Beşiktaş üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Tedavi için İtalya'ya giden Dalgodo'nun futbol hayatı tehlikede.

Tedavi için İtalya’da bulunan Matias Delgado’nun kıkırdağındaki sorunun, tedavi sonrasında bile düzelmeyeceği ortaya çıktı.

Millliyet'ten Bilal Meşe'nin haberine göre Galatasaray maçının ardından tedavi için İtalya’ya giden ve uzun süredir burada bulunan Beşiktaş Kaptanı Delgado’nun futbol yaşamı tehlikede.

Kondrolizis (kıkırdağın ayrılması) rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Bologna’da serum tedavisi gören oyuncunun, 6 Şubat’ta İstanbul’da olacağı ancak futbol oynama ihtimalinin zayıf olduğu belirtildi.


Tek yolu çok çalışmak

Delgado’dan alınan kandan serum elde ederek kıkırdağı yıkayan İtalyan uzmanların, teşhis amaçlı olarak atroskopi yapmak istedikleri, ancak bu durumda Delgado’nun dönüşünün 3-4 hafta daha uzayabileceği belirtildi. Kulüp doktorları, kıkırdak rahatsızlığının ömür boyu sürdüğünü, ağrılarından kurtulmasının tek yolunun çok çalışmakla olabileceğini belirttiler.

Fazladan antreman yaparsa düzelebilir

Aynı durumda bulunan Rüştü’yü örnek gösteren uzmanlar, “Bu tür rahatsızlıklarda, futbolcular antrenman sonrasında ekstra cybex idmanı yapmalı. Adale güçlenirse, kıkırdak üzerine baskı azalır, ağrı da ortadan kalkar. Aksi taktirde acı çektiği için futbol oynayamaz” diye konuştular.