İspanyol ekibi Espanyol ısrarla kadrosuna katmak istediği Delgado için Beşiktaş'a adeta tehdit gibi teklifte bulundu....
İspanyol kulübü Espanyol, Beşiktaş’a, önerilerinin kabul edilmemesi durumunda Delgeado’yu sezon sonu bedavaya alacaklarını bildirdi

Beşiktaş ile Espanyol arasında Delgado için görüşmelerin başladığı açıklandı. İspanyol kulübünün yöneticileri, Arjantinli oyuncunun transferi için siyah-beyazlıların kapısını çaldıklarını, Türk kulübünün de kendileriyle pazarlık masasına oturduğunu ifade etti.

Delgado’nun menajerliğini yapan baba Eduardo Delgado ile dört yıllık anlaşma yaptıklarını belirten Espanyol kulübünün yöneticilerinin Beşiktaş’a 2 milyon euro önerdiği öğrenildi.

Bonservisi Ülker’de olmasına rağmen futbolcu konusunda söz hakkı bulunan Beşiktaş’ın ise İspanyollar’dan, aldıkları bedel karşılığı olan 5 milyon euroyu istediği ifade edildi.

Futbolcunun siyah-beyazlılarla sadece bir sezon daha sözleşmesi bulunmasını dikkate alan Espanyol’un ise 2 milyon eurodan biraz daha fazla verebileceği, ancak 5 milyon euroyu kesinlikle kabul etmeyeceği vurgulandı.

Hatta İspanyol kulübünün yöneticilerinin, “Önerdiğimiz parayı kabul etseniz iyi olur. Aksi durumda sezon sonunu bekleyip, Delgado’yu bedelsiz olarak götürebiliriz. Çünkü kendisiyle anlaşma sağladık” diyerek Kartal’ı köşeye sıkıştırmaya çalıştıkları bile öğrenildi.