Beşiktaş'ın yeni transferi Fabian Ernst, NTV Spor ekibinden Hakan Gündoğar'ın sorularını yanıtladı.

Beşiktaş'ı tanıdığını ve takımda çok iyi futbolcuların olduğunu belirten Alman futbolcu, siyah-beyazlı takımla şampiyonluğa ulaşacaklarına ve Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceklerine inandığını söyledi.

Öncelikle kendisine hayırlı olsun diyoruz. Beşiktaş çok büyük bir transfer gerçekleştirdi. Kendisi Alman Milli Takımı'nın formasını da 25 kez giymiş bir oyuncu. Neler söyleyecek siyah-beyazlı takıma geldiği için?

Ernst: Öncelikle Beşiktaş'ta futbol oynayacağım için çok gururluyum. Başkanımızın, yönetimimizin ve taraftarların bana duyduğu güveni sahada oynadığım futbolla onlara geri vereceğimi umuyorum.

Karşılama sırasında neler hissettin?

Ernst: Böyle bir duyguyu Almanya'da hiç yaşamadım. Bir futbolcu bu duyguyu ancak yaşayarak hissedebilir. Bu yüzden beni karşılamaya gelen taraftarlara çok teşekkür ediyorum.

Sezon başında hazırlık kampında Beşiktaş ile karşılaşmışlardı. Siyah-beyazlı takımı tanıyor mu?

Ernst: Son 2 hafta Beşiktaş'ın benimle ilgilenmeye başlamasından itibaren takım hakkında bilgim var. Tabii daha da iyi tanıyacağım. Çok iyi bir takım var. Benim de katkılarımla istediğimiz şampiyonluğa ulaşacağız.

Beşiktaş sezonu şampiyonlukla tamamlamayı çok istiyor. Onun transferi de bu yüzden gerçekleşti. Şampiyonluk için neler söyleyecek?

Ernst: Şu anda üzerimde büyük bir baskı olduğunu biliyorum. Ama burası büyük bir kulüp ve ben de ilk kez büyük bir kulüpte oynamıyorum. Bu yüzden Beşiktaş ile şampiyon olacağımıza ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımıza inanıyorum.

İnönü Stadı'nda Beşiktaş taraftarının önüne çıkacak. Beşiktaş taraftarına bir şey söylemek istiyor mu, stadın atmosferini biliyor mu?

Ernst: Duyduğum kadarıyla burada en iyi taraftarlar Beşiktaşlı taraftarlar. Ben de bu kulüpte oynayacağım için çok gururluyum ve mutluyum. Dediğim gibi ben de taraftarların beklentisini yerine getirmek için elimden geleni yapacağım.
alıntı.