BEŞİKTAŞ’TA son haftaların tartışılan ismi Mattias Delgado, Vatan'dan Kartal Yiğit'e çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Sezona iyi başlamasına rağmen bir anda düşüşe geçen ve performansı Alex ve Lincoln ile karşılaştırılan Delgado suskunluğunu bozdu. Özellikle dış saha maçlarında istenilen formundan uzak olan Delgado, son dönemde bekleneni veremediğini itiraf ederek “Evet form durumum şu an iyi değil. Ben de kabul ediyorum” dedi.
‘İNİŞ YAŞIYORUM’
MÜTEVAZI hareketleriyle takım içinde sevilen kaptan kısa süren söyleşimiz sırasında gündeme damga vuracak sözlerini arka arkaya patlatıyor. Kendisinin Alex ve Lincoln’den takımına daha az katkı yaptığı şeklindeki kıyaslamalara açık yüreklilikle yanıt veren Delgado, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Performansımın düşük olduğunu herkes gibi ben de görüyorum ama fazla abartılmaması gerek. Her oyuncunun inişli çıkışlı grafikleri olur. Şu an ben bu aşamadayım. Bunun çıkışı da olacak.
‘BEN YETENEKLİYİM’
HERKES Alex, Lincoln ve Delgado karşılaştırması yapıyor, kimin daha iyi olduğunu konuşup duruyor. Diğer iki oyuncunun benden iyi olduğu hep söyleniyor. Bence de söyledikleri gibi Alex ile Lincoln benden daha iyi. Bunu açık bir şekilde, hiç komplekssiz söylüyorum. Bunun nedeni ise onların benden daha tecrübeli oluşları. Hepimiz 10 numarayız ama Alex de Lincoln de tecrübeleri nedeniyle benim önündeler. Ama ben kendi yeteneğimin farkındayım.
ŞU anda 25 yaşındayım. İleride ben de 28 yaşıma geldiğimde aynı konuma geçeceğim. F.Bahçe ile G.Saray da belki benim yaşımda bir 10 numara transfer erderler. O zaman da, ’Delgado en iyi 10 numara’ derler. Ben bundan gocunmam. Çünkü kendimi her an geliştiriyorum.
KENDİMLE ilgili bu saptamayı yaptıktan sonra, şunu da söylemem gerek Beşiktaş bu sezon şampiyon olacaktır. Bu yalnız bana bağlı değil. Biz bir takımız. Şampiyonluk için çok çalışıyoruz ve bunun karşılığını alacağız.”
ALIŞVERİŞ YAPTI
BU arada Arjantinli futbolcu dün Güneşli’deki Kartal Yuvası’nda alışveriş yaptı. Yıldız oyuncu, Beşiktaş Kulübü’nün lisanslı ürünlerini satan Kartal Yuvası’nı ziyaret edip alışveriş yaparken çevredeki futbolseverlerden büyük ilgi gördü.
‘Biz büyük bir takımız zemİn bahane olmaz’
DELGADO golsüz berabere bitirdikleri Bursa maçından sonra zeminin bozukluğu nedeniyle puan kaybettikleri görüşüne katılmadığını söyledi. Arjantinli futbolcu “Maçı kazanmak için elimizden geleni yaptık. Ancak bir türlü gole ulaşamadık. Evet zemin bozuktu ama büyük takımlar yine de kazanmak zorundadır. Biz büyük bir takımız ve saha zemini bahanemiz olamaz.”