez Radyo ve TV Yüksek Kurulu üyeliğine seçildi. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından, RTÜK Kurucu Başkanlığına atandı. TGRT Yönetim Kurul Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevini yaptı. Evli ve iki çocuk babası Baransel, Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından, ''Onursal Doktorluk'' ünvanıyla onurlandırıldı. Halen Yeni Yüzyıl Üniversitesin de Mütevelli Heyeti Başkan Vekili görevini sürdüren Baransel, bir yandan da araştırmalarını ve deneyimlerini, kitaplaştırma çalışmaları yapmaktadır.