Uluslararası seçkin futbol müsabakaları arasında, en çekişmeli ve sezon öncesi prestijyi turnuva olarak bilinen Barış Kupası, bu yıl İspanya'da düzenleniyor. 24 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında oynanacak olan Uluslararası Barış Turnuvası'nda ülkemizi Beşiktaş temsil edecek.

9 ülkeden,içlerinde Porto, Celtic. Lyon, Real Madrid, Sevilla, Aston Villa ve Juventus gibi takımlarında bulunduğu toplam 12 takım katılacağı turnuvanın resmi sitesinde, Beşiktaş adına büyük bir rezalet yaşanıyor...

Siteye girenler Barış Kupası'nın tanıtım videosunu seyredince gözlerine inanamıyorlar.. Çünkü Beşiktaş tanıtım bölümünde tanıtılan takım Fenerbahçe.. Barış Kupası tanıtım videosunda, Beşiktaş yerine Fenerbahçe , sembol futbolcu yerine Güiza , İnönü yerine Saraçoğlu ve Fenerbahçe taraftarının tek kimlik Fenerbahçe pankartı ile maç görüntüleri yer alıyor..
Beşiktaşlılar ise uyuyor... İşte haberin detayları...

BARIŞ KUPASI, SÜPER KUPADAN ÇOK DAHA PRESTİJLİ VE MADDİ GETİRİSİ YÜKSEK..

Siyah-Beyazlılar’ın 24 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında İspanya’da katılacağı Barış Kupası'nın Fenerbahçe ile oynanacak olan Süper Kupa ile çakışmas sorun olmuş, Maddi ve manevi getirisi için Barış Kupası'nı tercih eden Beşiktaş süper kupa tarihinin ertelenmesini istemiş, ertelenmediği takdirde yedek takımla sahaya çıkacaklarını Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirmişti…

BEŞİKTAŞ FEDERASYONA REST ÇEKTİ..

Ancak federasyon bu öneriyi “Kupa finalinin tarihi sezon başında belliydi. Karşılaşma belirlenen tarihte oynanacak” diyerek geri çevirdi. Beşiktaş Yönetimi’nin, federasyona rest çekerek, “O zaman biz de Fenerbahçe karşısına yedek ağırlıklı bir takımla çıkarız” cevabını verdi.Tüm masrafları organizasyon tarafından karşılanacak olan Kara Kartal, turnuvaya katılım parası olarak 500 bin Euro alacak.

FEDERASYONU SERT ÇIKAN BEŞİKTAŞ UYUYOR...

Beşiktaş sayfasında tek kimlik Fenerbahçe pankartı...

Federasyonu bu konuda sert çıkan Beşiktaş, Barış Kupası sitesindeki rezalet karşısında adeta uyuyor. Turnuvaya katılan tüm takımların bilgilerinin yer aldığı sitede Beşiktaş'ın sadece logosu var.. Barış Kupası tanıtım videosunda, Beşiktaş yerine Fenerbahçe tanıtılıyor.. Tanıtım videosun Harita üzerinde önce Türkiye, sonra İstanbul gösterilerek zoom yapılarak başlıyor ve ekrana yan tarafta Fenerbahçe logosu, altında sembol oyuncu Güiza'nın fotoğrafı yer alıyor.. Sonrasında ise Saraçoğlu tribünleriİ ve tek kimlik Fenerbahçe pankartının yer aldığı görüntüler devam eden tanıtım videosu sarı lacivertli takımın maç görüntüleri ile sona eriyor.

HEM PRESTİJ HEM PARA VAR..

Sezon öncesi en prestijli turnuvalardan olan Barış Kupası'nda 31 Temmuz'da grup birincilerinin yarı final müsabakalarının ardından finalistler, 2 Ağustos'ta karşı karşıya gelecek.

Barış Kupası 2009 şampiyonu 2 milyon Euro'nun sahibi olacak. İkinci olan takım, 1 milyon Euro, üçüncü takım ise 500 bin Euro'luk ödülün sahibi olacak.

DAHA ÖNCE F.BAHÇE DAVET EDİLMİŞTİ..

12 takımın katılacağı Barış Kupası'na ilk olarak Türkiye'den Fenerbahçe davet edilse de sarı lacivertli takımın ligi 4. bitirerek UEFA Avrupa Ligi'nde ön eleme oynayacak olmasından dolayı turnuvadan çıkartıldığı ve yerine Beşiktaş' ın davet edilmişti. Önceden hazırlanan tanıtım filminde yer alan Fenerbahçe görüntüleri, Beşiktaş sayfasında hala duruyor... Milyonlarca futbolseverin ziyaret ettiği sitedeki rezalet karşısında Beşiktaş yönetimi resmen uyuyor.

İLK BARIŞ KUPASI'NA KATILAN YİNE BEŞİKTAŞ'TI..

Barış Kupası'nın ilki olan 2003 yılında Kore'de yapılan turnuvaya katılan Beşiktaş, o zaman "A" grubunda oynadığı 3 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi alarak gruptan çıkamamıştı. Turnuvaya geçmişte toplam 8 takım katılıp, 4'er takımlı 2'şer grupla mücadele yapılırken, bu yıl 12 takım alınıp 3'er takımlı 4 grup yapıldı.

İŞTE BARIŞ KUPASI RESMİ SİTESİ.. VE BEŞİKTAŞ SAYFASINDAKİ FENERBAHÇE TANITIMI..

BARIŞ KUPASI SİTESİ SAYFASINDAKİ BEŞİKTAŞ LOGOSUNA TIKLAYARAK TANITIM VİDEOSUNU BEŞİKTAŞ SAYFASINDA İZLEYEBİLİRSİNİZ.. SİTEYE GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN..