Beşiktaş'tan Yıldırım'a büyük tepki!

Beşiktaş Yönetim Kurulu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Futbol Extra Dergisi'ne verdiği röportajda Beşiktaş yönetim kurulu ile ilgili yaptığı açıklamaları kınadığını açıkladı.

Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Aziz Yıldırım'ın Futbol Extra Dergisi'nde yer alan ve buradan diğer basın organlarına yansıyan röportajında BJK Yönetimi ve yöneticileri hakkında yaptığı seviyesiz bir üslupla açıklamalar yaptığı belirtilerek şöyle denildi:

"Talihsiz açıklamalarını sürdüren Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım'ın, Futbol Extra Dergisi'ndeki röportajında, "...Murat Aksu ile görüşüyorum ara sıra... Murat iyi çocuktur. Zaten o olmasa Beşiktaş Yönetimi bir gün bile duramaz, yıkılır" sözleri; büyük bir Camia'nın başkanına yakışmayacak düzeydedir. Daha da önemlisi; Türk Sporu'nun temel taşı, 103 yıllık Beşiktaş Jimnastik Kulübü için kullanamayacağı derecede saygısızca, fütürsuzca söylemlerdir.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetimi ve yöneticilerinin kişilikleri hakkında görüş belirtmek kimsenin görevi olmadığı gibi, hele hele Aziz Yıldırım'ın ne üzerine vazife, ne de haddine hiç değildir.

Sayın Aziz Yıldırım bu tür fütürsuz ve saygısız söylemlerde bulunmak istediği zaman, alışık olduğu ve kendisine yakıştığı üzere ve daha önce de yaptığı gibi sadece Fenerbahçe Divan Kurulu ve Genel Kurul üyelerinin önünde kendi Yönetim Kurulu üyesini rencide edip, yönetiminden kovarak yapmaya devam etsin."

Aziz Yıldırım'ın BJK Yönetim Kurulu ile ilgili yaptığı yorumun, Başkanlığını sürdürdüğü Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun yönetim anlayışı ve siyaseti için geçerli olduğu ifade edilerek, "Beşiktaş Yönetimi ve yöneticileri arasında ayrıcalık yaratarak nifak sokmaya ve Beşiktaş taraftarlarını tahrik etmeye yönelik bu tür demeçler, Yönetim Kurulumuzu olduğu kadar Yönetim Kurulumuz'un Başkanı'nı ve üyelerini seçen binlerce saygın BJK Genel Kurul üyelerimizin hür iradelerine karşı yapılmış tam tabiri ile büyük saygısızlık örneğidir. Bu sadece Aziz Yıldırım'ın dar zihniyetinin göstergesi olup, bilmelidir ki BJK Yönetim Kurulu onun karşısında her zaman "taş" gibi ve dimdik ayakta duracaktır."

"Aziz Yıldırım'ı, her platformda Türk Sporu'nda herşeyi bilen kimliğinden sıyrılarak ortamı germe ve kaos yaratma alışkanlığından kurtulup, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yoğun işleriyle uğraşmaya ve kendi sınırları içinde kalmaya davet ediyoruz. Dile getirdiği ifadelerden dolayı Aziz Yıldırım'ı şiddetle ve esefle kınadığımızı kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."