Beşiktaş'ın Brezilya asıllı Türk futbolcusu Mert Nobre, ''Kuran-ı Kerim'i de incelemeye başladım'' dedi.
Nobre, Siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş dergisinin Ağustos sayısında yer alan röportajında, özel hayatına ilişkin soruları cevaplandırdı.
Başucu kitabının İncil olduğunu belirten Nobre, son dönemde Kuran-ı Kerim'i de incelemeye başladığını söyledi.
Nobre, şöyle devam etti:
''Kitap okumayan insanın dolu dolu bir yaşam geçireceğine inanmıyorum. Benzetme yapacak olursak, kitap okuyan insan, okumayana göre her platformda 1-0 öndedir diye düşünüyorum.''
Golcü futbolcu, Türkiye ve İstanbul'da en çok nereleri sevdiğinin sorulması üzerine, ''Anlatacak ve gezilecek çok yer var ama şu benim için kesin bir yargıdır; Boğaz'ın tamamına resmen aşığım'' cevabını verdi.
En sevdiği Türk yemeğinin ise döner ve sütlaç olduğunu ifade eden Nobre, ''Balık ve deniz ürünlerinden kesinlikle vazgeçemem. Türk yemeklerinden de en çok döner ve sütlacı seviyorum. Brezilya'dan ise, picania isimli bir et yemeğini'' diye konuştu.
Nobre, futboldan arta kalan zamanının tümünü eşi ve çocuklarını ayırdığını,genelde onların mutlu olacakları aktiviteleri yaparak zaman geçirmeyi tercih ettiğini söyledi.
Oğlu Nicolas'ın kendi mesleğini sürdürüp iyi bir futbolcu olmasını çok istediğini dile getiren Nobre, şunları kaydetti:
''Oğlum Nicolas'ın benim mesleğimi sürdürüp iyi bir futbolcu olmasını çok isterim. Ama eşimle birlikte en büyük arzumuz, onlara iyi bir gelecek bırakmak. Biz onlara ışık tutacağız ama zamanı gelince en doğru adımı atarak kararı kendileri verecektir.''
Nobre, futbol dışında ise voleybol oynamayı sevdiğini söyledi.
Dövmelerinin kendi ruhunu ifade ettiğini ifade eden Nobre, ''İki tane samuray dövmem var. Bunlar benim savaşçı ve mücadeleci ruhumu ifade ettiği için yaptırdım. Ayrıca eşim Pricsila'nın ve çocuklarımın isimlerini yazdırdım. Son olarak da bana şans getirmesi için bir Japon balığı dövmesi yaptırdım'' dedi.
Nobre, Brezilya'nın da Türkiye gibi görülecek çok yeri olduğunu ifade ederek, ''Gidecek olanların özellikle sahil ve plajları görmesini isterim. Bu arada benim memleketim Curitiba, Brezilya'nın en güzel yeridir'' diye konuştu.
Golcü futbolcu, bütün sevdikleri ile birlikte, Curitiba'da, yaşlanmak istediğini sözlerine ekledi.