ıŞTE HUZURLARINIZDA RıCARDıNHO

Beşiktaş''ın Brezilya''nın Corinthians takımından transfer ettiği Ricardinho yaklaşık 20 dakika önce Atatürk Havalimanı''na geldi... Henüz aprondan çıkmayan yıldız oyuncuyu karşılamak için binden fazla taraftar Atatürk havalimanına akın etti...

Havalimanında BJK TV muhabirinin sorularını yanıtlayan Ricardinho çok büyük bir kulübe geldiğini belirterek çok mutlu olduğunu söyledi… 10 gündür ınternette Beşiktaş’ı ve taraftarlarını takip ettiğini belirten Brezilyalı yıldız “çok büyük bir taraftarımız var.” dedi…

Beşiktaş hakkında takımdaki Brezilyalılarla konuştuğunu ve özellikle Kleberson’dan sürekli bilgi aldığını belirten yıldız oyuncu, ıstanbul ve kulüp hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledi

Tigana ile çalışacağının hatırlatılması üzerine Ricardinho, “Fransa’da oynadığım için biraz Fransızca’dan anlıyorum… Tigana futbolculuğunda çok iyi bir oyuncuydu… Teknik direktörlüğünü bilmiyorum. Ancak biz takım olarak çok iyi olacağız” dedi..

Brezilyalı yıldız neden Beşiktaş’ı tercih ettiği sorusunu ise “Ben kariyerimi büyük bir takımda devam ettirmek istiyordum. Avrupa’da oynamak istiyordum. Bunun için buradayım” diye yanıtladı..

Türkiye’deki Brezilyalılar hakkındaki görüşü de sorulan Ricardinho, Alex’le çocukluğundan beri tanıştığını ve birlikte oynadıklarını söyledi… Yıldız oyuncu, Luciano ile Corinthians’ta, Lugano ile de Sao Paulo’da birlikte futbol oynadığını kaydetti..

Beşiktaş’ın ligdeki maçlarını da takip ettiğini belirten Ricardinho, ilk maçta yenildiklerini, ikinci maçta ise galip geldiklerini bildiğini ancak üçüncü maçın sonucu hakkında yolda olduğu için bilgisi bulunmadığını söyledi… Brezilyalı oyuncu takım olarak hedeflerinin öncelikle ligde, sonra Avrupa’da başarıya ulaşmak olduğunu söyledi..

Ricardinho sahadaki oyun karakteri içinse şunları söyledi:
“Ben orta saha oyuncusuyum çok ileri çıkmayan türden... Daha çok ilerideki arkadaşlarıma pozisyon hazırlarım...”

Ricardinho bu açıklamalarının ardından siyah beyazlıların coşku dolu tezahüratları arasında havaalanından ayrıldı..

ılk fotoğraflar ve ilk röportajı ...

Cashtr paylaşım portalınız...

Düzenleyen - memobjk Tarih: 21/08/2006 19:19:10