Beşiktaş Kulübü, Fortis Türkiye Kupası'nda futbol takımın Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynadığı karşılaşmada taraftarların yaptığı tezahüratlarla ilgili bir açıklama yaptı.

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada, Fortis Türkiye Kupası'nda futbol takımın Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynadığı karşılaşmada
taraftarların yayıncı kuruluşa yönelik olarak yoğun tepkileri olduğu belirtilerek, ''Beşiktaş Kulübü olarak, hiçbir zaman korunmak veya kollanmak peşinde olmadığımız, sadece her zaman adaletten ve eşitlikten yana bir tavır sergilediğimiz bilinmelidir. Bu tutum, sadece yönetim kurulumuzun değil, büyük Beşiktaş camiasının da benimsediği ve uyguladığı bir gelenektir. Bu itibarla, hem saha içinde, hem saha dışındaki haksız tutumlar nedeniyle adalet duygusu sarsılmış olan taraftarlarımızın göstermiş olduğu tepkiler, uğradığımız haksızlıklara karşı olan bir reflekstir'' denildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, ''Ancak bu tepkiler sırasında şahıslara yönelik olarak sarf edilen kötü sözleri tasvip etmemiz de elbette ki mümkün değildir. Dolayısıyla bu tepkinin sınırlarını dikkatle çizmek ve kulübümüze zarar verecek boyutlara taşımamak gerektiğinin bilinciyle hareket etmek önemlidir. Sezon başından bu yana yapılan kötü tezahüratlar sonucunda kulübümüzün yönetmeliklere göre katlanan oranlarda cezalar aldığı bilinmektedir. Şampiyonluk yolunda kendi stadımızda, seyircimizin desteğiyle coşkulu ve başarılı maçlar oynamak hepimizin hedefi olmalıdır. Fakat yukarıda da değinildiği üzere, yönetmeliklere aykırı olumsuz tezahüratların devamı halinde kulübümüzün stadımıza ve seyircimize yönelik cezalar alabileceği gözden uzak tutulmamalıdır. Spor kamuoyu ve spor ailesindeki her kesimin azami dikkatle, kendine düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmesi dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız'' ifadeleri yer aldı.