Beşiktaş'ın Avusturya kampında kavga ettikleri için kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman ve İbrahim Üzülmez, hatalı olduklarını kabul ettiklerini ve yönetimden af beklediklerini söylediler.

Beşiktaş'ın Avusturya'daki ilk etap kampında kavga etmeleri nedeniyle takımın birinci kaptanı İbrahim Üzülmez ile birlikte kadro dışı kalan İbrahim Toraman, yaşananlardan dolayı özür diledi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyerek medya mensuplarının karşısına çıkan İbrahim Toraman, yaklaşık 1 ay önce meydan gelen olayla kamuoyunu meşgul ettikleri için çok üzgün olduğunu belirtirken, ''Özür diliyorum. Bazen insanın elinde olmayan nedenlerden ötürü bazı şeyler olabiliyor. Kavga olayı bir hatadır ve olmuştur'' dedi.

Kimseyi suçlamadığını ve kendisini de savunmadığını aktaran Toraman, ''Çok ağır günler geçirdiğimi söyleyebilirim. Böyle bir camiada, böyle bir olayla anılmaktan ötürü üzgünüm. Hayatımın en zor dönemlerinden birini geçirdim. Taraftarımızdan ve Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Hatamızı kabul ediyoruz. Bu doğrultuda başkanımızdan, yönetim kurulumuzdan, hocamızdan ve Sinan Engin abiden de özür diliyorum. Onları da zor duruma düşürmüş olduk. Bir şekilde biz de olayın en ağır şekilde cezasını çektik'' diye konuştu.

''AFFEDİLMEYİ BEKLİYORUM''
Yaşananların ardından kararı artık yetkililerin vereceğini dile getiren İbrahim Toraman, ''Bundan sonrası artık büyüklerimize kalıyor. Affedilip edilmeyeceğimiz konusunda bana bir şey söylenmedi. Affedilmeyi istiyorum, çünkü bu takımda formamı giymek ve futbol yaşantımı burada sürdürmek istiyorum. Beşiktaş'tan ayrılmayı kesinlike düşünmüyorum ve burada futbolu bırakmayı istiyorum'' diye konuştu.

İbrahim Toraman, kadro dışı kalmalarının ardından siyah-beyazlı taraftarların ve camianın kendisine destek verdiğini belirtirken, ''Bu beni motive etti ve onlara karşı sorumluluğumu artırdı. Taraftarın ve camianın beni sevdiği bu ortamda, ben de ayrılmak istemiyorum. Burada dileklerimi söylüyorum. İnşallah hayırlısı olur'' ifadelerini kullandı.

''DEMİRÖREN’DEN ÖZÜR DİLEDİM''
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'le yaptığı görüşmenin sorulması üzerine Toraman, Demirören'den özür dilediğini kaydetti.

Demirören'le kısa bir görüşme yaptığını söyleyen tecrübeli futbolcu, ''Olaydan sonra hiç görüşmemiştim ve kızgın olduğunu düşündüğüm için arayamamıştım. Kendisinden özür diledim. Ayrılmak istemediğimi söyledim. Başkanımız da anlayışla karşıladı. Ama affedilip edilmeyeceğim konusunda bana söylenen bir şey yok'' dedi.

Başka bir kulübe transferinin en son çare olduğunu aktaran İbrahim Toraman, menajerinin kendisiyle ilgilenen kulüpler olduğunu söylediğini aktarırken, ''Kesinlikle benim düşüncem ilk planda burada kalmak, formamı yeniden giymek ve başarılı olabilmek'' diye konuştu.

''ÜZÜLMEZ İLE SORUNUMUZ YOK''
İbrahim Toraman, kavga ettiği takım arkadaşı İbrahim Üzülmez ile artık bir sorunları olmadığını ifade etti.

Tesislerde son 15 gündür beraber çalıştıklarını anlatan Toraman, ''Onun adına da üzüldüm. İnsan istemediği anlarda hatalar yapabiliyor. O an gelişen bir şey ve sağlıklı düşünemiyorsunuz. O anlık oldu ve o sayfayı kapattık biz. Oldu ve bitti. Şimdi yeni bir sayfa açmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Teknik Ertuğrul Sağlam'la da telefonla konuştuğunu ve teknik adamın, hata yaptıklarını ama kendilerinin de taş kalpli olmadığını söylediğini aktaran İbrahim Toraman, ''İlerleyen zamanda bakarız gibilerinden konuştu. Net bir şey söylemedi'' dedi.

