Demirören gençlere destek istedi
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, “Başlatmış olduğumuz gençleştirme hareketiyle gelecek yıllarımızı garanti altına almak istiyoruz” dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, teknik direktör Jean Tigana ile sözleşmelerini uzatarak istikrarı yakalamak yolunda önemli bir adım attıklarını vurgulayarak, “Şimdi amacımız, futbol takımımızda başlatmış olduğumuz gençleştirme hareketiyle hem camiamıza hak ettiği mutlulukları yaşatmak, hem de başarılı bir jenerasyon ile gelecek yıllarımızı garanti altına almaktır” dedi.

Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi’nin Nisan sayısında yer alan yazısında, futboldan basketbola, hentboldan engellilere kadar bütün branşların, Beşiktaş’ın sahip olduğu kültürü, gelenekleri sahaya yansıttığını vurgulayarak, “Kazanmak için terinin son damlasına kadar mücadele eden, kaybetse de akıttığı terin gururu ile sahadan başı dik ayrılan, gücünü Beşiktaş ruhundan alan, bileğinin hakkıyla başarıya ulaşan ve taraflı tarafsız bütün sporseverlerin takdirini kazanan takımlarımız, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da şanlı tarihimize yeni şampiyonluklar ekleme yolunda emin adımlarla ilerliyorlar” dedi.

Demirören “Geçen sene camiamıza 20 yıldır, 30 yıldır hasretle beklenen şampiyonlukları, başarıları yaşatan bayan basketbol, erkek basketbol, hentbol, tekerlekli sandalye basketbol, atletizm ve diğer takımlarımızın bu sezon da şampiyonluk yolunda en büyük desteği her maçta dolu, coşkulu tribünlerdir. Takımlarımızı yeni şampiyonluklar yolunda desteklemeye devam edelim” yorumunda bulundu.

TİGANA’YA DESTEK ÇAĞRISI
Teknik direktör Jean Tigana’nın sözleşmesini uzattıklarını hatırlatan Demirören, “Futbol takımımızda göreve başladığı günden itibaren kulübümüzün ilkelerine uygun kişiliği ve üstün futbol bilgisi ile kısa zamanda hemcamiamızın hem de spor kamuoyunun takdirini kazanan Sayın Jean Tigana ile olan sözleşmemizi yeniledik. Sayın Tigana ile birlikteliğimizi 2 yıl daha uzatarak, futbolda hedeflerimizden ilki olan başarının anahtarı, istikrarı yakalama yolunda en önemli adımı attık. Şimdi amacımız, futbol takımımızda başlatmış olduğumuz gençleştirme hareketiyle hem camiamıza hak ettiği mutlulukları yaşatmak, hem de başarılı bir jenerasyon ile gelecek yıllarımızı garanti altına almaktır. Camiamızdan isteğim, siyah-beyaz formamızla, bizim geleneklerimiz ile yetişerek geleceğin yıldızları olacak bu gençlere her türlü desteğin verilmesidir” diye konuştu.