Kandil çiçeği


Denizlispor'un cezası nedeniyle ızmir Atatürk Stadı'nda, oldukça sıcak bir havada oynanan karşılaşmada Kartal, Gökhan Zan'ın 6. dakikada attığı kafa golüyle öne geçti. Denizli'nin beraberlik için yüklendiği dakikalarda siyah-beyazlı ekip, savunmada geçit vermedi. Son dakikalarda ıbrahim Akın inanılmaz goller kaçırdı. Maçın yıldızı Delgado +91'de attığı akıl dolu golle, Beşiktaşlıların gecesini 'kandil' gibi aydınlattı

DELGADO'nun sakatlığı nedeniyle oynamadığı Vestel Manisaspor maçını kaybeden Beşiktaş, Arjantinli yıldızı ile çıktığı son iki karşılaşmayı da kazandı. Delgado akıl dolu futbolu, şık pasları, oyunu okuyuşu, ustalığı ve attığı golle Kartal'ı ızmir'de yüksek uçururken, geceyi de aydınlatan isim oldu.

DENıZLıSPOR, Selahattin, Oliveira ve Fatih ile Beşiktaş kalesinde tehlikeler yarattı. Ancak Runje ustalığını konuşturdu ve kalesinde gole geçit vermedi. ılk golü atan Gökhan Zan, savunmada yaptığı kritik müdahalelerle alkış aldı. ızmir'den 3 puanla dönen Beşiktaş, zirvede ağırlığını hissettirmeye başladı.

Maçın Anatomisi
BEŞıKTAŞ'ın bu sezon en az şut attığı maç, Denizlispor maçı oldu. (15 şut) Delgado, Beşiktaş formasıyla ilk golünü attı. Arjantinli yıldız, bu sezon ilk asistini de Denizli maçında yaptı. Gökhan Zan da siyah-beyazlı forma altında ligdeki ilk golünü dün gece kaydetti.


***

Uçuş başladı

Defanstaki zaaflarını gideren Beşiktaş'ın hücumda da gol pozisyonlarına rahat girmeye başlaması camiayı sevindirdi.

Yenisezona deplasmanda Vestel Manisaspor yenilgisiyle başlayan, ardından ınönü'de Gaziantepspor'u mağlup eden Beşiktaş çıkışa geçti. Siyah- beyazlı ekip dün Denizli'den üç puanı iki golle almayı başarırken oynadığı futbolla alkış aldı. Beşiktaş'ın savunmadaki zaaflarının da geride kaldığı görüldü.

DAHA
<.script language="JavaScript" type="text/java script">
<!--
if (!document.sbnr_used) document.sbnr_used = ',';
document.write ("<" + "script language='JavaScript' type='text/java script' src='");
document.write ("http://ads.sabah.com.tr/adserver/sbnr.ads?");
document.write ("bj1hZjU3ODQ1NCZ3aGF0PXpvbmU6 MjU3");
document.write ("&amp;exclude=" + document.sbnr_used);
if (document.referer)
document.write ("&amp;referer=" + escape(document.referer));
document.write ("'><" + "/script>");
//-->
</script>
&lt;.script language="JavaScript" src="http://ads.sabah.com.tr/adserver/sbnr.ads?bj1hZjU3ODQ1NCZ3aGF0P XpvbmU6MjU3&amp;exclude=," type="text/java script"></script>
<noscript></noscript>
ıYı OLACAĞIZ

BEŞıKTAŞ, Denizlispor karşısında özellikle 2. yarıda çok etkili göründü. Sıcak havaya rağmen futbolcuların kazanmak için tüm güçleriyle mücadele etmesi taraftarları gelecek için umutlandırdı. Futbolcular ise zamanla daha iyi oynayacaklarını belirterek &quot;Birkaç hafta sonra dört dörtlük olacağız&quot; yorumunda birleştiler.