İbrahim Toraman, meydana gelen bu olayın ardından takımdan uzak kalınca, formasının değerini daha iyi anladığını da dile getirirken, ''Bu bize bir ders oldu ve beni çok olgunlaştırdı. Bundan sonraki hayatımıza daha iyi yansıyacaktır. Yeniden şans verilirse de bu fırsatı daha iyi değerlendirip, performansımın üzerine çıkacağımı düşünüyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

ÜZÜLMEZ: HATAMIZIN FARKINDAYIZ

İbrahim Üzülmez de, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, ''Takım kamptan geldikten sonra bir kez daha başkan Yıldırım Demirören ile konuşacağım. Sonuçta bir suç işlenmiştir. Bizim için hoş olmayan bir görüntü. Ancak yönetimden de bir büyüklük bekleriz'' dedi.

Hatalarının farkında olduğunu ifade eden İbrahim Üzülmez, ''Yaptığımız olayın doğru olmadığını ikimizde biliyoruz. Hatamızın farkındayız. Bundan sonraki süreçte de büyüklerimizden af bekliyorum. Suçumuz var, bunu da kabul ediyoruz. Bizim anlamadığımız bu olayın neden bu kadar abartıldığı. Fenerbahçe'de veya Galatasaray'da da bu kavgalar olmuştur, ama hiçbir zaman bu kadar gündeme gelmedi. Söz konusu Beşiktaş olunca neden bu kadar gündeme geldi bunu hala anlamış değilim. Bundan sonra bizim üstümüze düşen tebliğ kağıdında yazılanları yerine getirmek. Toraman da ben de şimdiye kadar zaten onu yaptık'' diye konuştu.

Kadro dışı kaldığı için üzgün olduğunu ifade eden İbrahim, ''Zaman zaman kendi arkadaşlarımla da konuşuyoruz bu konuyu, keşke olmasaydı diye ama hayatta bazı şeylerin önüne geçemiyorsunuz. Yaşanması gereken bir olaydı ve yaşandı. Bunun da pişmanlığını yaşıyoruz. Bu saatten sonrada neden oldu veya olmasaydı demek doğru değil. Benim tek üzüntüm yaklaşık 3 hafta böyle bir olayla manşette kalmamız. Her gün gazeteyi açıyorsunuz ve böyle bir olayla gündemdesiniz. Her zaman işimizi yapmaya çalışıp iyi ya da kötü sahada mücadelemizi vermeye çalıştık'' dedi.

Yaklaşık 2-3 haftadır alt yapıda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İbrahim, ''Toraman kardeşimle beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra gelişmeleri bekliyoruz. Uzun yıllardır Beşiktaş'a hizmet etmiş bir oyuncu olarak çok üzgünüm. İkimiz için de zor bir durum. Alt yapıda çalışmaları devam ettirmek, orada tek başımıza koşmak ikimiz için de hoş değil'' diye konuştu.

"GERİ DÖNMEYİ UMUT EDİYORUM"
''Toraman'la da konuştum. Yaptığımız olayın doğru olmadığını, ikimizin de burada suçu olduğunu, ama bundan sonra yapmamız gereken bir birimize sarılıp birlik beraberlik içinde olduğumuzu göstermek olduğunu söyledim'' diyen İbrahim, ''Aslında ben her zaman için o görüntüyü vermek istedim. Toraman'la beraber röportaj yapalım, camiadan özür dileyelim ama bunları yaparken de affedip affetmemekte yöneticilerimizin inisiyatifinde. Bundan sonra ki süreçte de bu kötü görüntüyü silmek adına da ben böyle bir adım attım. Basın toplantısı düzenleyelim gibi. Ama nedense yapamadık Toraman'la da konuştum bunu. Kendisi de istediğini söyledi, böyle bir şeyin bizim için iyi olacağını söylemişti, ama maalesef bu görüntüyü hala veremedik. Biz her zaman iyi niyetimiz ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz ve inşallah takıma döneceğimizi de umut ediyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.