Beşiktaş'ın yeni transferi Fabian Ernst, siyah-beyazlı takımın şampiyon olması için bütün kalbini vererek oynayacağını söyledi.
Fabian Ernst, BJK TV'de yer alan röportajında, Beşiktaş'ta bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtirken, havalimanında taraftarların kendisini karşılamasıyla ilgili de ''Çok güzel bir duyguydu. Böyle bir anı Almanya'da hiç yaşamadım. Taraftara çok teşekkür ederim'' dedi.
Alman futbolcunun röportajı şöyle:
-Türkiye'ye ve Beşiktaş'a hoşgeldin.
Ernst: Burada olmaktan çok mutluyum, maçları bekliyorum.
-Havaalanındaki ilgiyi nasıl buldun?
Ernst: Çok güzel bir duyguydu. Böyle bir anı Almanya'da hiç yaşamadım. Taraftara çok teşekkür ederim.
-İlk transfer haberini aldığında tepkin nasıl oldu?
Ernst: Beşiktaş gibi bir kulüp benimle ilgilendiği için çok gururlandım. Sonra düşündüm ve karar verdim.
-İlk defa Almanya dışına çıkıyorsun, bu senin için bir handikap oluşturabilir mi?
Ernst: Bu hiç bir şekilde handikap olmayacak. Ben oynarken her şeyimi vereceğim. Almanya'da yaptığımı burada da yapacağım.
-Oyun tarzını biraz anlatır mısın?
Ernst: Ben bugüne kadar 300'den fazla maç oynadım. Bu da benim artık çok tecrübeli olduğumu gösterir. Defansif ve ofansif de oynayabilirim.
-Ofansif yönünüz nasıl, İnönü'de sürpriz çıkışlarınızı izleyebilecek miyiz?
Ernst: Tabii, gerekirse ofansif oynayacağım. Zaten bizim takımda ofansif oyuncular var. Çok iyi oyuncular. Ben de onlara katkı yapabilirim.
-Almanya'daki Türk oyuncularla Türkiye'ye gelirken bir diyaloğun oldu mu?
Ernst: Tabii hepsiyle görüştüm. Hamit takım arkadaşımdı. Onlarla görüştüğümde bana 'İnönü inanılmaz bir yer gidip kendin görmelisin' dediler.
-Daha önce Beşiktaş'ın maçını izledin mi?
Ernst: Bugüne kadar oynadığımız hazırlık maçından başka canlı izlemedim. Bir tek önceki gün oynadığımız Antalyaspor maçını otelde izlemiştim. Golümüz çok güzeldi.
-Beşiktaş taraftarı takımına her zaman destek veren bir taraftar. Taraftarın bu hırsı Ernst'i nasıl etkiler?
Ernst: Böyle taraftarlar beni daha çok motive eder. Takım şu an şampiyonluğa oynuyor. Bu baskı şampiyonluğa daha çok yaklaştırabilir.
-Lakabınız var mı?
Ernst: Bana arkadaşlarım FABE diyorlardı.
- Beşiktaş taraftarına nasıl bir mesaj vermek istersin?
Ernst: Ben burada Beşiktaş'a tüm kalbimi vereceğim. Şampiyon olmak için bütün kalbimi vererek oynayacağım.

Kaynak: AA